Броварська лікарня «боєздатна» завдяки доплатам міста, – підсумки гуманітарної комісії

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Надання статусу «бійця-добровольця», Міжнародний музичний фестиваль «Музика сусідів без кордонів», безперебійне забезпечення безкоштовним інсуліном,  а також звіт про досягнення Броварської клінічної лікарні такі рішення схвалили депутати під час засідання гуманітарної комісії. Подробиці у нашому матеріалі.

Засідання гуманітарної комісії Броварської міської ради відбулось 28 березня. Першим питанням депутати розглянули внесення змін до міської Програми з надання соціальної та правової допомоги демобілізованим військовослужбовцям та військовослужбовцям, які брали (беруть) участь в антитерористичній операції / операції Об’єднаних сил та їхнім сім’ям і постраждалим учасникам Революції Гідності на 2019 рік.

Зміни, що вносяться у Програму, стосувалися:

 1. Надання пільг із оплати житлово – комунальних послуг додатково до основної пільги в межах соціальних норм споживання:
 •  членам сімей загиблих учасників АТО – 50%;
 •  вдовам (вдівцям) військовослужбовців, їхнім дітям (загиблих учасників АТО) – 50%;
 • батькам загиблого військовослужбовця (учасника АТО) – 50%, згідно Положення, що затверджується в установленому порядку.
 1. Забезпечення санаторно-курортним лікуванням членів сімей загиблих учасників АТО, вдів (вдівців) військовослужбовців, їхніх дітей (загиблого учасника АТО), батьків загиблого військовослужбовця (учасника АТО) згідно Положення, що затверджується в установленому порядку.

Радник міського голови Сергій Малець заявив, що зміни у Програму вносяться на підставі пропозицій від учасників АТО. Начальниця управління соціального захисту населення Алла Петренко пояснила, що на надання пільг із оплати житлово-комунальних послуг у Програму додається 50,0 тис. грн  у розрахунку на 8 місяців 2019 року. А на санаторно-курортне лікування в Програму додається фінансування в розмірі 160,0 тис. грн. «Таким чином, –  додала чиновниця, члени сімей загиблих учасників АТО вже мають 50% пільгу на оплату житлово-комунальних послуг від державного бюджету, інші 50%  вони матимуть як пільгу з міського бюджету». Усього на обліку в міській раді перебуває 8 таких осіб.

Радник міського голови з голосу вніс уточнення, що в дану міську Програму включаються також категорія «бійців-добровольців АТО», які прирівнюються до учасників бойових дій.

Другим питанням порядку денного було внесення змін до Статуту дошкільного закладу «Оленка», який відкрився після капітального ремонту. Доповідачка – начальниця  управління освіти та науки БМР Оксана Мельник повідомила, що у садочку діє 11 груп, і розрахований він на 210 дітей. На сьогоднішній день у садочок ходить 50 дітей, які проходять адаптацію. Зміни, що вносяться у Статут, мають технічний характер.

Одним із наступних питань були звіти Комунального некомерційного підприємства «Броварська БКЛ» БРР БМР про виконання двох міських програм за 2018 рік. Перша – «Програма покращення надання вторинної медичної допомоги населенню м. Бровари та відновлення матеріально-технічної бази КНП «Броварська БКЛ» на 2018 рік» (далі за текстом – Програма вторинної медицини). Доповідач – заступник директора закладу Григорій Павлін почав із численних подяк депутатам за підтримку закладу охорони здоров’я в минулому році. «У зв’язку із децентралізацією, – розповив чиновник, – тенденції такі, що багато питань можливо вирішити саме на місцевому рівні. Наприклад, завдяки цій  Програмі вдалося подолати «зрівнялівку» між зарплатами медичних сестер та санітарок. Також, виключно дякуючи підтримці міської ради, вдається втримати двох спеціалістів на посадах лікаря-рентгенолога – зараз працює 2 спеціалісти при потребі в 7 штатних одиниць. Навіть при доплаті до зарплати в розмірі 6,0 тис. грн бажаючих небагато, позаяк працює дуже багато приватних кабінетів КТ та УЗІ, де зарплата  на аналогічній посаді складає до 17 тис. грн.».

Узагалі тема заробітних плат у вторинній ланці медицини постає дуже гостро. Середня заробітна плата в лікарні в 2018 році складала 5465,7 грн (при середній у Броварах 9 300,0 грн). І навіть цей скромний рівень було досягнуто завдяки доплатам по Програмі вторинної медицини  в розмірі 15168,6 тис.грн.

Крім заробітної плати, у Програмі профінансовано наступні статті витрат:

 • закупівля медикаментів – 14994,1 тис.грн, у т.ч. закупівля медикаментів на безкоштовне лікування хворих у перший день – 10000,0 тис.грн.
 • Проведення обов’язкових медичних оглядів для бюджетних установ БМР – 575,3 тис.грн.
 • На оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 8523,7 тис.грн.
 • На закупівлю продуктів харчування – 3299,7 тис.грн.
 • На предмети, матеріали, обладнання та інвентар – 1525,4 тис.грн.
 • На послуги (крім комунальних, тобто, послуги охорони, поточний ремонт, ремонт, ТО медичного обладнання, вивіз відходів, повірка обладнання та інше) – 3231,7 тис.грн.
 • Відрядження – 151,4 тис.грн.
 • Поточний ремонт інфекційного корпусу центру «Дитяча лікарня» – 109,0 тис.грн.
 • На підготовку до опалювального сезону – 50,0 тис.грн.
 • Зубопротезування АТО – 45,9 тис.грн.
 • Зубопротезування ЧАЕС – 353,0

Усього: 114 095,4 тис.грн.

Крім цього, по спеціальному фонду бюджету профінансовано капітальних ремонтів по об’єктах лікарні на суму 7712,4 тис.грн. На закупівлю меблів, побутової техніки, медичного обладнання  пішло  2610,0 тис.грн. Наразі немає боргів за енергоносії та поставки пального.

Усе це дозволило здійснити прорив комунальному закладу з передостанніх місць у Київської області та досягти другого місця за всіма показниками.

Вартість одного дня харчування на 1-го хворого складає 17,0 грн (у Київській області – 15,4 грн.).

Також, за словами Григорія Павліна, є значний прогрес у плані капітальних ремонтів. Наприклад, зараз перебудовується приймальне відділення, яке буде працювати в режимі реанімації для усіх важкохворих. Для зручності пацієнтів усе буде в одному місці на першому поверсі. Відтак  хворі зможуть отримати необхідні консультації, пройти обстеження, здати аналізи  не виходячи з одного приміщення.

Як повідомив заступник  директора закладу, дуже схвальні відгуки від хворих має запровадження ініціативи «безкоштовні ліки в перший день лікування». У середньому на день на 1-го хворого така ініціатива обходиться міському бюджету 566,0 грн.

Наступним у порядку денному комісії було питання, яке також пов’язане із охороною здоров’я. А саме:  Григорій Павлін проінформував депутатів про хід виконання Програми «Забезпечення безкоштовними інсулінами інсулінозалежних жителів м. Бровари на 2018 рік». Чиновник повідомив, що кількість хворих на діабет, особливо діабет ІІ-го типу, значно збільшується. Стрімко зростає і  смертність від діабету, яка «конкурує» із смертністю від онкозахворювань.

У 2017-2018 роках систему закупок інсуліну було змінено, розповів Григорій       Павлін.  Субвенція з держбюджету на закупку інсуліну надається не в повному обсязі, тому місцеві бюджети вимушені їх «дофінансовувати». У підсумку, субвенція з державного бюджету в 2018 році на закупку інсуліну склала 5614,6 тис. грн, реальна потреба в закупівлях була на рівні 7148,6 тис.грн. Відтак місто дофінансувало  1500,0 грн.

ОТГ Броварського району також приймали участь у співфінансуванні таких закупівель, повідомив заступник директора.  Завдяки спільним зусиллям жодних перебоїв у постачанні ліків не було. Також не було жодних скарг та нарікань від інсулінозалежних хворих, зауважив Григорій Павлін.

Постачальником препаратів інсуліну в 2018 році була ТОВ «Фірма Давид». Препарати відпускались на території лікарні за рецептами лікарів-ендокринологів.

Наступним питанням члени комісії розглянули  проект внесення змін у міську Програму розвитку культури в м. Бровари на 2019 рік. Усього фінансування за Програмою передбачено у розмірі 1 468,5 тис.грн. На ці кошти передбачено проведення 32 культурно-мистецьких заходів. Як повідомила депутатам заступниця начальниці  відділу культури Лариса Метьолкіна, усі значні свята в місті проводитимуться силами відділу культури. У Програму включено і Міжнародний музичний фестиваль «Музика сусідів без кордонів»,  який проводитиметься на умовах софінансування із західними партнерами, повідомила Метьолкіна. Доля фінансування за рахунок міського бюджету – 30% (в минулому році було 10%), інші видатки – грантові кошти.

Члени гуманітарної комісії розглянули і проект рішення БМР «Про надання статусу бійця-добровольця АТО в м. Бровари». В 2017 році було прийнято рішення БМР про визнання бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України  з метою надання їм статусу «бійця-добровольця». На виконання цього рішення було створено комісію із розгляду документів бійців-добровольців. Надійшло клопотання від ГО «Легіон Свободи» в  м. Бровари розглянути заяви бійців, які брали участь в АТО. Вони надали повний пакет документів: заяви,  довідки від військових формувань: Карпатська Січ, Правого сектору, військових частин. Також  є покази свідків, у тому числі від тих осіб, які мають статус учасника бойових дій.  Усього такий статус у Броварах отримали 13 осіб.

Депутат Броварської міської ради Сергій Бойко заявив про конфлікт інтересів при голосуванні за дане питання.

Начальник юридичного управління Олександр Каштанюк представив проект рішення БМР, яким внесуть правки в проект рішення виконкому від 19.03.2019р. «Про затвердження правил перебування в адміністративних будівлях Броварської міської ради».  Правки вніс міський голова Ігор Сапожко з детальним юридичним обґрунтуванням. Чиновник наполягав, що прийняття самого рішення та правок, встановлення загальних правил та діяльність згідно із ними є обов’язковими.  Багато запитань викликала ситуація групових відвідувань та перебування в будівлі БМР під час обідньої перерви, а також щодо відвідувань БМР іноземцями та особами без громадянства. Врешті-решт  члени комісії схвалили внесення змін у проект рішення виконкому.

Останнім питанням була доповідь начальниці відділу сім’ї та молоді Аліни Ярмоленко щодо протокольного доручення: вивчити питання про можливість фінансування за рахунок міського бюджету світловідбівних елементів на одязі школярів у рамках міської Програми із велоінфраструктури. За підсумками проведеної роботи, з’ясувалося, що загальна вартість такого заходу для усіх школярів міста коштуватиме 641 тис.грн. (кількість школярів у м. Бровари – 14266 учнів).

Члени комісії були одностайні: такі витрати з міського бюджету недоцільні, але просвітництво в цьому напрямку задля безпеки дорожнього руху дуже потрібне.

Ангеліна Козлова

Головне фото – Ірини Ющенко

Поділіться.

Залиште відповідь