Броварська міськрада виграла справу у БЗБК щодо дитсадка на вулиці Гагаріна

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Міська рада виграла судову справу проти Броварського заводу будівельних конструкцій, яка стосувалася дитячого садочка «Трембіта», один із корпусів якого знаходиться на вулиці Гагаріна.

23 листопада відбулося судове засідання за позовом ПАТ «БЗБК» до регіонального відділення Фонду держмайна у Київській області.

У позові йшлося про визнання права власності на нерухоме майно — дошкільний навчальний заклад «Трембіта», який підприємство вважає своєю власністю за такою нормою, як набувальна давність. За законом, це — набуття права власності на чуже майно особою, яка добросовісно заволоділа цим майном безперервно упродовж десяти років.

30 листопада 2015 року судом першої інстанції ПАТ «БЗБК» було відмовлено у задоволенні позовних вимог. Апеляція залишила рішення суду без змін. 23 листопада 2016 року Вищий господарський суд відмовив позивачу в повному обсязі.

Дитсадок був збудований свого часу заводом БЗБК за державні кошти та вважався відомчим закладом, хоча його відвідували не лише діти співробітників заводу.

Приміщення перебувало у державній власності, згодом було переведено Фондом держмайна до комунальної власності. ПАТ «БЗБК», посилаючись на норму Цивільного кодексу, ініціювало позов до Фонду державного майна. Але садок знаходиться у власності міста, це було узгоджено ще 2011 року відповідним рішенням міської ради про безоплатне прийняття нерухомості у комунальну власність.

Дитячий заклад складається з двох частин — на бульварі Незалежності, 8 і вул. Гагаріна, 14. Одна з двох частин функціонує, друга — недіюча.

Садочок і надалі перебуватиме на балансі міста, підвідомчий управлінню освіти. Однак БЗБК, за словами начальника юридичного відділу Альбіни Баба-Мірзоєвої, будучи впевненим, що це — їхнє майно, не поспішає передавати відповідні документи, щоби завершити процес прийняття дитячого закладу на баланс міста.

«Звичайно, це є перепоною і для відкриття нині непрацюючого корпусу садочка, адже його потрібно спочатку формально зареєструвати як комунальну власність за територіальною громадою», — розповіла кореспонденту начальник юрвідділу міськради.

Тяганина з документами триває вже кілька років. Уже є рішення суду про вчинення дій щодо передачі дитзакладу з балансу ПАТ «БЗБК» на баланс міста. Також підприємство зобов’язане передати всю відповідну документацію до управління комунальної власності Броварів.

Поділіться.

Залиште відповідь