Броварська суддя Білик може потрапити до в’язниці на строк від 5 до 10 років

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Завершено розслідування щодо судді Броварського міськрайонного суду Київщини Білик Ганни Олексіївни. 19 серпня 2017 року Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою матеріали кримінального провадження було направлено з обвинувальним актом до суду.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Нагадаємо, 14 червня детективи НАБУ спільно зі співробітниками Департаменту захисту економіки Національної поліції України затримали суддю Броварського міськрайонного суду при одержанні неправомірної вигоди.

За версією слідства, служителька Феміди вимагала гроші у приватного підприємства за винесення уточнюючого рішення на його користь у справі про вилучення 13,5 тонн пального органами Державної фіскальної служби. Свої «послуги» суддя оцінила у 1000 Євро. Зазначені дії судді кваліфікуються як вчинення тяжкого корупційного злочину, передбаченого ч.3 ст.368 КК України («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди»).

27 червня 2017 року Вища рада правосуддя, розглянувши клопотання заступника Генерального прокурора України – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Н.І., ухвалила тимчасово, до 15 серпня 2017 року, відсторонити суддю Броварського міськрайонного суду Київської області Білик Ганну Олексіївну від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Клопотання було мотивовано наявністю ризиків, які вказують на те, що перебування Білик Г.О. на посаді судді призведе до настання негативних наслідків (знищення або спотворення документів, які є ймовірними доказами вчинення кримінального правопорушення, вплив на свідків, зокрема секретарів судових засідань та помічників, тощо).

З метою забезпечення схоронності та невідчуження майна, що підлягає конфіскації, детективами Національного бюро ініційовано накладення арешту на авто, квартиру та будинок підозрюваної.

Довідка: За ч. 3 ст. 368 КК — «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди, а так само прохання надати таку вигоду для себе чи третьої особи за вчинення чи невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає неправомірну вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища у великому розмірі або вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди» — карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Поділіться.

Залиште відповідь