Трибуна – Бровари

Броварські перевізники: із 3 лютого до Києва – 14 грн, через два тижні по місту – 5, 50 грн

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Із завтрашнього дня броварські перевізники збираються підняти ціни на проїзд до Києва. Про це бровар чани  дізналися  із оголошень в автобусі. Не заперечують цього і перевізники.

Як повідомив депутат міської ради, директор ТОВ «Автопас-К» Володимир Білокінь (маршрути 402 та №5) ,про необхідність підняття тарифів перевізники повідомляли КОДА, а перед цим їхні розрахунки було перевірено в Управлінні інфраструктури. В Управлінні зауважили, що відповідно до внесених правок  у Постанову Кабміну №1548,  ніхто не в праві перевізникам тарифи погоджувати чи регулювати. Також журналістам “Трибуни” повідомили, що провели нараду з перевізниками, за результатами якої було утворено робочу групу для перевірки  обґрунтованості тарифів. Так  у 30 перевізників, серед яких і броварські, після перевірки  розрахунків  ціни  визнано економічно обґрунтованими. Підвищити  їх перевізники планують  на 20-25%. Однак, як зазначає Володимир Білокінь, у Броварах ціна на проїзд до Києва зросте  лише на 16, 8% і складе 14 грн, до зупинки «Автошкола» – 9 грн. 

Проїзд по місту також зросте до 5, 50 грн – підняття ціни бровар чанам варто очікувати  з 17 лютого. Однак спочатку нові тарифи має затвердити виконком. Як повідомила заступниця начальника управління економіки  Тетяна Поліщук, на сайті міської ради в розділі «Регуляторна політика»  від 12 січня 2018 р. розміщено Проект рішення міськради «Про тариф на проїзд по м. Бровари в автобусних маршрутах загального користування». Зауважень від броварчан не надходило.

Нагадаємо, ще у лютому 2017 р. Володимир Білокінь говорив  про обгрунтований тариф – 16 гривень до Києва, а по місту – 5. У свою чергу представник КОДА Андрій Прохоренко проінформував, що підняття ціни неминуче як мінімум на 25%. Та тоді депутати міськради ніяких розрахунків від перевізників не отримали. Вже у травні 2017 р. тарифи за проїзд по місту зросли  з 3,50 грн до 4 грн, до Києва –  з 10 до 12 грн.

Та попри підняття тарифів якість послуг залишається на  тому ж рівні: броварчани продовжують скаржитися на якість перевезень та постити фото жалюгідного стану  частини автобусів та ДТП за їхньої участі.

Так сьогодні, близько 10 год біля КПП  (Биківня) на Броварському проспекті у маршрутки № 332 на ходу відвалилося колесо. На щастя, водій зміг утримати кермо і обійшлося без жертв. Та серед броварчан  назріває бунт: люди вимагають паралельно з підвищенням ціни на проїзд  замінити старі маршрутки на нові або ж закликають мешканців міста не користуватися «цими розвалинами», а максимально переходити на попутний транспорт та електрички.

У свою чергу перевізники стверджують, що саме низький пасажиропотік не дозволяє їм  окупати  затрати, однак  попри це вони поступово оновлюють свій  автопарк. Так директор автобази №2 Сергій Возняк повідомив, що придбав 5 нових автобусів, які курсують на маршруті №327, а  Володимир Білокінь оновив 20% свого рухомого складу, придбавши 4 нові маршрутки.

Фото – авторки та з мережі FB

Поділіться.

Залиште відповідь