Броварську суддю затримано за підозрою в отриманні хабаря

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Суддю Броварського міжрайонного суду Київської області затримано за підозрою у скоєнні злочину, кваліфікованого за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України — «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою». Про це повідомляє сайт Національного антикорупційного бюро України.

14 червня детективи НАБУ спільно зі співробітниками Департаменту захисту економіки Національної поліції України затримали суддю Броварського міськрайонного суду при одержанні вигоди. Затримання відбулося під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Попередньо встановлено, що суддя вимагала хабаря у приватного підприємства за винесення уточнюючого рішення на його користь у справі про вилучення органами Державної фіскальної служби в цієї компанії 13,5 тис. тон пального. За «потрібне» рішення суддя хотіла 1000 Євро.

Як повідомив народний депутат України Павло Різаненко, йдеться про Ганну Олексіївну Білик. «Мені надходили скарги від виборців щодо вимагання неправомірної вигоди цією суддею», — прокоментував у соціальних мережах ситуацію Павло Різаненко.

За ч. 3 ст. 368 КК — «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди, а так само прохання надати таку вигоду для себе чи третьої особи за вчинення чи невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає неправомірну вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища у великому розмірі або вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди» — карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Поділіться.

Залиште відповідь