Броварський професійний ліцей розглядає можливість короткострокового навчання. Місцеві підприємці — «за»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Днями у Броварському професійному ліцеї (колишнє ПТУ-4), що на бульварі Незалежності, 14 Б відбувся захід за участі керівництва міста та директорів великих підприємств міста Бровари.

Одне з ключових питань, що розглядалося під час заходу — можливість взаємоспівпраці між навчальним закладом та місцевими підприємствами на рівні підготовки кадрів для підприємств із одного боку та фінансової підтримки закладу підприємцями та бізнесменами — з іншого. За мету у такій можливій співпраці учасники заходу взяли створення для випускників професійно-технічного закладу, що дасть можливість залишаючись у рідному місті, можливості влаштуватися на роботу.

На сьогодні деякі місцеві підприємства уже є постійними замовниками кадрів із ліцею. Однак є можливості розширювати географію залучення до роботи молодих спеціалістів.

Як розповів директор ліцею Микола Ладан, зараз виношується ідея створення на базі професійно-технічного закладу центрів обслуговування в різних сферах та навчальні центри для модернізації технічної освіти, а також можливість короткострокової програми підготовки.

ladan

Микола Ладан

Як зазначив міський голова Ігор Сапожко, за форму співпраці можна взяти приклад Польщі, де функції оплати навчання в технічних навчальних закладах покладаються на місцеве самоврядування, яке, відповідно, співпрацює з підприємствами, що знаходяться в межах територіальної громади. Таким чином учні та студенти отримують можливість навчатися, а місцеві підприємства автоматично отримують можливість підготовки кадрів для себе.

Під час обговорення такої співпраці звучали конкретні запитання. Наприклад, керівник підприємства «Київгума» (яке базується у Броварах) Андрій Острогруд поцікавився — якщо його чи інші підприємства гарантуватимуть щороку 15-20 робочих місць, чи готовий професійний ліцей відразу ж до підготовки таких фахівців. На що директор ліцею Микола Ладан запевнив, що поетапно це робити можливо, а відповідні ліцензії на навчання у закладу є.

ostrogrud

Андрій Острогруд

Прозвучала пропозиція від підприємців: проаналізувати — які підприємства є на території Броварщини, які професії мають найбільший попит і вже відштовхуючись від показників, будувати навчальний процес ліцею з акцентом на підготовку кваліфікованих співробітників, що володіють тією чи іншою професією. Водночас, бізнесмени наполягли на тому, щоб ініціатива у пропозиціях щодо кадрів йшла саме від навчального закладу.

Також підприємці переконані: якщо в навчання студента вкладаються кошти, а він іде працювати на інше підприємство або в інший регіон, то навчальний заклад має компенсувати кошти, витрачені на навчання, або ж молодий фахівець повинен певну кількість років відпрацювати.

Наприклад, керівник підприємства «Zeelandia» Андрій Василенко запропонував таку схему взаємоспівпраці між підприємствами та ліцеєм: студенту надається безвідсоткова позика на три роки, він бере кошти, оплачує навчання, а вивчившись три роки, відпрацьовує, і в цей час його виплати за позикою утримуються із зарплати.

vasylenko

Андрій Василенко

«Питання лише — чи зможе ліцей на ці кошти підготувати кваліфікованих спеціалістів?», — зазначив Василенко. На що директор закладу Микола Ладан зазначив, що якщо буде налагоджена база і будуть підготовлені фахівці, то це цілком можливо. Принаймні, у деяких сферах уже зараз заклад може готувати спеціалістів на рівні європейських.

Єдине побажання, яке прозвучало від підприємців — можливість ліцею готувати кадри не роками, а за значно коротші терміни — 5 тижнів чи 3 місяці, при цьому якщо ліцей готуватиме фахівців у стислі терміни, то підприємці готові платити за кілька місяців навчання як за рік чи півтора.

Безперечно, це відбувся лише початковий етап налагодження співпраці на рівні обговорення. Подальші перемовини, наради та зустрічі щодо взаємної співпраці між підприємствами та Професійним ліцеєм будуть.

Довідка

ДПТНЗ «Броварський професійний ліцей» створено наказом Міністерства освіти і науки України 5.05.2005 р. шляхом реорганізації ПТУ-4 м.Бровари, яке було створено наказом Міністерства освіти України за №221 від 7 липня 1981 року.

Засновником навчального закладу є Броварський завод будівельних конструкцій. Училище створювалось на потребу бурхливого розвитку міста та району, які конче потребували молодих робітничих кадрів.

За 30 років своєї діяльності навчальним закладом підготовлено близько 13 тисяч кваліфікованих фахівців, 9 тисяч з яких отримали кваліфікацію з двох і більше професій.

Підготовка здійснювалась за професіями: електрозварник, слюсар з ремонту автомобілів, монтажник санітарно-технічних систем і устаткування, кухар-кондитер, маляр, штукатур, лицювальник-плиточник, оператор комп’ютерного набору, адміністратор.

На сьогодні навчається у ліцеї близько 520 учнів, з них 178 — це броварчани, близько 165 — броварського району, решта — Київська область. З випускників-броварчан щороку близько 50% залишається у місті. Частина випускників продовжує навчання у ВУЗах.

Поділіться.

Залиште відповідь