Броварський «Центр пробації» самоусунувся від виконання своїх обов’язків – прокуратура

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Прокуратура Київщини та філія держустанови «Центр пробації» в Києві та області за результатами спільної перевірки виявили численні порушення вимог кримінально-виконавчого законодавства при виконанні Броварським міськрайонним відділом з питань пробації кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. Про це йдеться в повідомленні на сайті обласної прокуратури.

Як установили під час перевірки, працівники пробації, ігноруючи вимоги законодавства, самоусунулись від здійснення нагляду за поведінкою осіб, засуджених до позбавлення волі та звільнених від відбування покарання з іспитовим строком.

Так, виявили факти безпідставного направлення подань до суду про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засуджених у місця позбавлення волі, які були залишені судом без задоволення, ідеться в повідомленні.

Прокуратура Київської обалсті

Також працівники пробації не забезпечили виконання покарання у вигляді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю. Наприклад: щодо відсутності належного нагляду за поведінкою засудженого, якого позбавили права керувати транспортними засобами. У результаті – він учинив повторний злочин.

Крім того, порушення щодо не забезпечення належного нагляду за засудженими набули системного характеру, зокрема щодо:

  • дотримання строків надіслання запитів до відповідних підрозділів Нацполіції з метою з’ясування випадків учинення засудженим нових адміністративних правопорушень та злочинів;
  • ненаправлення повідомлень щодо засуджених, яким заборонено керувати транспортними засобами, без вимоги анулювати дозвіл керувати ними;
  • неотримання інформації про характеристики осіб

та інше.

За результатами розгляду внесеної прокуратурою вказівки, наказом директора державної установи «Центр пробації» до дисциплінарної відповідальності притягнули  5 посадових осіб, у тому числі керівника Броварського міськрайонного відділу з питань пробації.

Порушення виявили не лише в броварській пробації

Окрім іншого, прокуратура області виявила порушення щодо неналежного виконання визначених кримінально-виконавчим законодавством повноважень в діяльності Білоцерківського, Бориспільського, Володарського, Вишгородського, Кагарлицького, Обухівського та Сквирського підрозділів філії державної установи «Центр пробації» в Києві та області.

На усунення недоліків унесено 7 вказівок, за результатами яких до дисциплінарної відповідальності притягнули 4 працівники пробації.

Пробація – система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.

Фото – probation.gov.ua

Читайте також

  1. Броварська виконавча служба працює неналежно і з порушеннями – прокуратура
  2. У Броварах порушників закону каратимуть громадськими роботами. ПЕРЕЛІК
  3. У приміщенні Броварського суду конвоїри влаштовували ув’язненим бенкети з алкоголем і наркотиками. ВІДЕО
Поділитись

Leave A Reply