Бровари забезпечені вакцинами від поліомієліту

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Минулого тижня до Броварів надійшла чергова партія вакцин від поліомієліту. Наразі в місті є 4000 доз ОПВ (краплі) і близько 2000 доз ІПВ (ін’єкції). Броварські діти можуть вакцинуватися безкоштовно. Про це журналісту «Трибуни-Бровари» розповів Ігор Кравцов, головний лікар Броварського міського центру первинної медико-санітарної допомоги.

Як зазначив Ігор Кравцов, минулого тижня Бровари отримали 1500 доз вакцин ІПВ. Враховуючи, що в місті вже було близько 600 щеплень, наразі залишається орієнтовно 2000 доз. Водночас, у Броварах зараз є приблизно 4000 доз ОПВ, завезених раніше. Такої кількості достатньо для забезпечення вакцинації.

Ігор Кравцов

Керівник первинної медицини Броварів зазначив, що діти до 18 років можуть отримати вакцинацію цілком безкоштовно. Водночас, дорослі, які не були щеплені, у разі бажання повинні самі шукати, де вакцинуватися. Для них не передбачено безкоштовних доз щеплень від поліомієліту.

Нагадаємо, декілька років тому в Україні було офіційно встановлено спалах поліомієліту. Його підтвердили у Всесвітній організації охорони здоров’я та в Центрі з  контролю та  профілактики захворюваності США. У 2015 році Міністерство охорони здоров’я України видали наказ, відповідно до якого запровадили план заходів щодо імунізації населення від поліомієліту.

У зв’язку зі спалахом поліомієліту в Україні розпочали додаткову тритурову імунізацію. Міністерство охорони здоров’я надало такі рекомендації щодо вакцинації:

Джерело – МОЗ (http://moz.gov.ua/uploads/0/989-stoppolio_addendum2.pdf)

Поліомієліт – це високозаразне і часом смертельне захворювання, спричинене вірусом, що вражає нервову систему. Він поширюється від людини до людини через фекалії та слину, якими забруднено їжу та воду. Хвороба зазвичай вражає дітей віком до 5 років. Ліків від поліомієліту не існує, однак недузі можна запобігти за допомогою імунізації.

Поділитись

Leave A Reply