Бровари потерпають від твердого побутового сміття. Вивозити немає куди

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Броварські ЖЕКи не виконують своїх зобов’язань і не забезпечують вивіз сміття твердого походження, приватний сектор не вивозить будівельне сміття, а «підкидає» до сміттєвих баків багатоквартирних будинків, а водії машин заробляють на вивезенні сміття у… контейнери ЖЕКів — такий ряд проблем, від яких останнім часом потерпає місто Бровари.

Днями проблема вивезення твердих побутових відходів обговорювалися днями на імпровізованому зібранні представників влади та мешканців будинків по вулиці Білодібровна (мікрорайон Геологорозвідка), територію якого обслуговує ЖЕК №4.

Біда прийшла зі зміною начальника ЖЕКу?

Між будинком по вулиці Білодібровна і домами приватного сектора стоїть майданчик, де розміщені контейнери зі сміттям. Поруч з баками — купа сміття твердого походження — уламки меблів, будматеріалів.

За словами депутата Скотнікова, новопризначеному начальнику ЖЕКу Костянтину Міхієнкову упродовж останнього місяця неодноразово говорилося про те, що тверді відходи, які накопичуються поблизу сміттєвих баків, не вивозяться і не утилізуються, але жодної реакції не було. «У нас була зустріч із начальником ЖЕКу Міхієнковим, який приїздив разом зі своїм майстром, але після того пройшло майже десять днів, а реакції жодної», — каже депутат.

Спочатку біля будинків по вулиці Білодібровній, поблизу озера, стояло вісім контейнерів, зараз лише шість, двоє з яких уже поломані. До того ж, самі баки діряві, а, отже, коли почнеться сезон кавунів, динь тощо, вони будуть протікати.

6

4

«На моє переконання, пан Міхієнков — це людина, яка прийшла сюди заробляти кошти і не виконувати свої професіональні обов’язки. Я не бачу пана Міхієнкова на посаді начальника ЖЕКу №4. Мабуть, потрібно повернути назад Громового (попередній начальник ЖЕК №4 — прим. Т. Б.) або ж об’єднати докупи ЖЕК №4 та ЖЕК №5 за рахунок скорочень зарплат посадовців, які сидять в офісах і збільшень окладів спеціалістів, які будуть обслуговувати наші будинки» — говорить на емоціях Скотніков. Сміття ж, яке накопичується біля сміттєвих баків, розлітається потім на територію приватного сектора, який знаходиться поруч.

Хто винен у «сміттєвому неподобстві»?

Про те, що сміття зі сміттєвих баків роздуває вітер та розтягують собаки, говорять і мешканці приватного сектора. «Тут навіть криси завелися! Не вивозять (про купи твердих відходів — прим. Т. Б.) біля сміттєвих баків уже рік! Заберуть нещасних три контейнери і ті поломані! А було аж 8!», — говорить одна із мешканок приватного сектора.

5

Мешканка приватного сектора

Щодо роботи ТОВ «Комунтранс-Бровари» — мешканці теж мають свою думку. «Ви бачили як вони контейнера забирають? Як їх кидають? Контейнера ламаються і в них уже всі колеса відпадають! Якщо беруть на ремонт, то чому ж назад не привозять?», — говорить жінка. Жителі будинків додають, що сморід від сміттєвих баків особливо зараз у спеку такий, що немає чим дихати.

Раніше вулицю Білодібровну обслуговував ЖЕК №2. за словами місцевих жителів, кожну неділю від ЖЕКу приїжджав трактор і вивозив сміття, яке лежало біля контейнерів, а вантажні машини приїжджали і забирали сміття із контейнерів. «Нове керівництво накерувало: ні контейнерів немає, ні сміття не вивозять вже невідомо скільки. Рік, якщо не більше», — бідкаються місцеві жителі.

Як розповідають жителі приватного сектору, сміття звозять з усього міста. «Зазвичай, о першій ночі приїжджають машини і скидають мішки та пакунки зі сміттям», — кажуть жінки.

Про те, що ЖЕК №4 найпроблемніший у місті, розповідає тимчасово в. о. начальника спецвідділу з питань благоустрою та зовнішнього дизайну Олег Єжаков. «Можливо, це від того, що завелика для нього територія, до того ж в ЖЕКу новий директор», — говорить Єжаков.

8

Олег Єжаков та Юрій Скотніков

В. о. начальника спецвідділу висловлює здивування, мовляв, невже складно відправити за сміттям трактор? «У ЖЕКів на балансі є трактори, спецтехніка. Раз на тиждень техніка повинна забирати негабаритний вантаж», — сказав Єжаков.

Вихід із ситуації очільник спецвідділу бачить, зокрема, і у тому, щоб жителі приватного сектору напряму укладали угоди з перевізником — ТОВ «Комунтранс-Бровари» щодо вивезення сміття.

 

«Сміттям місцеві автомобілісти калимлять» — ЖЕК

Як розповіла двірник ЖЕКу №4, місцеві автомобілісти заробляють на смітті кошти. Щоправда, далеко не благородним способом. Їздять вулицями від будинку до будинку по приватному сектору забирають пакети та мішки зі сміттям за гроші, одначе, не везуть десь на призначені для сміття звалища, а до найближчих контейнерів біля прибудинкових територіях. «Калимлять у такий спосіб! ПРицепами привозять! Собі на пальне заробляють, а нам від таких заробітчан біда! І цигани звозять сміття, і з лісу звозять. Як кажуть — здравствуй ужас!», — каже двірник.

9

Двірник ЖЕКу №4

Для вивезення твердих побутових відходів, каже двірник, потрібно наймати транспорт. Зробити ЖЕКам це складно, оскільки перед ними великі борги по комунальних послугах від мешканців.

Жителі прилеглих будинків кажуть — ЖЕК давно не виконує свої зобов’язання, а люди самі роблять ту роботу, яку мають робити комунальні працівники: сміття не вивозиться, вікна у під’їздах не миються, а на прибудинкових майданчиках немає освітлення.

«Виховна робота»

Біля будинків по вулиці Лесі Українки група з представників влади зупинилися біля сміттєвих контейнерів, де до десятка мішків з відходами будівельних матеріалів.

11

До контейнерів йде чоловік з мішком, як видно, з відходами будівельного характеру. Каже, що він — звичайний найманий працівник. Після невеликої «виховної роботи» чоловік каже — покличу господаря.

12

Двірник розповіла, що додали ЖЕКу роботи, мовляв, усе це сміття — близько десятка мішків — покидали біля контейнерів, а тепер це потрібно вивозити.

14

“А складають будівельне сміття он там, біля контейнерів!”

Господар, чоловік, який робить ремонт, тут же пообіцяв, що будівельні відходи більше викидати не буде, подрібнить цеглу і засипе ями на дорогах. На свого робітника киваючи — не місцевий, не знав.

15

16

Чоловік, який робить ремонт, пообіцяв будівельне сміття більше до контейнерів не носити

Завершилася бесіда тим, що двірник пожалілася: хтось із людей постійно у сміттєві баки викидає відходи тваринного походження — тельбухи, м’ясні відходи, голови домашньої худоби. Оскільки поруч немає ані м’ясопереробних заводів чи скотобійні, припускає, що це роблять приватні підприємці.

Начальником ЖЕКа взяли… «юриста-реформатора»

Заступник міського голови Григорій Голубовський по напрямку ЖКГ прокоментував ситуацію.

— На жаль, ситуація з вивезенням твердих побутових відходів бажає кращого по всьому місту, не лише по ЖЕКу №4.

Найбільш проблемні дні ті, що після вихідних, коли люди вдома і виносять більше сміття. І навіть, якщо перевізник забирає сміття у вихідні дні, то сміттєві звалища у ці дні не працюють.

17

Григорій Голубовський

Щодо надання послуг ЖЕКом №4. На жаль, така проблема є. в першу чергу, це пов’язано з фінансовим станом, оскільки є заборгованість у даного підприємства перед перевізником. Хоча порозуміння із перевізником є, і він, враховує наявні проблеми із фінансуванням, які виникли при попередньому керівництві.

Є деякі організаційні моменти, які не спрацьовують повною мірою. Процес ми вже взяли на контроль, зокрема, завдяки і зверненням депутатського корпусу.

Сміття, яке є на цьому майданчику, навіть не тих людей, які проживають у багатоквартирних будинках. Це сміття приватного сектору — негабаритне, будівельне, яке витягують з подвір’їв — люди, які не хочуть самостійно його утилізувати.

Проте будемо чесні: проблема утилізації такого сміття на рівні міста і району практично не вирішується.

У нас було сміттєзвалище, яке приймало негабаритні відходи — це «Регіон-2001» в селі Димитрове. Там приймали будівельне сміття. На сьогодні воно закрите, а нових таких сміттєвих звалищ немає.

Перевізник — ТОВ «Комунтранс-Бровари» надає такі послуги — вивіз негабаритних відходів, у нього є спеціальний автомобіль, але за це потрібно платити окремо, ціна не входить у тариф. Замовлення одного автомобіля коштує близько 4-х тисяч гривень. А от хто утворює це сміття, хто його звозить — це проблема дуже важлива, оскільки усі мікрорайони житлової забудови, які межують із приватними забудовами, стали заручниками вивозу сміття з приватного сектору.

Звичайно, ЖЕКи не можуть за кошти квартиронаймачів справлятися з такими проблемами. Є закони про відходи, про відповідальність, але реалізація цих законів залишається нікчемною. Навіть частка виконання судових рішень по штрафах, які ми накладаємо, складає не більше 7%.

— Звучали відгуки про те, що за попереднього керівника ЖЕКу № 4 Громового, робота була ефективнішою, а ось про роботу нового керівника Міхієнкова довелося почути негативні відгуки…

— Керівник прийшов, відверто кажучи, не маючи досвіду роботи в комунальній сфері. Але ми його приймали на роботу, враховуючи те, що він юрист, досвідчена і працювала на майбутні реформи. Він часто буває на семінарах в Міністерстві регіонального розвитку та житлово-комунального господарства. На нього була ставка як на людину, яка буде йти попереду в сфері реформування, адже з 1 липня ми повинні відійти від ЖЕКів і перейти на управління будинків управлінськими компаніями. На жаль, і цей процес набув в Україні неорганізовано-хаотичного характеру.

Ми не знаємо, яка буде доля тих чи інших комунальних підприємств, оскільки не знаємо — чи захочуть люди укладати угоди із ЖЕКами.

Є нарікання і зауваження до роботи Міхієнкова, але будемо працювати — і організаційно, і дисциплінарно.

 

Поділіться.

Коментарі закриті.