Броварська міськрада візьме 160 млн грн кредиту. «100% піде на школу», – Ігор Сапожко

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На позачерговій сесії міської ради депутати дали згоду на залучення кредиту від Ощадбанку на 160 млн грн. Мета – закінчити будівництво початкової школи №10. Також депутати проголосували і «за» будівництво вулиці В. Симоненка. Хоча міський голова пообіцяв 100% кредитних коштів віддати саме на добудову навчального закладу.

Кредитування двох інвестиційних проєктів – «Будівництво ЗОШ по вул. С. Петлюри, 17-Б» та «Будівництво вулиці В. Симоненка від вул. Київської до вул. О. Кобилянської» було єдиним питанням на позачерговій сесії.

Саме це питання депутати на попередньому засіданні позачергової сесії 18 вересня не підтримали. Відтак на них обрушився шквал невдоволення з боку містян, особливо, що стосувалося питання добудови школи. Фейсбук заряснів звинуваченнями як депутатами міського голови, так і міським головою депутатів.

Депутати не підтримали кредитування добудови початкової школи № 10 та вул. Симоненка

Перші в у своїх постах звинувачували Ігоря Сапожка в маніпуляціях та просуванні під виглядом одного необхідного проєкта відразу іншого – вигідного йому та наближеним до нього забудовникам.

Своєю чергою міський голова нарікав на депутатів,  що добудова школи їм не потрібна, адже через політичні амбіції вони провалили важливий для міста проєкт. «Ми домовились про взяття кредиту в Державному Ощадбанку на пільгових умовах, пройшли всю процедуру узгоджень, кредитний комітет і залишався лише один крок – отримати дозвіл міської ради», – написав Ігор Сапожко на своїй сторінці у Фейсбуці. Але депутати рішення не підтримали.

Тож через 4 дні після попередньої позачергової сесії міський голова знову скликав позачергову, щоб розставити всі крапки над «і» та переконати депутатів, що вони не правильно зрозуміли суть питання про здійснення місцевого запозичення. І судячи з голосування, це йому вдалося.

Під час засідання сесії мер повідомив, що є звичною практикою, коли на отримання кредиту подаються пакети документів на кілька проєктів, а коли отримують згоду, – обирають, на який саме проєкт направляти отримані кошти.

Депутат Леонід Черепейнік запропонував усе ж розділити проєкт, позаяк там уписано відразу два об’єкти, і голосувати окремо за будівництво школи та будівництво дороги на вул. Симоненка.

позачергова сесія

Леонід Черепейнік

Пропозицію колеги голосувати за кожен пункт проєкту окремо – 1.8 та 1.9 – підтримала і депутатка Ірина Веремчук. Також зазначила, що особисто вона не проти підтримати обидва проєкти на будівництво, адже це лише прохання до банку надати кредит.

позачергова сесія

Ірина Веремчук

Своєю чергою Валерій Іваненко зауважив, що всі депутати готові віддати свої голоси за будівництво школи, однак не довіряють слову міського голови, що всі кошти підуть саме на школу. І наполягав на гарантії.

Щодо недовіри Ігорю Сапожку висловився і Вадим Мутило. За його словами, депутати вже мають досвід, коли під необхідні проєкти для громадськості «протягувалися» інші, вигідні певному колу осіб.

Вадим Мутило

На це вказав і Андрій Саук та зазначив, що забудовники не беруть участі в розвитку інфраструктури міста. Так, забудовник до цього часу не спроєктував обіцяну школу на 600 місць на вул. Симоненка.

Пайові внески від забудовників скасують. Будівництво шкіл і дитсадків під загрозою?

Депутат обласної ради Олексій Дорошенко звернувся до депутатів щодо досягнення компромісу в питанні кредитування. Депутат зауважив, що відсоткова ставка кредитів передбачається нижчою – у межах 9-12%  (кредит заплановано взяти на 15 років під 25% річних – авт.) тож можливо планувати і будівництво дороги на Василя Симоненка, і школи на цій вулиці.

Напередодні засідання в депутатському колі з’явилася інформація, що позачергова сесія через 4 дні після чергової позачергової сесій –  не що інше, як спроба міського голови все ж «протиснути» необхідне рішення через «налаштування» лояльних до мера депутатів. А під час сесії навіть прозвучала думка (Юрія Скотнікова – авт.), що на міського голову можливо «хтось тисне», тому він «уперся в Симоненка».

Сам же  міський голова ще на початку засідання озвучив, що змінювати проєкт наразі не доцільно, адже доведеться переробляти пакет документів, а це – щонайменше півтора місяця, тож будівельні роботи затягнуться, і закликав не «тормозити» цей процес, бо це ще не розподіл коштів, а лише намагання їх отримати.

Безпосередньо протягом сесії  Ігор Сапожко кілька разів озвучив, що на добудову школи підуть 100% кредиту. «Протокольно напишіть фінансовому управлінню: при прийнятті бюджету і подачі документів, всі кошти максимально направити – 100 % –  на заклад освіти, –  сказав міський голова. І в якості гаранта назвав начальницю фінансового управління Наталію Постернак та себе.

Лише після такого запевнення «на камери», відбулося, власне, саме голосування. Як і наполягали депутати, спочатку голосували окремо за п.1.8 – добудову школи. За цей проєкт віддали свої голоси всі присутні 24 депутати.

За п.1.9 – будівництво вул. Симоненка – окремого голосування так і не відбулося. Голосували «в цілому» за проєкт рішення (і школу, і дорогу). За – 19 депутатів.

позачергова сесія

Як озвучив міський голова, до кінця року на 80 млн грн запозичених коштів заплановано зробити як внутрішні роботи, так і придбати необхідне обладнання. А вже весною 2021-го мають благоустроїти шкільну територію.

Сьогодні на офіційному сайті Броварської міськради оприлюднено рішення  про місцеве запозичення у 2020 році шляхом укладення кредитного договору з Акціонерним товариством «Державний ощадний банк України» на наступних умовах:

  • вид запозичення – невідновлювана кредитна лінія;
  • розмір та валюта запозичення – до 160 000 000,00 гривень, у тому числі: у 2020 році – 80 000 000,0 грн;  у 2021 році – 80 000 000,0 грн.
  • строк запозичення – до 60 місяців від дати підписання кредитного договору;
  • відсоткова ставка – у розмірі облікової ставки Національного банку України збільшеної на шість процентних пунктів. Максимальний розмір процентної ставки за кредитом не може перевищувати 25,0% річних.

Майнове або інше забезпечення виконання зобов’язань за запозиченням не надається. Погашення кредиту та сплата відсотків за кредитом здійснюватиметься за рахунок коштів міського бюджету.

Мета запозичення –  фінансування інвестиційних проєктів «Будівництво загальноосвітньої школи І ступеню по вул. Петлюри Симона (Черняховського), 17-Б в м. Бровари Київської області» та  «Будівництво вулиці Симоненка Василя на ділянці від вул. Київська до вул. Кобилянської Ольги  в м. Бровари Київської області ІІ черга».

Нагадаємо, школа має відкрити двері вже 1 вересня наступного року. За інформацію спеціалістів управління ЖКГІТ, загальна вартість її будівництва по експертному звіту після коригування складає 349,8 млн грн. Наразі будівництво вже профінансовано на суму 95,8 млн грн (із вартістю проєктних робіт) де з обласного бюджету за 2 роки – 22,1 млн грн, решта –  73,7 млн грн із міського бюджету за 3 роки.

Фото – авторки

Читайте також:

  1. Нову школу в Броварах будуватиме фірма з цікавим минулим

  2. «До 17 млн грн на будівництво початкової ланки школи №10 ніхто, крім мене, стосунку не має», – Олег Іваненко. Відео

  3. Будівництво молодшої ланки 10-ої школи: що зроблено та коли завершиться? Відео

  4. Будівництво молодшої ланки ЗОШ №10: скільки коштує та коли завершиться? (Відео)

Поділитись

Про Автора

Броварчанка, журналіст "Трибуна-Бровари"

Leave A Reply