«Броваритепловодоенергія»: причини і наслідки переходу на скорочений режим

Pinterest LinkedIn Tumblr +

З 1 травня 2016 року Комунальне підприємство «Броваритепловодоенергія» буде переходити з 5-ти денний робочий тиждень на 3-денний. Про це стало відомо виданню «Трибуна-Бровари» з документів, які потрапили до редакції видання.

Наскільки законний такий перехід та до яких наслідків може призвести, видання спробувало розібратися.

Версія «рядових» працівників підприємства

Як розповіли кореспонденту представники комунального підприємства, які побажали бути неназваними, працівників «Броваритеплоенергії» фактично поставили перед фактом: або переходити на скорочений варіант роботи — 3 дні на тиждень або звільнятися. Попри те, що документ датований від 29 лютого і сповіщає, що є попередженням для працівників КП за два місяці, за словами робітників відомства, отримали документ вони лише в середині березня.

Увагу працівників «Броваритепловодоенергії» привернула відсутність підпису на документі голови профкому підприємства, а також те, що не був складений протокол засідання профкому підприємства, та й самого засідання профкому як такого не було. Не була проведена також і профспілкова конференція навіть дотепер.

документ (5)

Згодом, коли працівники КП «Броваритепловодоенергія» почали вказувати на порушення і не захотіли підписувати документ, з’явився новий документ — «Наказ про зміну істотних умов праці». Точніше, за своєю суттю — той самий, але з деякими юридичними поправками.

Зокрема, у наказі говориться про те, що підставою для переходу на інший режим роботи є подання адміністрації КП від 29 лютого та протокол профкому. Однак, у тому ж таки документі (другому варіанті) повідомляється, що наказ про перехід на новий графік роботи здійснюється на підставі колективного договору на 2016 рік. Найцікавішим є те, що наказ є, але самого Колективного договору на 2016 рік немає.

документ (7)

Як стало відомо виданню «Трибуна-Бровари» 25 березня в залі однієї з котелень на Грушевського, 7 керівництво КП «Броваритепловодоенергія» почали лише проводити попередні слухання щодо колективного договору, хоча в документі посилання на цей документ уже є.

 

Відзначимо, що у наказі говориться про зменшення обсягів надання послуг в міжопалювальний період, недопущення погіршення фінансового стану підприємства та зупинки виробництва, та збереження кваліфікованого кадрового складу працівників.

Передбачається по новому графіку, що підприємство працюватиме замість 5 днів на тиждень — 3: з понеділка по середу, четвер та п’ятниця — вільні від роботи, а субота і неділя — вихідні. При цьому працівникам дільниці з ремонту та обслуговування теплових мереж аварійно-диспетчерської служби та електрозварникам установлюватиметься змінний 12-годинний графік роботи, до, як говориться в наказі, відновлення надання послуг з централізованого опалення та/або гарячого постачання.

Як розповіли виданню працівники «Броваритепловодоенергії», перехід на такий графік роботи, який буде супроводжуватися відповідно й зменшенням заробітної плати (у документі вказано, що бухгалтерія підприємства з 1 травня має перевести систему оплати праці пропорційно відпрацьованому часу) може призвести до того, що підприємство не зможе провести планові профілактичні роботи на тепло-комунальному обладнанні (котельнях, водоканалах, каналізаційних системах, бойлерних), що може призвести до зриву наступного отеплювального сезону.

Такий стан справ апріорі може призвести до того, що потрібно буде збільшувати субсидіювання працівників підприємства, що саме по собі складно в нелегкий для країни час.

 

Версія керівництва КП «Броваритепловодоенергія»

Сам керівник КП «Броваритепловодоенергія» Сергій Сафронов пояснив зміну графіка з 5-денного на 3-й відсутністю роботи котельного обладнання, а на літній період котельне обладнання виходить на ремонт.

За словами Сафронова, подача гарячого водопостачання являється збитковим, оскільки собівартість такої послуги збільшується майже вдвічі. «У зв’язку з тим, що підприємство не буде випускати продукцію (гаряче водопостачання), єдиними джерелами фінансування залишатимуться кошти за водопостачання та водовідведення. Із цих коштів ми зможемо оплатити працівникам зарплату лише в тому розмірі, який відповідатиме триденному графіку роботи», — розповів Сафронов.

Водночас, за словами Сергія Вікторовича, бригади, які відповідають за водопостачання та водовідведення будуть працювати у безперервному режимі — 24 години на добу, але по змінам. Також безперервно будуть працювати очисні споруди. Водночас, на 3-денний режим роботи переходять адміністрація, транспорт та дільниці, які обслуговують котельні. «Потрібні ще кошти, на які треба зробити поточний капітальний ремонт», — зазначив Сафронов.

 

Також очільник КП «Броваритепловодоенергія» зазначив, що згідно з діючими нормами закону, працівників підприємства попередили завчасно, а саме за два місяці, оскільки перехід на новий графік буде здійснюватися з 1 травня. «За кошти, які надійдуть за опалювальний сезон, у нас буде ще можливість оплачувати 5-денний робочий режим, але вже з 1 травня переходитимемо на 3-денний», — відзначив директор комунального підприємства.

Водночас, Сергій Вікторович не зміг дати ствердної відповіді на питання — чи проходило щодо ситуації засідання профкому і чи є протокол засідання (при тому, що на наказі є підпис голови профкому Шевченка), попросивши помічника пошукати документ. Забігаючи наперед, відзначимо, що у підсумку журналісту видання протокол так і не був наданий, а сам пан Сафронов сказав, що засідання профкому ще буде і на нього представника видання «Трибуна-Бровари» обов’язково запросять.

Також керівник «Броваритепловодоенергія» на питання — чи є зараз колективний договір, на який йде посилання в наказі — зазначив, що немає, він має бути укладений у перших числах квітня, а на сьогодні є чинним (до укладення нового) колективний договір 2015 року.

 

 

Версія депутата, члена комісії з питань ЖКГ

Ситуація навколо «Броваритепловодоенергія» вийшла на загальноміський рівень і може стати предметом розгляду на одному з найближчих засідань комісій з питань комунальної власності, приватизації, житлово-комунального господарства та благоустрою. Таке переконання у бесіді з кореспондентом видання висловив депутат Броварської міської ради, член цієї комісії Олег Шевчук.

«З КП «Броваритепловодоенергія» відбуваються дуже дивні речі. Стверджувати я не можу, але, на мій погляд, підприємство збанкрутують штучно, щоб потім перевести його у приватну власність практично за безцінь. А тому втручання влади тут має бути обов’язково. Дивлячись на практику загальноукраїнського рівня, коли об’єкти стратегічного значення роблять банкротами, а потім передають у приватні руки, виключати подібної ситуації із броварським підприємством не можу. Приклад тому — «Київобленерго», — сказав Шевчук.

шевчук

На переконання депутата, якщо бізнесмени викуплять котельні, то саме вони будуть встановлювати тарифи на постачання послуг. «Міська влада фактично не зможе регулювати цей процес. Натомість приватні підприємці візьмуть ці котельні під свій контроль. Тобто, якщо споживач не зможе оплатити комунальні послуги, він гаситиме заборгованість за рахунок субсидій і фактично приватні підприємства збагачуватимуться за кошт бюджету», — переконаний член комісії ЖКГ.

На думку депутата, уже зараз на підприємстві потрібно провести фінансовий аудит. «Якщо на утримання підприємства потрібні додаткові кошти, то краще їх додати з місцевого бюджету, ніж, скажімо, вкладати їх у парк «Перемога». Саме ж підприємство не може бути збанкрутілим, оскільки в тариф закладені всі послуги: водопостачання, теплопостачання, ремонтні роботи. Складно зрозуміти — як підприємство може бути збитковим», — зазначив Шевчук.

За словами пана Олега, поспілкувавшись з рядовими працівниками підприємства, зрозумів, що вони обурені ситуацією, що їх переводять на триденний графік та змушують підписувати документи. «Я бачив ці накази. Там написано: «згідно колективного договору», однак цього договору немає. Фактично йде обман і залякування працівників. За таких умов усі молоді фахівці звільняться, а залишаться лише пенсіонери. До того ж, якщо перевести роботу КП на триденний термін, як проводити ремонти бойлерних, трас, насосів? Як підготуватися за таких умов до нового опалювального сезону і хто буде потім нести відповідальність за неналежну підготовку», — зазначив Шевчук.

Поділіться.

Коментарі закриті.