Будівництва доріг: Зеленський підписав закони, покликані розширити можливості

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Президент України Володимир Зеленський підписав закони, які мають на меті запровадити нові підходи до середньострокового планування будівництва, реконструкції, ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення. Окрім іншого, документи розширюють можливості регіонів щодо використання коштів територіальних дорожніх фондів і субвенції з державного бюджету. Про це йдеться на сайті Офісу Президента України.

Як зазначають у Гаранта, Володимир Зеленський підписав Закон № 282-ІХ, який Верховна Рада України ухвалила в цілому 12 листопада 2019 року. Документ скасовує погодження з комітетом ВР з питань бюджету переліків об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг.

Натомість, згідно із законом, Кабінет Міністрів України затверджує Державну цільову економічну програму розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення на відповідний період з переліком доріг, на яких заплановані роботи з будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту, із зазначенням обсягів і джерел фінансування таких шляхів у розрізі балансоутримувачів.

Перелік об’єктів будівництва, реконструкції та ремонту автомобільних доріг, складений відповідно до цієї програми, затверджується Кабінетом Міністрів щорічно.

Читайте також: Житло стане дешевшим: уряд збільшив держпідтримку з будівництва

Документ також передбачає надання субвенції з державного бюджету України місцевим бюджетам на фінансування, серед іншого, проектно-вишукувальних, науково-дослідних робіт, функціонування інформаційно-аналітичних систем, паспортизації технічного нагляду, обстеження стану доріг, зокрема залучення інженера-консультанта.

Також очільник держави підписав закон про внесення змін до бюджету № 283-ІХ, який парламент ухвалив так само 12 листопада. Цей документ вводить у Бюджетний кодекс поняття середньострокового зобов’язання за типовими договорами на будівництво, реконструкцію, ремонти та експлуатаційне утримання автомобільних доріг.

Згідно із законом, за бюджетними програмами, які здійснюються із використанням коштів Державного дорожнього фонду, розпорядники бюджетних коштів мають право брати бюджетні зобов’язання понад фактичні надходження спеціального фонду в межах граничних показників видатків, передбачених законом про державний бюджет України, та прогнозних показників, визначених у Бюджетній декларації на середньостроковий період.

«Ці закони впроваджують нові підходи до середньострокового планування будівництва, реконструкції, ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення, розширюють можливості регіонів щодо використання коштів територіальних дорожніх фондів і субвенції з державного бюджету,» – ідеться на сайті Офісу Президента України.

Читайте також:

  1. Дороги на Київщині чиститимуть і ремонтуватимуть польські «гноми»
  2. Рада збільшила штрафи за перевантажені «фури» на дорогах
Поділитись

Leave A Reply