Будівництво офісного центру на Гагаріна: до вересня планують залити фундамент

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Мешканці будинку №23, що на вул. Гагаріна, продовжують «воювати» проти будівництва поряд 6-поверхового офісного центру. Люди переконані: їхня стара багатоповерхівка, яка вже має тріщини, під час будівництва по сусідству просто завалиться. Однак війна мешканців, на жаль, носить тільки словесний характер. У свою чергу забудовник часу не гає: на початок будівництва офісного центру отримав необхідні дозволи і збирається до 1 вересня завершити всі земляні та фундаментні роботи.

«Ось тут, – показує Ольга,між АТБ та нашим будинком №23, що на вул. Гагаріна, невдовзі має з’явитися 6-типоверхова офісна будівля, яка сягатиме фактично до тротуару.

А ось тут, – веде далі Ольга, – «Альянсінвестбуд» замість тротуару  хоче зробити дорогу для проїзду машин із розворотом біля школи.

А між офісом і дорогою  буде півтораметровий тротуар – прохід дітей до школи, – показує жінка. – Інший тротуар забудовник планує зробити по нашій прибудинковій території”.

Власник земельної ділянки від самого початку не збирався особливо «заморочуватися» з думкою людей про будівництво на своїй землі: після того, як у кінці травня 2017 р. інвестиційна рада підтримала проект будівництва біля магазину АТБ офісного центру та визначила пайовий внесок у розмірі 10%, забудовник зрізав більше двох десятків дерев, не маючи дозволів на будівництво. Лише після цього «лісоповалу» люди дізналися, що поряд з’явиться офісна будівля і зібрали підписи проти майбутньої забудови, а результатом зустрічі з міським головою стало створення робочої групи з вивчення ситуації.

Нагадаємо, ще у 2013 році шляхом певних маніпуляцій 0,2357 га в центрі Броварів спочатку опинилися в оренді, а потім за заниженою ціною – 836947,13 грн із розстрочкою на 5 років – у власності ТОВ «Альянсінвестбуд», де серед власників фірми – теща Ігоря Сапожка Світлана Коваль, його кум – екс-депутат міської ради VI скликання Ігор Трощенко, родичка Трощенка Віра Авраменко та ще два колишніх депутати – Андрій Крат та Олександр Михайлов (останній – керівник ТОВ «Альянсінвестбуд»), які мають прямий стосунок до прийняття рішень про долю земельної ділянки по вул. Гагаріна, 21.  Цікаво, що після публікацій у пресі про власників ТОВ «Альянсінвестбуд», із засновників фірми зникли прізвища тещі Сапожка  та родички  Ігоря Трощенка.

За минулий рік  за участі  ТОВ «Альянсінвестбуд» та мешканців будинку №23 відбулося  4 робочі  зустрічі,  однак людям так і не вдалося вмовити/переконати забудовника не зводити поряд офісну будівлю. Та попри те, що ТОВ «Альянсінвестбуд» не надав  жодного передпроектного бачення, виконком дав «зелене світло»  на розробку проектно-кошторисної документації по проекту будівництва під’їзної дороги з вулиці Гагаріна до школи. Облаштування цієї дороги забудовник обіцяв зробити за власний кошт у рамках інвестиційного зобов’язання.

Позаяк ТОВ «Альянсінвестбуд» довго не розкривав усіх своїх намірів, мешканці прилеглих будинків сподівалися, що проблема вирішиться сама собою – без особливих зусиль. Однак за рік забудовник зібрав всі необхідні дозволи на будівництво і вже не приховує бажання якнайшвидше розпочати земляні та фундаментні роботи. Власне, те, що має розроблений проект будівлі, експертизу, дозвіл на будівництво, технічні умови, проект на перенесення комунікацій та ордер на розриття, керівник ТОВ «Альянсінвестбуд» Олександр Михайлов озвучив робочій групі 13 червня – на  першій у цьому році офіційній зустрічі у міській раді.

Олександр Михайлов , члени робочої групи та депутати міськради

А також надав присутнім планшети із зображенням майбутньої забудови, організацією паркування, варіантами підходу та під’їзду до школи. Та запланований план під’їзду до школи мешканці забракували, позаяк вона створить додаткові  проблеми для  їхнього будинку – збільшиться кількість автівок, які фактично блокуватимуть підхід дітей до школи та під’їзд, у разі необхідності – аварійних служб, а також створять додаткові вібрації на старий фундамент їхнього будинку. До того ж, дорога фактично впритул зсуне до аварійної багатоповерхівки тротуар, який забудовник збирається облаштувати на прибудинковій території. І хоча останній запевняє, що для цього спилювати дерев не буде, та люди вже йому не вірять.

Під час зустрічі член робочої групи – активістка та громадський експерт Ірина Нікітчина зауважувала, що об’єкт будівництва, згідно із законом, має проходити оцінку впливу на довкілля, що включає в себе і громадські обговорення.

Ірина Нікінчина

Також  наголосила, що будівництво має здійснюватися виключно за генпланом міста, адже містобудівні умови забудовнику надано на підставі генерального плану, який за 40 років не змінювався і не містить на даній ділянці об’єктів ні для реконструкції, ні будівництва. Відтак забудовник, згідно правил, мав розробити детальний план території на увесь квартал і вирішити питання пішохідних зв’язків, пожежних проїздів до школи та паркомісць. Але забудовник наполягав, що в ДБН чітко прописано: якщо на генплані цільове призначення земельної ділянки  визначено як «громадська та житлова забудова», то  ризики будівництва вже оцінено.

Для того, щоб остаточно переконатися, що будівництво офісу не стане причиною порушень у фундаменті їхнього будинку, а, відтак, початком його кінця, мешканці запропонували забудовнику дочекатися результатів експертизи їхнього будинку, яку вже замовили. Однак Олександр Михайлов заявив, що чекати її результатів не збираються, адже земельні та фундаменті роботи планують завершити вже до 1 вересня. На цій «оптимістичній» ноті годинна зустріч і завершилася.

Тріщини на будівлі видно не озброєним оком

Цікаво, що після звернення мешканців ще в 2017 р., мер чомусь так і не надав розпорядження УЖКГ підготувати необхідні документи для проведення експертизи будинку №23 на вул. Гагаріна та подати її на розгляд депутатів. Відтак, у разі негативного висновку експертизи, вже втрачено можливість зупинити початок будівництва.

Цього ж дня, ввечері, мешканці зібралися біля будинку, аби в черговий раз сказати, що вони проти будівництва офісу. Однак, окрім представників робочої групи та бажаючих зробити піар на темі забудови, почути людей було нікому, – забудовник не з’явився. І хоча цього разу мешканці були більш згуртованішими і зробили конструктивні кроки задля вирішення свого питання: зібрали підписи, щоб зобов’язати забудовника зміцнити фундамент будинку і вирішили винайняти юриста, який окрім позову в прокуратуру, послідовно відстоюватиме їхню позицію, однак втраченого часу не повернути.

Фото – авторки

Поділіться.

Залиште відповідь