Close Menu
Трибуна – Бровари
    Facebook Instagram YouTube Telegram
    Останні:
    • Технічний паспорт на будинок: що це таке, коли його оформлювати та які документи потрібні
    • Повернувся додому на щиті майже через 9 місяців: у Броварах провели в останню путь Захисника Олександра Копицю
    • «Був справжнім патріотом»: у Броварах попрощались із полеглим Захисником Олександром Іваницьким
    • Війна забрала життя Захисника з Требухова Михайла Ковтонюка
    • Навіки в строю: Броварська громада провела в останню путь Захисника Ельчина Мурадова
    • Штраф за паркування на місці для водіїв з інвалідністю: актуальні правила та розмір санкцій
    • Броварська громада знову зазнала болючої втрати. У селі Княжичі в останню путь провели військовослужбовця Національної гвардії України Дениса Мягконосова
    • У Требухові попрощались із померлим Захисником Олександром Червяком
    Середа, 24 Червня
    Facebook Telegram Instagram YouTube X (Twitter)
    Трибуна – Бровари
    • Головна
    • Новини
      1. Події
      2. COVID-19
      3. Вибори-2020/21
      4. Відео
      5. Події
      6. Актуально
      7. Репортажі
      8. Цікаве
      9. Люди
      10. Повідомити новину
      Рекомендовані

      Судові повістки українці отримуватимуть у Viber

      Автор: Андрій Захарченко04.02.2023
      Останні

      Технічний паспорт на будинок: що це таке, коли його оформлювати та які документи потрібні

      Автор: Андрій Захарченко23.06.2026

      Штраф за паркування на місці для водіїв з інвалідністю: актуальні правила та розмір санкцій

      Автор: Андрій Захарченко22.06.2026

      Бровари: історія вулиці Руслана Попова

      Автор: Попова Тамара18.06.2026
    • Війна

      «Саша професійно літав на всіх типах БпЛА і не повертався з виходів без результатів»: у Броварах попрощались із загиблим Захисником Олександром Мишком

      22.06.2026

      «Його називали ніжно «Колясик»»: у Броварах попрощались із загиблим Захисником Миколою Куксою

      02.06.2026

      «Я молила в Бога для тебе, синку, не таку долю»: у Броварах попрощались із загиблим Захисником Олександром Марченком

      01.06.2026

      Зробити меморіал полеглих Захисників на сайті Броварів живим і людяним – вимога  небайдужих: «Трибуна» вже створила народний меморіал

      29.04.2026

      «Щоб світ бачив, щоб ніхто ніколи не зміг заперечити цей жах»: до річниці звільнення Броварщини

      01.04.2026
    • Події

      Смертельна ДТП у Броварах: на Вітерці загинула 41-річна жінка

      04.03.2026

      У селах Літки і Гоголів під час пожежі загинули люди

      02.03.2026

      ЖОДНОГО працюючого легального сміттєзвалища на Броварщині НЕМА: броварське сміття вивозять втридорога

      29.07.2025

      У Броварах 25-річний хлопець випав із багатоповерхівки: при ньому була передсмертна записка

      16.07.2025

      Кримінальна справа Майбоженка: покарання – штраф у 34 тис.грн? Прокуратура заявила про відвід судді через сумніви в об’єктивності суду

      26.12.2024
    • Блоги

      Які студенти отримають відстрочку та як воно буде – роз’яснення адвоката

      19.09.2023

      Чи обов’язковий військовий облік жінок із 1 жовтня 2023 року, – пояснення адвоката

      06.09.2023

      Шокуючі зміни: нові повноваження двірників і поліції. БЛОГ

      18.08.2023

      Живете в цивільному шлюбі – чекайте проблем, – адвокат

      10.08.2023

      Правда про заповіт або ТОП-5 міфів

      19.07.2023
    • Анонси

      Україна офіційно отримала трансляторів Євро-2024

      20.04.2024

      Плюс 4 ділянки: у Броварах побільшає офіційних паркомісць

      26.02.2024

      Будівництво в Броварах на вул. Москаленка, 2-В: непрості стосунки забудовника і людей добігли свого фіналу

      26.01.2024

      Благодійний матч Game4Ukraine за участі Андрія Шевченка та Олександра Зінченка. Коли та де дивитися

      04.08.2023

      На підтримку пораненого броварчанина проведуть футбольний турнір

      30.03.2023
    • Промо
      • Політична реклама
    • Реклама на сайті
    • Про нас
      • Про нас
      • Наша команда
      • Вакансії
      • Контакти
    • Книга пам’яті
    Трибуна – Бровари
    Ви тут:Головна » Новини » Новини » «Будинки знищені, так хоч картоплю зберемо», – постраждалі мешканці Великої Димерки розраховують переважно на власні сили
    Велика Димерка

    «Будинки знищені, так хоч картоплю зберемо», – постраждалі мешканці Великої Димерки розраховують переважно на власні сили

    0
    Автор: Трибуна Бровари Опубліковано: 04.10.2022 Війна в Україні, Новини
    Поширити
    Facebook Twitter Telegram WhatsApp

    Великодимерська об’єднана територіальна громада виплачує компенсацію тим, хто лишився даху. Але місцевого бюджету не вистачить відбудувати житло. Державні програми поки не працюють. Місцеві жителі більше розраховують на власні сили.

    Великодимерська ОТГ налічує 22 населених пункти. Майже всі з них  під час ворожої окупації зазнали ушкоджень. Пошкоджено 2 400 будинки, понад 700 із них не придатні для проживання. Постраждало 72 підприємства, 16 із яких зруйновано. Найбільші –  це магазин «Свіжачок», підприємство «Дорхан»  – обробка сталі, «Маядо» – виробник вікон,  рибний цех. Постраждало 8 заправних станцій, тисячі жителів залишилося без роботи.

    Найбільше пошкоджених будинків саме у Великій Димерці. Без даху над головою залишилося щонайменше 160 сімей. Місцеві розповідають: орки накривали приватний сектор Димерки хаотичним обстрілом. Вони стріляли і з танків, і градами, а потім вже заходили самі.

    Після окупації гуртожиток фермерського господарства «Журавушка» надав місце для безоплатного проживання 45 сім’ям. Решта постраждалих або вимушена знімати житло, або живе в знайомих та родичів.

    В. Димерка

    Юлія перебирає викопану картоплю. Це єдине, що залишилося неушкоджене. Житло повністю знищено. У дворі розбитий танк росіян, біля нього посадила капусту.

    Зараз її сім’я знімає житло. Люди не дочекалися від держави ніякої допомоги, тому самі почали будувати житло. Вже залили фундамент.

    Поруч стоїть вщент розбитий дім. Його господар Володимир Яресько розповідає, що лише 4 роки тому його купив і тільки недавно розрахувався з боргами. Танк в упор розстрілював дім. Господар говорить, що залишився живий дивом, осколки пролітали в сантиметрі.

    В. Димерка

    Місцевий бюджет не в змозі допомогти у відновленні житла. Потрібні державні програми, кажуть у Великодимерській ОТГ. «Люди чекають допомоги від держави, хочуть порозуміння, коли і як буде відшкодування та перебудова. Але в державі війна, фінансування нема. Великого напруження по цих питанням поки нема. Люди намагаються ставитися до цього з порозумінням. Але хочеться, щоб це було скоріше, щоб на нас звернули увагу як держава, так і міжнародні донори», – каже  Олександр  Куценко, заступник голови Великодимерської ОТГ.

    Олександр Куценко

    У Великій Димерці багато пошкодженого житла, але комунальним об’єктам пощастило відновитися після значних руйнувань. Після заміни вікон, школа і амбулаторія знову почали працювати.

    В. Димерка

    У Богданівці найбільших ушкоджень зазнало комунальне майно.

    Після бою 9 березня в Скибині, ворог відступив і зупинилися в Богданівці. Там у них  у школі та амбулаторії були штаб та госпіталь. А коли вони втікали, то все спалювали та підривали. Школа спалена, дитсадочок підірваний. Зруйнована амбулаторія. Вся інфраструктура знищена на 90%.

    В. Димерка В. Димерка В. Димерка

    «Поки що всіх дітей ми возимо в школу у Велику Димерку – нам подарували нові шкільні автобуси. Протягом місяця ми плануємо переобладнати в Богданівці неушкоджений Будинок культури під початкову школу. Новий дитсадочок нам обіцяє побудувати компанія Coca-Cola», – зазначає  Олександр  Куценко.

    За програмою «Турбота» Великодимерська територіальна громада надає 5 тис. грн тим, у кого будинки легко пошкоджені, 10 тис. грн тим, у кого середні пошкодження. Тим, у кого житло повністю знищено – 25 тисяч.

    Поранені мешканці отримали по 30 тис. грн. На цю програму ОТГ витратила 30 млн гривень – це весь фонд розвитку громади. На жаль, це все, що в ОТГ можуть дати постраждалим людям. Ще є закордонні донори, держава. Та, головне, власні сили. На це нині і розраховують люди.

    Текст і фото – Дмитро Кочергін

    Читайте також

    1. Велика Димерка: перші 11 найбільш постраждалих сімей поселять у гуртожиток
    2. Під час окупації Великої Димерки росіяни побили і зґвалтували жінку
    3. Медпрацівниця з Великої Димерки виграла грант, щоб амбулаторії Русанова, Богданівки і Світильні взимку працювали
    4. Великодимерська громада: як відбувається відновлення руйнувань у громаді
    5. Coca-Cola відбудує зруйнований дитсадок у селі Богданівка
    6. За крок до 1 вересня: із 8 громад Броварщини до нового навчального року готові ліцеї (школи) лише в двох
    Богданівка Бровари війна Велика Димерка новини постраждалі спалені будинки
    Залиште відповідь Скасувати відповідь

    Останні новини

    Технічний паспорт на будинок: що це таке, коли його оформлювати та які документи потрібні

    Автор: Андрій Захарченко23.06.2026

    Повернувся додому на щиті майже через 9 місяців: у Броварах провели в останню путь Захисника Олександра Копицю

    Автор: Попова Тамара23.06.2026

    «Був справжнім патріотом»: у Броварах попрощались із полеглим Захисником Олександром Іваницьким

    Автор: Попова Тамара23.06.2026

    Війна забрала життя Захисника з Требухова Михайла Ковтонюка

    Автор: Трибуна Бровари23.06.2026

    Навіки в строю: Броварська громада провела в останню путь Захисника Ельчина Мурадова

    Автор: Трибуна Бровари23.06.2026

    Штраф за паркування на місці для водіїв з інвалідністю: актуальні правила та розмір санкцій

    Автор: Андрій Захарченко22.06.2026

    Броварська громада знову зазнала болючої втрати. У селі Княжичі в останню путь провели військовослужбовця Національної гвардії України Дениса Мягконосова

    Автор: Трибуна Бровари22.06.2026

    У Требухові попрощались із померлим Захисником Олександром Червяком

    Автор: Трибуна Бровари22.06.2026

    «Саша професійно літав на всіх типах БпЛА і не повертався з виходів без результатів»: у Броварах попрощались із загиблим Захисником Олександром Мишком

    Автор: Трибуна Бровари22.06.2026

    Бровари: історія вулиці Руслана Попова

    Автор: Попова Тамара18.06.2026
    Про нас:

    © 2023 Інформаційна агенція «Трибуна-Бровари» – інформаційно-аналітичне інтернет-видання. Актуальні та достовірні новини Броварів, Київщини та України. Всі права захищені. Копіювання матеріалів сайту дозволено лише за умови згоди автора та прямого гіперпосилання на джерело.

    Facebook X (Twitter) Instagram YouTube Telegram
    Останні новини:

    Технічний паспорт на будинок: що це таке, коли його оформлювати та які документи потрібні

    Автор: Андрій Захарченко23.06.2026

    Повернувся додому на щиті майже через 9 місяців: у Броварах провели в останню путь Захисника Олександра Копицю

    Автор: Попова Тамара23.06.2026

    «Був справжнім патріотом»: у Броварах попрощались із полеглим Захисником Олександром Іваницьким

    Автор: Попова Тамара23.06.2026
    Посилання:
    • Новини
    • COVID-19
    • Вибори-2020/21
    • Події
    • Відео
    • Актуально
    • Політична реклама
    • Цікаве
    • Анонси
    • Facebook
    • Instagram
    • YouTube
    © 2021 Трибуна-Бровари. Всі права застережено.                    
    • Про нас
    • Реклама
    • Контакти
    • Політика
    • Мапа сайту
    • AMP (Мобільна версія)
    © 2023 Трибуна-Бровари. Всі права застережено.                    
    • Про нас
    • Реклама
    • Контакти
    • Політика
    • Мапа сайту
    • AMP (Мобільна версія)

    Введіть вище і натисніть Enter для пошуку. Натисніть Esc для скасування.

    Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити вам найкращий досвід роботи на нашому веб-сайті.

    Ви можете дізнатися більше про те, які файли cookie ми використовуємо, або вимкнути їх у налаштуваннях.

    Трибуна - Бровари
    За підтримки  GDPR Cookie Compliance
    Огляд конфіденційності

    Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб ми могли надати вам найкращий користувацький досвід. Інформація про файли cookie зберігається у вашому браузері і виконує такі функції, як розпізнавання вас, коли ви повертаєтеся на наш сайт, і допомагає нашій команді зрозуміти, які розділи сайту ви вважаєте найбільш цікавими і корисними.

    Суворо необхідні файли cookie

    Суворо необхідні файли cookie повинні бути завжди ввімкнені, щоб ми могли зберігати ваші налаштування для файлів cookie.

    Якщо ви вимкнете цей файл cookie, ми не зможемо зберегти ваші налаштування. Це означає, що кожного разу, коли ви відвідуєте цей сайт, вам потрібно буде знову вмикати або вимикати файли cookie.

    Сторонні файли cookie

    Цей веб-сайт використовує Google Analytics для збору анонімної інформації, такої як кількість відвідувачів сайту та найпопулярніші сторінки.

    Увімкнення цього файлу cookie допомагає нам покращити наш веб-сайт.

    Будь ласка, спочатку увімкніть строго необхідні файли cookie, щоб ми могли зберегти ваші налаштування!

    Політика щодо файлів cookie

    Більше інформації про нашу Політику Конфіденційності