Били, б’ють,… чи будуть бити? Резонансні побиття журналістів на Броварщині

Pinterest LinkedIn Tumblr +

8 вересня – інтернаціональний день солідарності журналістів, кореспондентів і репортерів, який відзначається по всій планеті. На честь цього визначного дня «Трибуна-Бровари» вирішила нагадати, як «шанують» представників ЗМІ у Броварах та Броварському районі.

Підбірка перешкоджань роботі журналістам на Броварщині

  1. 25 травня 2013 року під час акції у броварському парку «Перемога», учасники якої вимагали демонтувати паркан, незаконно встановлений приватним підприємством «Феско», один із захисників паркану спортсмен Сергій Стягов (має судимість) підбіг до журналіста «Маєш право знати» Андрія Качора, який знімав сутички між громадою, активістами, міліцією та «тітушками» на відео, та вдарив його кулаком по обличчю. Удар був такої сили, що журналіст на кілька хвилин втратив свідомість.

  1. У лютому 2015 року у селі Рожівка під час проведення журналістського розслідування знімальною групою програми «Люстратор 7.62» щодо можливих зловживань голови Рожівської сілької ради Софії Величенко місцевий депутат чоловік голови сільради Леонід Величенко у грубій формі перешкоджав журналістській діяльності працівниці проекту «Люстратор 7.62» телеканалу «2+2» Ірині Матвієнко.

Після цього ж інциденту до офісу телеканалу навідувалася група людей у камуфляжній формі на чолі з Віталієм Корнетом – відомим активістом однієї з волонтерських організацій Броварів – і вимагала від каналу «змінити редакційну політику». Журналістка Ірина Матвієнко повідомляла, що Віталій Корнет переслідував знімальну групу увесь час, поки тривало розслідування.

  1. 22 жовтня 2012 року на той час заступник голови Броварської районної державної адміністрації Микола Миронець зіштовхнув зі сходів журналіста телеканалу «Інтер» Романа Бочкалу в приміщенні районної державної адміністрації. Журналіст скотився сходами, а чиновник сказав, що не чіпав його.

Цим подіям передував напад та пошкодження особистого майна журналістів «МПЗ» Аліни Дяченко та Андрія Качора під БК «Прометей», коли представники ЗМІ намагалися потрапити на зустріч колишнього прем’єр-міністра України Миколи Азарова з місцевим партактивом. Роман Бочкала намагався взяти коментар у осіб, які фігурують на відео.

4.7 липня 2016 року під Броварським міськрайонним судом відбулися «проплачені» мітинги, організовані за участю активіста ГО «Інформаційний Майдан» Павла Білоножка, пов’язані зі справою по розкраданню 94,6 га земель Радіопередавального центру. Після «акції протесту» журналісти «Громадського захисту Київщини» Віталій Литвиненко та «Маєш право знати» Дмитро Карпій з метою довести, що «мітингарів» привезли з Києва, вирішили прослідкувати за ними з відеокамерами. Вже у громадському транспорті Дмитро Карпій зазнав тілесних ушкоджень від «проплачених крикунів».

  1. 6 жовтня 2015 року у селі Княжичи Броварського району до журналістки проекту «Стоп корупції» Лілії Ткачук під час зйомки сюжету про незаконний розподіл землі та відгородження таких ділянок шлагбаумом застосував силу місцевий депутат Дмитро Іванов.

  1. 24 лютого 2014 року кілька десятків чоловіків в масках здійснили спробу захоплення броварської муніципальної телестудії “Наше місто”. Захопленням керував особисто депутат броварської районної ради Олег Кищук. В результаті нападу постраждали журналісти, в т.ч. жінки.

  1. 29 травня 2011 року в броварському кафе «Music Hall» син начальниці відділу культури м. Бровари Наталії Багмут Роман Багмут накинувся на журналіста «МПЗ» Андрія Качора, який здійснював у той момент професійну діяльність. Під час конфлікту Качор намагався витягнути журналістське посвідчення, проте нападник заламав журналісту руки і вже вивів надвір. Під час сутички власник кафе Багмут наніс журналісту тілесні ушкодження та порвав одяг.

  1. У квітні 2013 року депутати сільської ради, на чолі з головою Володимиром Васильєвим, порушуючи закон, без будь-яких пояснень голосували проти відеозйомки, після чого виштовхали журналістів сайту «Требухів — наш дім».

  1. ….і наостанок

У тексті використано матеріали видань:

«Маєш право знати»

«Стоп корупції»

«Подробності»

«Требухів — наш дім»

Поділіться.

Залиште відповідь