Бюджет Броварської ОТГ на 2021 рік ухвалено: хто і скільки отримає

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Учора, 24 грудня, відбулася фінальна цього року чергова сесія Броварської міської ради, під час якої успішно розглянули і затвердили бюджет майбутньої громади на 2021 рік. Хто і скільки грошей отримає – читайте в цьому матеріалі.

Відповідно до остаточної і затвердженої вчора версії бюджету, доходи об’єднаної територіальної громади визначені в сумі 1,510 млрд грн, а видатки – 1,615 млрд грн. Нагадаємо, раніше чиновники визначали менший дохід. Однак тоді не враховували Княжичі і Требухів.

Видатки розподілять таким чином:

 • 239 тис. – Броварська міська рада;
 • 93,48 млн – виконавчий комітет Броварської міської ради;
 • 799 млн – управління освіти і науки;
 • 89,57 млн – відділ охорони здоров’я;
 • 57 млн – управлінню соціального захисту населення;
 • 14,46 млн – службі в справах дітей;
 • 56,09 млн – відділу культури;
 • 21,13 млн  – відділу фізкультури та спорту;
 • 374,83 млн – управлінню будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури і транспорту;
 • 6,39 млн– управлінню інспекції та контролю;
 • 4,82 млн – управлінню з питань комунальної власності та житла;
 • 81,58 млн – фінансовому управлінню.

У зазначених вище видатках частково враховані зовнішні надходження від субвенцій та інших джерел. Загальна сума видатків відповідно до цього розподілу – 1,59 млрд грн.

Будівництва і ремонти

Як бачимо, більше половини бюджету – видатки на освіту. З указаної суми більша частина – це зарплатня. У пояснювальній записці до проєкту рішення вказано її обсяг – 619,24 млн грн. Витрати на енергоносії – 31,33 млн грн. А на харчування дітей – 40,97 млн грн. На програму розвитку освіти передбачили 42,62 млн грн.

Управлінню будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури і транспорту на програму робіт передбачили 335,23 млн грн.

На добудову корпусу молодшої ланки школи № 10 з бюджету міста запланували 17,99 млн грн. Ще 125 млн грн «покриють» за рахунок кредитування. Зі слів чиновників, нещодавно також надійшли 20 млн грн субвенції з бюджету Київської області.

Читайте також: Будівництво молодшої ланки школи № 10 у цифрах: витрати та плани

На програму ремонтів ліфтів у багатоквартирних будинках, де не створили ОСББ, заклали лише 5 млн грн. Зі слів чиновників, це – 5 повністю відремонтованих ліфтів із заміною кабіни. Водночас програма підтримки ОСББ, де також передбачено ремонт ліфтів, замість запланованих 12,638 млн грн отримає лише  2 млн грн.

У соціальній сфері депутати виділили 2,69 млн грн на програму «Щаслива родина – успішна родина» та 8,94 млн грн на програму «З турботою про кожного». На оздоровлення дітей, за наполяганням опозиційних обранців, передбачили 1 млн грн замість 400 тис. грн.

Комунальні підприємства

Серед комунальних підприємств підтримку в 30 млн грн отримало «Броваритепловодоенергія». Підприємство, нагадаємо, зі слів керівника Григорія Голубовського, має боргів на 56,5 млн грн. Окрім іншого, в КП вирішили купувати спецтехніку в лізинг із правом викупу.

Комунальному підприємству «Міський футбольний клуб» пропонували дати 1 млн грн. Однак цю пропозицію відхилили за наполяганням опозиційних депутатів. Вони переконані, що таке підприємство має заробляти самостійно. Нараді КП дали 500 тис. грн на І квартал 2021 року.

Не отримало і передбачених 800 тис грн броварське радіомовлення, яке нині існує в інтернеті. Депутати пропонували ліквідувати ЗМІ, а поки що виділили 150 тис. грн на перші два місяці. Зазначимо, раніше Броварська райрада проголосувала про свій вихід із співфінансування.

Тим часом комунальне підприємство «Оздоровчо-реабілітаційний центр» отримає 2,5 млн грн. Саме стільки передбачено на 2021 рік у проєкті рішення.

Соціальна, медична і культурна сфери

Зі слів чиновників, із цих коштів 130 тис. грн планували направити на дітей із інвалідністю та 270 тис. грн – на дитячі будинки. Водночас, чи витратять ці гроші, наразі невідомо. У 2020 році через карантин жодної копійки на оздоровлення не пішло.

На реалізацію програми розвитку охорони здоров’я у 2021 році Броварська міська рада передбачила 40,34 млн грн. У цю суму, зокрема, входять близько 2 млн грн на ремонт амбулаторії на вул. Сергія Москаленка. Додали грошей і на ремонти амбулаторій у Княжичах (4 млн грн) і Требухові (3 млн грн).

Слід зазначити, що в дитячій лікарні Броварів планують відкрити реанімацію. На закупівлю відповідного обладнання необхідно орієнтовно 7,7 млн грн. Про це розповіли чиновники. З їхніх слів, поки що це рішення на розгляді у можновладців. До депутатів воно має дійти згодом.

На проведення культурно-мистецьких заходів у 2021 році передбачили 300 тис. грн. Загалом запланували 38 подій. Зі слів начальниці відділу культури Катерини Мелікової, цього року значно зекономили, бо більшість заходів через карантин відбувалася онлайн.

Водночас на закупівлю книг до міських бібліотек передбачили 0 грн. Фонди цьогоріч збираються поповнювати за рахунок фондів ліквідованої нещодавно районної бібліотеки на Розвилці. Зі слів Катерини Мелікової, у 2020 році на книжки було передбачено 70 тис. грн.

Читайте також

 1. Як планують поділити в Броварах 1,342 млрд грн бюджету
 2. Дофінансування комунпідприємств і кримінал Сапожка – прощальна сесія міськради
 3. Які комунальні підприємства отримали додатково гроші з бюджету
Поділіться.

Залиште відповідь