Бюджетна комісія забракувала додаткове фінансування мосту на Торгмаш: вирішальне слово сказав Здоровець

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Депутатська комісія з питань бюджету та соціально-економічного розвитку рекомендувала не підтримати на 18 сесії міської ради проект рішення Про внесення змін до «Міської програми по будівництву та реконструкції вулично-шляхової мережі на 2016 – 2020 роки», який передбачає виділення коштів на суму 2,4 млн грн на «Проектування, коригування робочого проекту та капітальний ремонт шляхопроводу через залізничні колії заводу «Торгмаш».

Як розповіла начальник відділу капітального будівництва Людмила Павлик, потрібно дофінансувати ремонтні роботи сумнозвісного мосту на Торгмаш. При цьому пані Павлик зазначила, що це кошти, які не виходять за рамки ухваленого так званою «коаліцією мосту» кошторису — 27,8 млн грн.

Під час обговорення питання відбувся своєрідний шквал критики проекту. Першим виступив депутат Євген Гредунов («Солідарність»), який зазначив: «Низці депутатів для рідного міста нічого не шкода, навіть підвісити бюджетні гроші у повітрі. Адже саме там висить той міст, який нікому не потрібен… На зустрічах з жителями Торгмашу я (і не лише я) не зустрів жодного, хто розуміє — навіщо там міст і підтримує ідею його реконструкції, а не знесення. Тому ми принципово проти розтрат міських коштів на цей проект».

Пан Гредунов нагадав, що свого часу противники фінансування наполягали на тому, що потрібно було проаналізувати, що ж дешевше — ремонтувати міст чи демонтувати і зробити розв’язку, але тодішня депутатська більшість своїх колег не почула.

А ось депутат від УКРОПу Володимир Білокінь ще раз звернув увагу, що ВКБ просить кошти в рамках загального бюджету і висловив надію, що може цього разу на ремонт мосту на Торгмаш відділ капітального будівництва просить кошти востаннє. Прикметно, що таке припущення зустрів зі сміхом нині позафракційний, а донедавна член фракції «Свобода» Олексій Здоровець. Реакція була цікавою, оскільки ще донедавна пана Олексія його партнери по фракції називали «тушкою» (через підозру про змову з колишніми регіоналами), але водночас і тенденційною, оскільки після відставки з посади секретаря цей депутат почав принципово голосувати проти всього, що так чи інакше йде в інтересах міського голови.

Тим часом депутат Білокінь продовжував переконувати колег, що якщо вже почали ремонтувати міст, то потрібно його закінчувати. Тим не менш, дотримуючись позиції, що кошти не виправдано витрачаються на ремонт мосту, «проти» проголосувало 5 депутатів проти 4-х «за». Вирішальний голос дав … саме Олексій Здоровець. Загалом проти додаткового фінансування проголосували: Володимир Чаюн («Самопоміч»), Ірина Веремчук та Євген Гредунов («Солідарність»), Олексій Здоровець, Вадим Мутило (позафракційні). «За», окрім Білоконя проголосували Юрій Чередник та Андрій Лопатюк (позафракційні) та Лідія Сенько («Єдність»).

Таке рішення викликало мало не істерію у начальників ВКБ та фінансового відділу Людмили Павлик та Наталі Постернак — мовляв, депутати не послідовні. На що представники «демократичних сил» відповіли, що якраз вони у своїх діях послідовні, оскільки із самого початку стояли на позиції — не витрачати невиправдано кошти на ремонт мосту, не проаналізувавши, що дешевше — ремонтувати чи демонтувати його.

vitannya

Олексій Михайлович передав відання Ігорю Васильовичу

На жаль, потім Олексій Здоровець залишив залу і коли підійшли до голосування, щоб питання по мосту на Торгмаш відділити від інших підпунктів, голосів уже не вистачило. Депутати «демократичного табору» звернулися до Лопатюка, аби він дослухався їх і підтримав у тому, що питання по мосту треба голосувати окремо, однак пан Андрій, несміливо, але підняв руку «утримався».

Безперечно рішення по мосту на Торгмаш лише рекомендаційне і юридичного значення не має, але символічне значення має неабияке — у депутатському корпусі в політичному контексті вимальовуються зміни…

Поділіться.

Залиште відповідь