Бювет на мільйон: замість води планують качати нафту?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

 

Понад мільйон гривень на роботи та 68 тисяч на розробку відповідного проекту збирається витратити міська влада, щоб реконструювати бювет парку «Приозерний».

Такий висновок випливає з проекту рішення, який виноситься на 20 сесію міської ради, що відбудеться 3 листопада. Йдеться про поповнення статутного капіталу КП «Броваритепловодоенергія» на 8 783 681 грн, з яких 1 153 280 грн піде на вищезгадані витрати. Знаходиться бювет біля центрального входу до парку «Приозерний» (з боку перетину вулиць Білана, Пушкіна та Фіалковського).

Зазначимо, що керівник комунального підприємства «Броваритепловодоенергія» Сергій Сафронов влітку на одному із засідань бюджетної комісії просив кошти на збільшення статутного фонду КП на 560 тис. грн для реконструкції бювету. Однак тоді пан Сафронов не надав кошторису і доповідної записки, і члени бюджетної комісії (питання розглядалося у пункті «Різне») не дозволили на основі його прохання в такому вигляді сформувати проект рішення. Тепер, як бачимо, проект уже зареєстрований на сайті, виноситься на сесію міськради, але знову без кошторису, і йдеться вже не про 560 тисяч, а про суму більшу ніж мільйон гривень.

Як розповіла кореспонденту «Трибуна-Бровари» керівник ГО «Геологорозвідка» Вікторія Гринько (організація об’єднує мешканців будинків біля парку «Приозерний» за територіальним принципом), попри те, що активісти цієї організації намагаються вже кілька місяців випросити кошти на розв’язання проблеми зі спостережними гідрогеологічними свердловинами в районі «Геологорозвідка», проект рішення став для них несподіванкою. Проблема із забезпеченням мікрорайону питною водою дуже гостра (у випадку прориву каналізації приватний сектор може залишитися без води), і можна було б радіти тому, що влада нарешті звернула увагу на цю проблему, якби не одне «але».

За словами пані Гринько, громадською організацією залучалися фахівці, які робили розрахунок, у скільки може обійтися аналіз ситуації зі спостережними гідрогеологічними свердловинами. Кошторис таких робіт, за словами пані Гринько, становить близько 120 тисяч гривень.

Здавалося, що ситуація таки зрушила з місця — голова міста у вересні дав вказівку підготувати договір з геологічною організацією на виконання робіт по створенню спостережної мережі навколо озера, яка могла б бути початком контролю за підтопленням будинків, споруд та комунікацій у місті, та згодом перетворитись у міську спостережну мережу, але щось пішло не так…

Проблема зі свердловинами у мікрорайоні «Геологорозвідка» не нова. Кілька місяців тому активісти звертали увагу на те, що була пошкоджено свердловину на вулиці Лесі Українки, 1, яка раніше була задіяна в мережі водопостачання мікрорайону. І хоча тоді громадська організація, до якої входять колишні спеціалісти різного профілю — гідрологи, екологи, гідробіологи, геофізики — наполягала на необхідності прочистити свердловину, організація ТОВ «ІК Енергозберігаючі технології 2010» дала висновок експертизи — економічно доцільніше буде будівництво нової свердловини поряд. Питання перевелося у площину довіри чи недовіри організації, яка проводила експертизу, а з боку активістів були лише слова та відсутність доказової бази своєї позиції. Хоча уже тоді неофіційно говорили про те, чи не хочуть комунальні організації банально підзаробити на цій ситуації.

Ось і зараз, незрозуміло звідки, взялася сума — 1 084 778 грн на роботи по реконструкції, адже проект і кошторис не були публічно оприлюднені. Делікатності ситуації додає і той факт, що бювет знаходитиметься не тільки біля головного входу в парк «Приозерний», а й поруч із магазином «Біля озера», який належить голові фракції «Єдність» у міській раді Володимиру Оксютенку (команда, з якою міський голова Ігор Сапожко де-факто йшов на останні місцеві вибори). Враховуючи, що в мікрорайоні зараз інших свердловин немає, ця єдина різко збільшить кількість людей, які проходитимуть біля торгової точки.

За словами голови ГО «Геологорозвідка» Вікторії Гринько, ініціативна група кілька разів зверталася до міського голови Ігоря Сапожка з проханням звернути увагу на проблему зі свердловинами, але отримували лише обіцянки на майбутнє. «Зокрема, про цю свердловину (поблизу центрального входу в парк «Приозерний». — прим. Т. Б.) нам постійно говорили, що вона не підлягає відновленню, і про це можна забути. Тому для нас стало повною несподіванкою, що проектом рішення сесії передбачається виділення такої великої суми — один мільйон гривень», — зазначила Вікторія Гринько.

Нагадаємо, що на останньому засіданні робочої групи з питань розчищення озера був складений протокол, згідно якого:

  1. При вивченні наданої документації КП «Бровари-Благоустрій» не надано:

— план виконання робіт;

— відсутня в повному обсязі тендерна документація;

— відсутній спеціальний дозвіл на виконання робіт у підрядної організації;

— в проектній документації відсутня відомість по пробах у місцях буріння свердловин;

— відсутня таблиця фізико-механічних властивостей ґрунтів;

— відсутні в проекті архівні матеріали по 4 житлових будинках, де є відомості про розрізи ґрунтів;

— не проведено зонування на предмет потужності мулових товщин;

  1. Порушена низка нормативних документів при виконанні робіт на об’єктах водного фонду;
  2. Порушення правил техніки безпеки при підключенні земснаряду до мереж електроживлення;
  3. Не виконані вимоги п. 7.2.12 договору підряду №55 від 25.08.2015 р. щодо забезпечення охорони будівельного майданчика (фронту робіт);
  4. В актах виконаних робіт закриті роботи по укріпленню берегів та озелененню, які не відповідають дійсності;

Висновок тоді звучав так: Робоча група вважає, що проведені роботи по зазначеному проекту не вирішили екологічних проблем та проблем благоустрою парку «Приозерний» та потребують подальшого детального вивчення та розробки нового проекту реконструкцій.

Поділіться.

Залиште відповідь