Через реконструкцію «Алеї кохання» знищать погреби мешканців

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У Броварах по вулиці Короленка почалася реконструкція пішохідного бульвару, у народі — «Алея кохання». Замовником проекту виступає відділ капітального будівництва Броварської міської ради, проектною організацією виступає ТОВ «АВН Капітал», виконавець будівельних робіт — ТОВ «Балансбуд».

На шляху до реалізації проекту стає проблема — на території, де має пройти реконструкція (площа доріжок — 4298,68 кв. м., площа майданчиків — 2452 кв. м., площа озеленення — 7798, 7 кв. м.) біля житлових будинків знаходяться підвальні приміщення — погреби. Тепер ці приміщення підпадають під засипання.

алея кохання

Конфлікт набирає обертів, оскільки містян попередили лише за кілька днів, а в осінню пору врожаїв погребні приміщення виявилися заповнені консервацією та городиною. Постало питання: як бути людям, які мають «земляні склади»?

Як усе починалося

Свого часу за те, щоб у районі вулиць Короленка та Петлюри була «Алея кохання» — облагороджена територія з лавками, ліхтарями, красивим тротуаром — ратували депутати фракції «Солідарність» Ірина Веремчук та Володимир Опалько.

Тривалий час звернення депутатів та виступи депутатів на цю тему ігнорувалися. Зокрема, міський голова Ігор Сапожко пояснював, що на будівництво пішохідного комплексу будуть шукати інвесторів.

У вересні 2015 року депутати звернулися до міського голови Ігоря Сапожка з письмовою пропозицією передати землю «Пішохідної алеї» у постійне користування комунальному підприємству «Бровари-Благоустрій» та приступити до розробки проекту реконструкції та облаштування єдино доступного місця відпочинку.

будівництво

будівництво-2

До письмової пропозиції тоді були додані підписи мешканців частини будинків обох вулиць. У листі наводилися аргументи про те, що земля «Пішохідної алеї» знаходиться у вкрай занедбаному стані (багно, сміття, самовільно встановлені гаражі), а на частину території буцімто «поклала око» будівельна компанія «Укрбудінвест-2000» – нібито для озеленення, а насправді її ЖК «Палладіум» не вистачає парко-місць (позаяк зазначений житловий комплекс збудований всупереч вимогам ДБН).

листи-1

Нарешті підготовчі роботи були виконані і старт безпосередньо будівельним роботам дали.

Саме тут і проявилася вищезгадана проблема: як стверджують виконавчі органи влади, свого часу погреби були побудовані на території комунальної власності незаконно і тепер прийшов час їх засипати. Приписи на кожен погреб Спеціальний відділ за контролем благоустрою та зовнішнім дизайном уже розклеїв.

Спецвідділ з контролю за благоустроєм: «Погреби незаконні»

Згідно проекту реконструкції «Паркової алеї» територія, відведена як зона відпочинку, виходить впритул до будинків по вулиці Короленка та зачіпає зону, де знаходяться погреби.

Свого часу, 25 років тому, мешканці навколишніх будинків створили їх незаконно. Були часи, коли обіцяли їх узаконити, нумерували. Як розповідають самі жителі, за часів міського голови Віктора Антоненка, їм пообіцяли, що тримати ці погреби не заборонятимуть. Сказано це було, щоправда, на словах, статус комунальної власності цієї території ніхто не відміняв.

Під час зустрічі з працівниками спецвідділу з контролю за благоустроєм та зовнішнім дизайном міста порушувалося чимало питань, зокрема і те, що погребів та гаражів у місті дуже багато і їх потрібно демонтувати.

погреби

Мешканці пропонували не чіпати їхні погреби, мовляв, територію вони облагородять і приведуть у належний вигляд. Суто по-людськи людей можна зрозуміти — в період, коли більша частина населення доведена до крайнього зубожіння, дідусям та бабусям, можливо, тільки і є надія, що харчуватися з того, що вирощують на городах у сільській місцевості та зберігають у підвальних приміщеннях.

З іншого боку, працівники спецвідділу запропонували усі можливі варіанти виходу із ситуації — перевезти продукти та консервацію в інше місце, наприклад, в кооперативні приміщення, відведені під погреби (в районі пожежної частини на вулиці Симона Петлюри). Вартість оренди в кооперативі, що зветься «Магнолія», складає 20 грн. на місяць. Хоча уявити собі, як будуть добиратися до таких місць старенькі бабусі через усе місто складно.

Зрештою, в. о. начальника спецвідділу з контролю за благоустроєм та зовнішнім дизайном Олег Єжаков, під час численних дискусій заявив, що відкладе дату засипання погребів аж на тиждень і роботи розпочнуться у понеділок 5-го вересня. У такий спосіб пан Єжаков ніби дав можливість усім власникам погребів вивезти свою продукцію.

єжаков

В. о. начальника спецвідділу з контролю за благоустроєм Олег Єжаков

У відділі ж капітального будівництва розповіли, що підвальні приміщення (погреби) мусять засипати ще й тому, що на їхньому місці потрібно буде закладати гофровані трубки для кабелю для того, щоб поставити опору зовнішнього освітлення.

Згадали мешканці будинків і працівники виконавчої влади одну і ту ж проблему у цьому мікрорайону — розпивання алкогольних напоїв, вживання наркотичних препаратів тощо. Щоправда бачення в обох сторін вимушеного конфлікту на ситуацію різна.

Влада переконана, що реконструювавши «Алею кохання», а саме облагородивши територію, встановивши ліхтарі, лавки тощо, вона таким чином «позбудеться в цьому районі бомжів, алкоголіків, наркоманів». Натомість жителі переконані, що якраз ці проблеми поглибляться, адже зона відпочинку стане територією «шуму, галасу, п’яних компаній, які не даватимуть відпочивати ані маленьким дітям, ані людям похилого віку». Також у громади є побоювання щодо розташування посеред алеї магазина який торгує на розлив спиртними напоями.

лавки

сміття

Нині на території майбутньої Алеї і дороги “вбиті”, і ситуація з вивезенням сміття критична

Замовник проекту розповів про деталі будівництва

У п’ятницю, 2 вересня, відбулася зустріч мешканців будинків, біля яких проходитиме «Алея кохання», з керівництвом замовника проекту — відділу капітального будівництва.

Очільник ВКБ Людмила Павлик розповіла, що кошти на проект — реконструкція Пішохідної алеї — виділяють кілька спонсорів — найбільших у місті забудовників. А саме БЗБК, «Діамант», «Палладіум» — усього п’ять інвесторів. Проект являтиме собою дві алеї, які поєднуватимуться кривими доріжками та ігровими майданчиками.

павлик

Керівник ВКБ Людмила Павлик

Представник виконавчої влади наголосила, що дорога, яка зараз знаходиться біля будинків, була закладена ще від самого початку, до того ж слугує як під’їзд для пожежних машин. На такому факторі, як можливість під’їжджати до будинків транспорту МЧС, наголошували і присутні представники спецвідділу.

Під час зустрічі став відомий ще один цікавий факт: зі слів керівника відділу капітального будівництва Людмили Павлик виходить, що розробка проекту «Алея кохання» почалася ще близько п’яти років тому, але при цьому міська влада та депутати тодішньої каденції не провели жодного громадського обговорення з місцевими мешканцями і не поцікавилися їхньою думкою. Тепер же депутатів поточної каденції намагаються зробити винними, мовляв, з громадою саме вони не провели роз’яснювальної роботи.

На барикади – за погреби…

У понеділок, 5 вересня, як сповіщає спеціальний відділ з контролю за благоустроєм та зовнішнім дизайном, із самого ранку приїде комунальна техніка, щоб розпочати роботи по засипанню незаконно встановлених свого часу підземних приміщень.

Мешканці будинків налаштовані рішуче, і кажуть, що будуть викликати поліцію, стануть «живим щитом», щоб не допустити знищення погребів. Мовляв, засипайте тоді разом з приміщеннями і нас. Водночас погребні приміщення створені незаконно, знаходяться на комунальній території, а тому підлягають знищенню, а саме засипці.

Відкритими залишаються питання — як дозволили людям свого часу незаконно встановити погреби, чому й досі не розв’язали питання їх узаконення, як допустили виникнення такої кричущої ситуації та хто відповідатиме за те, що свого часу не провели жодних громадських обговорень проекту?

Нагадаємо, у понеділок, 5 вересня, комунальні служби розпочнуть виконувати свою роботу, а місцева громада зробить останній жест відчаю — піде зранку до міського голови Ігоря Сапожка.

Поділіться.

Коментарі закриті.