Член «Народного контролю» заявив про неправомірні дії ГФ «Комкон». Відповідь поліції

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Неприємна ситуація трапилася днями у місті Бровари. Як розповів кореспонденту видання «Трибуна-Бровари» громадський активіст, редактор видання «Тиждень Бровари» та член ГО «Броварський народний контроль» В’ячеслав Гречка, вночі його зупинили представники громадського формування «Комкон», які патрулюють вулиці міста Бровари, і вчинили проти нього неправомірні дії, а саме — намагалися завдати тілесних ушкоджень. Про все по-порядку.

За словами В’ячеслава Гречки, у ніч з п’ятниці 17 червня на суботу 18-го, він йшов по вулиці Короленка біля першої години ночі.

«Ми почали випускати нову газету оголошень в Броварах і щоб люди дізналися що така газета існує, вирішили намалювати трафарет біля кіосків, де вона продається. Звичайно це потрібно робити вночі, адже краска повинна висохнути», — сказав В’ячеслав Гречка.

Навпроти магазину «Форум», що на вулиці Короленка, його зупинили представники «Комкону» і поліцейський (разом 4 особи) і почали вимагати, щоб В’ячеслав Гречка показав, що він несе у руках, що у нього в кишенях і в сумці.

Активіст почав наполягати на тому, щоб обшук його речей проводили не посеред вулиці, а у відділку у присутності понятих. Цей факт, за словами Гречки, дуже обурив представників «Комкону». Вони посадили його у машину на заднє сидіння, але так, щоб він сів посередині, а двоє сіли по обидва боки, але, за словами члена «Народного контролю» повезли не у відділення поліції, а в тупик за гаражами біля вулиці Ярослава Мудрого. При цьому один із патрульних, який сидів на передньому сидінні, розмовляв з ним грубо, на кшталт: «Дуже розумний?» і кілька разів намагався вдарити В’ячеслава.

Заїхавши за гаражі, усі четверо, як по команді, вийшли з машини, а водій підійшов до задніх дверей та почав бити активіста.

«На щастя я не виходив з машини та намагався захищатися, тому завдати ушкоджень йому не вдалося. Але мене дуже здивував той факт, що коли ми приїхали в цей тупик, усі мовчи, мов по команді вийшли. Розумієте, мовчки! Тобто це вже відпрацьована ситуація, вони точно знали що робити і робили це не один раз!», — сказав В’ячеслав Гречка.

Потім активісту наказали вийти з машини. Вийшовши з автомобіля, пан Гречка сказав: «Хочете бити — бийте! Чого тягнете?». Вочевидь, побачивши, що чоловік налаштований рішуче, патрульні і поліцейський посадили активіста назад у машину і таки повезли до відділку.

Там «пригоди» головного редактора «Тижня Бровари» продовжилися: патрульні відмовилися реєструвати чоловіка і намагалися завести у кімнату, яка знаходиться праворуч за головним входом перед черговим та диспетчерською (там, зазвичай, проводиться прийом громадян). Після наполягання, черговий таки вніс у журнал реєстрації затримання пана Гречки.

Уже в кімнаті для прийому громадян до активіста прийшов слідчий, який прийняв заяву про неправомірні дії громадського формування «Комкон”.

«Мені повідомили, що упродовж кількох днів розглянуть заяву і проведуть службове розслідування. Я за себе не хвилююся, але якби на моєму місці був якийсь недосвідчений хлопець? Хіба можна таку ситуацію залишати поза увагою? На моє переконання, ситуація виникла через те, що патрульних зачепило, що я почав вказувати на свої права. Їхня поведінка не має виправдання. Дуже розлючує, ще й те, що люди годинами чекають на прибуття патруля, а деякі взагалі не можуть навіть додзвонитися в поліцію, а у цей час окремі патрулі займаються такими справами», — сказав В’ячеслав Гречка.

гречка-талон

Видання «Трибуна-Бровари» звернулася за коментарями до Броварського осередку ТОВ «Комкон-Груп» та Броварського відділу національної поліції. Керівник Броварського відділу ТОВ «Комкон-Груп» Олександр Попелюха порадив звернутися за коментарями до Броварської поліції.

У Броварському відділі поліції виданню надали офіційну відповідь за підписом заступника начальника Броварської поліції Ярослава Мазуренка.

Звернемо увагу, що у коментарі Броварської поліції говориться про те, що працівники «Комкону» та представник поліції — інспектор СРПП №1 Броварського ВП ГУНП в Київській області К. Вінник — зустріли пана Гречку з ознаками алкогольного сп’яніння. Звертається увага на те, що нібито на пропозицію проїхати до Броварського відділу поліції пан Гречка відреагував неадекватно, що виразилося нібито у висловлюванні в грубій формі у бік працівника поліції.

Відзначимо також, що у офіційній відповіді говориться про те, що працівники «Комкону», поліцейський та активіст поїхали відразу до відділку. Про те, що машина заїжджала за гаражі, не йдеться.

1

2

Додамо, що ще донедавна приватна фірма «Комкон» не патрулювала разом з поліцією вулиці міста. Але приблизно два місяці тому у Броварській міській раді відбулася розширена робоча нарада за участю міського голови Ігоря Сапожка, керуючого справами виконкому Костянтина Кузнєцова, депутатів Броварської міської ради, керівника поліції Олега Янчинського, представників громадських формувань, бійців АТО та активістів.

На тій нараді розглянули можливість того, що патрулювати місто може ТОВ «Комкон-Груп» — приватна охоронна фірма, яка може здійснювати патрулювання за допомогою автомобільних груп — 8 автомобілів для міста, укомплектованих охоронцями. Тоді ж говорилося про те, що обслуговування 8 автомобілів на місяць обійдеться у 20 тисяч гривень кожна, загалом 160 тисяч гривень на місяць.

Відзначимо, що попри те, що нарада була масовою за кількістю учасників в ній (близько 50 осіб — представників громадських формувань, активістів, депутатів, адміністрації міськради), вона була неофіційною і юридичних наслідків не могла мати. За підсумками наради повинна була створитися розпорядженням міського голови Ігоря Сапожка офіційна робоча група, яка мала визначити — хто отримає фінансування на патрулювання з міського бюджету.

Згодом, на одному із засідань бюджетної комісії раптом «сплила» тема «Комкону» в контексті того, що робоча група нібито створена і вирішено, що буде фінансуватися з бюджету патрулювання у місті саме фірми «Комкон», а програму підтримки громадських формувань писав Олексій Здоровець, який на той час був секретарем міської ради.

Опозиційних до міського голови депутатів тоді спантеличило, що жодних публічних заходів після розширеної наради не було, як і оголошення про створення робочої групи не було. Міський голова Ігор Сапожко на останній сесії прокоментував ситуацію: до вересня досягнута домовленість з деякими місцевими бізнесменами про те, що витрати на патрулювання «Комкону» будуть оплачувати вони. Щоправда, не 8 екіпажів, лише 4-х на місяць, оскільки кадрів поліції вистачає поки що лише на 4 екіпажа.

Поділіться.

Коментарі закриті.