Чому громада проти призначення начальником Броварської поліції Володимира Пастушенка

Pinterest LinkedIn Tumblr +

8 листопада броварське суспільство струсонула інформація про те, що ГУ МВС України в Київській обл. на посаду начальника Броварського відділу Поліції призначено начальника Кагарлицького РВ ГУМВС України в Київській області Володимира Пастушенка.

 Така інформація спонукала до того, що у Броварському відділі поліції було зібране імпровізоване громадське обговорення ситуації. Головним меседжем від представників громади стало те, що призначення керівника Броварської поліції відбулося без попередніх громадських слухань.

 Відзначимо, що на заході були, зокрема, присутні новообрані депутати: від «Свободи» — Олег Шевчук, Василь Кочубей, від БПП «Солідарність» Юрій Чередник, Сергій Батюк, Веремчук Ірина, Негода Галина, Опалько Володимир (хоча самі новообрані депутати не робили заяв про те, що вони представляють свої фракції), новообраний депутат Київської обласної ради Роман Сімутін, народний депутат України Павло Різаненко.

Видання «Трибуна-Бровари» попросило висловити позицію щодо заходу представників і від громади, і він влади. Співрозмовниками видання стали Олег Шевчук, громадський активіст, лідер Броварського осередку «Свобода» та Юрій Чередник, депутат Броварської міської ради та член постійної Комісії з питань законності та правопорядку у попередній депутатській каденції:

шевчук-мікс

— Що спонукало Вас приїхати на місце події? Що змусило Вас, окрім того, що громада ініціювала збори, побачити в призначені на посаду начальника Броварського відділу Поліції Володимира Пастушенка нерядову подію?

Олег Шевчук: — По-перше, зазначу, що я приїхав на цю подію не лише як новообраний депутат. В першу чергу — як громадянин та мешканець Броварів, а також як представник Броварського підрозділу добровольчого батальйону «Карпатська Січ», а також як керівник Броварського осередку ВО «Свобода».

Коли ми дізналися, що начальником Броварської поліції призначений начальник Кагарлицького РВ ГУ МВС України в Київській області Володимир Пастушенко, ми, в першу чергу, перевірили інформацію — що це за людина.

Ми звернулися до наших побратимів по «Свободі» з Кагарлика за інформацією, і вони нам висловили свою позицію, що Пастушенко — вкрай непорядна людина і, зі слів наших побратимів, займався «кришуванням» наркобізнесу. Зокрема, контролював наркопритон в місцевому нічному клубі «Хамелеон».

Ще нам повідомили про такий факт: було здійснене рейдерське захоплення власності бізнесмена, який загинув в Ілловайському котлі. І хоча немає підтверджень про те, що у цьому рейдерському захопленні брав участь сам Володимир Пастушенко, і самі ми це не стверджуємо, але сам по собі меседж від наших побратимів мав для нас символічне значення — за людиною тягнеться «шлейф» корупційних скандалів.

Після Революції Гідності громада призначила Миколу Клименка, і тепер, коли його знімають і призначають на його місце корумпованого посадовця — ми висловили свій протест.

Юрій Чередник: — Революція Гідності та Євромайдан задекларували головні принципи стосунків між державою та громадою — відкритість та прозорість. Цим критеріям повинні відповідати усі без винятку чиновники — як депутати Броварської міської ради, так і чиновники міліції, прокуратури, податкової та інших інстанцій.

Коли ми дізналися, що на посаду начальника поліції колишній керівник Кагарлицького райвідділу міліції, у нас виникло дуже багато питань. Чому? Микола Клименко, який займав посаду начальника Броварської міліції, пройшов люстрацію громади. І хоч є багато запитань до діяльності міліції, але є й факти, які говорять на користь пана Клименка.

Наприклад, підприємці говорять: якщо при попередньому керівництві йшлося навіть про таку річ як данина міліції, то зараз жодних поборів немає. Немає з боку міліції таких явищ як змушування чи вимагання. І це лише один із позитивних критеріїв.

Ми за те, щоб начальника і навіть його заступника однозначно представляли депутатам місцевої ради, депутатам обласної ради, які пройшли від Броварів, народному депутату України, громадськості, активістам, ветеранам АТО, провести громадські слухання і запросити якомога більше людей. І вже на таких слуханнях представити, а не призначити (наголошую!) людей на ці посади. При цьому керівництво поліції повинно почути реакцію громади, і лише потім (!) ухвалювати рішення — затверджувати чи не затверджувати ці кандидатури.

Таку послідовність ми жодним чином не побачили 8 листопада, коли призначили Пастушенка. Саме тому й було екстрено зібрано громадське засідання. До того ж до самого Пастушенка виникло багато запитань.

— У Вас були претензії і до призначення саме цього фахівця і до форми його призначення (громада висловила невдоволення, що його призначили без обговорення)?

О.Ш.: — Ми дивилися в першу чергу на те, що це є корумпована людина. По тій інформації, яку ми отримали, він мав би взагалі сидіти за ґратами, а не перебувати в лавах правоохоронних органів.

Ю.Ч.: — І до першого критерію, і другого. Найголовніше — що не було обговорення. Наскільки ми зрозуміли — на той час склалося враження, що у керівництва поліції було бажання проштовхнути «свою» людину. Коли ж почалося обговорення, то почали «випливати» деякі факти проти нього.

— У час, коли йде перехідний період від міліції до поліції, коли працівники міліції виведені за штат, чи не краще було б, щоб призначили хоча б якогось керівника Броварської поліції, навіть тимчасово виконуючого обов’язки, аби робота правоохоронних органів не припинялася?

О. Ш.: — Такий варіант припустимий. Але потрібно знати — яку людину призначати. До того ж «нічого не буває більш постійним як тимчасове».

До того ж, у розмові з громадою, Начальник Головного управління Національної поліції в столичній області полковник поліції Вадим Троян зазначив, що з тих семи кандидатів на посаду начальника Броварської поліції, які пройшли попередню атестацію, Пастушенко взагалі не повинен був призначатися.

У мене тоді запитання до тих служб, які проводили перевірку — чого Пастушенко пройшов атестацію?

Ми не виступаємо персонально проти когось. Для нас важливо, щоб на посаді начальника Броварської поліції була порядна людина.

Ю. Ч.: — Про такі події як скасування міліції і створення поліції стало відомо не вчора і не сьогодні. Про це було відомо вже певний термін часу.

Необхідно було, коли це стало відомо, планувати — хто буде виконувати обов’язки начальника поліції на перехідний період, але призначати не наосліп та в останній день, а заздалегідь, і представити громаді кандидатуру навіть на обмежений термін.

— Якими критеріями (і ким) визначається — хороший буде начальник чи поганий, ставити його чи не ставити? Адже серед громади маленький відсоток юристів, правознавців і тим більше знавців оперативно-розшукових дій тощо.

О.Ш.: — На наше переконання це має бути принцип — три «П»: порядність, професіоналізм, патріотизм.

Ю. Ч.: — Критеріїв декілька: професіоналізм, знання місцевості, і (що не менш важливо) довіра громади. В останньому критерії — це аналіз діяльності його попередньої роботи: як відрито і прозоро він працював, чи є нарікання до його роботи (необов’язково в цьому аспекті мають бути задокументовані факти, оскільки часто ті чи інші факти «чомусь» не знаходять документального підтвердження). Наприклад, «кришування» тих чи інших незаконних видів діяльності, зазвичай, не знаходить документального відображення.

— Чи вірите Ви в те, що керівництво Броварської поліції і керівництво, яке стоїть над ним, прислухається до громади?

О.Ш.: — Результат 8 листопада показав, що громада може протидіяти призначенню кадрів без громадського обговорення та тих, за якими тягнеться «шлейф» звинувачень у корупції.

Ю.Ч.: Стверджувати нічого не можна. Залишається лише сподіватися на це.

До речі! Спочатку зявилася на неофіційному рівні інформація про те, що нібито відповідним наказом на перехідний період в. о. начальника Броварської поліції спочатку призначили Миколу Клименка. Але по обіді ця інформація стала вже не актуальною.

Уже на 19.00 активісти зібрали нове громадське слухання. Слідкуємо за подіями.

Поділіться.

Коментарі закриті.