Чому не можна спалювати листя

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Кожного року навесні постає питання: що робити з торішнім листям і травою — спалювати чи вивозити. Спалювання торішнього листя та трави стало вже звичною справою для господарів навесні. Але це, на перший погляд, безневинне заняття завдає чимало шкоди і людям, і природі. На жаль, на це рідко звертають увагу. Ми живемо і навіть не уявляємо, яку шкоду наносимо спаленням листя собі та природі, змушуючи оточуючих дихати продуктами горіння.

Якщо зібрана трава та листя лишається на землі, вони розкладаються природним шляхом та не завдають шкоди довкіллю, адже шкідливі речовини утилізуються в ґрунті, а земля регенерується. Під час спалювання листя в атмосферу викидається ціла купа шкідливих речовин. Це пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали та ціла низка канцерогенних сполук. Окрім того, разом з димом вивільняється діоксин — одна з найшкідливіших для людини речовин.

Іще одна проблема в тому, що разом з листям горить безліч різного сміття, що посилює забруднення атмосфери. Під час горіння поліетиленового пакету в повітря потрапляє до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких надзвичайно шкідливі для людини. Саме вони викликають біль у горлі, кашель та першіння. Особливо погано почуваються люди, які страждають на риніти та бронхіальну астму.

Гарною альтернативою спалюванню є метод компостування. Компост — це не що інше, як перероблені органічні продукти. Ідеальним варіантом є компостування лише опалого листя, але трава також добре підходить для цього. Компостну купу можна зробити на краю подвір’я, неподалік від води та бажано у такому місці, куди не потраплятиме пряме сонячне проміння. Зазвичай, компост «достигає» за 6-12 місяців після формування купи. За цей час компост стає темним та пухким матеріалом.

Для чого може знадобитися компост? Його можна використати у якості органічного добрива для підживлення ґрунту та підвищення його родючості. Компост допоможе землі краще вбирати воду та повітря. Треба зазначити, що внесення компосту пригнічує розвиток бур’янів та слугує поживою для хробаків та інших організмів, які забезпечують поживними речовинами рослини.

Тому при наведенні ладу біля своїх садиб, на прибудинкових територіях намагайтеся не спалювати листя, щоби не шкодити довкіллю, а отже і своєму здоров’ю та здоров’ю оточуючих.

Відео — «Сніданок з «1+1».

Поділіться.

Залиште відповідь