Чому нова броварська школа увійде до ТОП-3 найдорожчих будівництв шкіл України!?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Автор – депутат Київської обласної ради Роман Сімутін

Редакція сайту може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану в розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги».

12 жовтня міська влада вже втретє оголосила про проведення тендеру на будівництво нової школи у місті. У порівнянні з першими двома тендерами (від 23 січня та 21 березня, які були повністю провалені), ціна вже виросла на 12%. І, на жаль, причина цьому дуже банальна – хтось дуже хоче заробити на наших дітях.

Давайте просто порахуємо. Поточний тендер на будівництво нової школи на 900 місць передбачає, що це буде коштувати 274 млн грн, і хоча всі розуміють, що потім обов’язково знайдуться ще роботи, ми зупинимося на цій цифрі. Отже, вартість будівництва в перерахунку на 1 учня складає – 304 тис. грн і ми без будь-яких зусиль здобуваємо почесне II місці в рейтингу найдорожчих будівництв шкіл в Україні (https://www.pravda.com.ua/articles/2018/04/12/7177463/), а випереджає нас, «як не прикро», лише нова школа на Осокорках.

Доцільно також зауважити, що у квітні 2018 року Мінрегіонрозвитку встановило середню вартість будівництва шкіл з нуля, на рівні 103 тис. грн за учнівське місце (http://www.minregion.gov.ua/…/BRna-01.04.2018_7-15-4064-1.p…). І ви знаєте, як раз нещодавно пройшли ще два тендери на будівництво нової школи – один у Львівській області (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-06-18-003098-a), а інший у Тернопільський області (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-09-07-002101-c), і виявилося, що Мінрегіонрозвитку взяв цю цифру зовсім не зі стелі – у першому випадку коефіцієнт склав 127,31 тис. грн на учня, а у другому – 83,33 тис. грн на учня.

А чому ж так відбувається? Чому у нас одна з «найдешевших» шкіл в Україні, так і ту не можемо навіть розпочати будувати? Все стає відразу зрозуміло, якщо уважно подивитися тендерну документацію – а в ній всі умови прописані під конкретну фірму, і мало хто інший може їм відповідати. Це чудово видно по 2-му тендеру (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-03-21-000313-a), де було відхилено 6 пропозицій з 8-ми, з простою причиною: “не відповідає вимогам”.

Більше того, самі технічні умови на будівництво прописані дуже туманно, тому будь-яка стороння компанія не зможе навіть приблизно прорахувати вартість цього будівництва. А от “своя” компанія зробить дуже просто, через певний час проект передадуть на корегування, але сума буде зовсім інша. Досвід вже є, найяскравіший приклад з реконструкції ДНЗ «Оленка», де вартість з 24 млн зросла до 39. Звичайно, що «не своїм» це зробити не дозволять.

Недолугість розробленого проекту школу міські чиновники підтвердили черговим тендером (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-10-29-001206-b) – де випадково виявилось (майже рік не помічали), що майбутня школа має бути побудована на вже існуючих комунікаціях. Уявляєте, що то за проектна організація, яка запроектувала будівництво школи, попередньо не зібравши інформацію про відведену земельну ділянку і обмеження?

Вже відомо, що керівники міста ведуть плідні перемовини з бориспільським ПАТ “Агробудмеханізація”, саме під цю компанію і прописали тендерну документацію. І якщо минулого разу не зрослося з ТОВ «Провідні технології будівництва», то, можливо, цього разу вийде з бориспільськими. Детальніше про тих, хто бажає освоїти сотні наших мільйонів і у який спосіб, тут: http://stopcor.org/tenderi-vid-yakih-znosit-dah-ta-koruptsiyni-koroli-brovariv/

Цей текст був опублікований на моїй сторінці 30.10.2018 року. То, що ж відбулося за трохи більше ніж два тижні. 15 листопада стали відомі учасники тендерних перегонів і у всіх виникає питання, а чи є там ПрАТ «Агробудмеханізація». Вірно є, крім цього на торги подався «минулотендерний» фаворит ТОВ «Провідні технології будівництва», з низкою інших цікавих компаній. Прогнози робити стало складніше, бо всім потенційним переможцям сказано чарівне слово «ДА», тож запасайтеся попкорном, сценарій можливо буде переписуватися. А ми продовжуємо пильно слідкувати за тендером і не допустимо передачі «Оскара» у номінації «найдорожчої школи у Броварах». Ну повинні ж ми бути у чомусь перші.

Поділитись

Про Автора

Leave A Reply