Чому «загрузла» концепція розміщення МАФів та хто «тормозить» розробку нового Генплану міста

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У 2013 році у Броварах ухвалено мораторій на встановлення малих архітектурних форм до затвердження комплексної схеми розміщення тимчасових споруд. Однак, як стверджують члени Громадської ради при виконкомі (ГР), мораторій за фактом не діє. Не менше запитань викликає і нинішній стан Головного плану міста, який розробляється у місті з 2013 року. Для того, щоб з’ясувати всі ці та інші питання, члени ГР і запросили на чергове засідання ради начальницю управління містобудування та архітектури, новопризначену головну архітекторку міста Світлану Батинчук.

Ще в листопаді під час чергового засідання  Громадської ради при виконкомі  члени ради вирішили запросити на наступне засідання головну архітекторку міста Світлану Батинчук та начальника управління інспекції та контролю Богдана Мельниченка задля інформування із питання  концепції розміщення МАФів  та Генерального плану міста. Позаяк на 5 засідання кворум так і не зібрався, всі питання вкотре перенесли на наступний раз. Позачергове, 6 засідання, відбулося 28 січня. Було довгим і вже традиційно напруженим.

Поки члени ради затвердили порядок денний, минула година. Увесь цей час терпляче чекала свого слова головна архітектора  міста Світлана Батинчук. Позаяк  чергове засідання  змінили на позачергове, начальник управління економіки на запрошення членів  ГР не з’явився, тож порядок денний розпочали відразу із 2 питання – надали слово пані Світлані.

Світлана Батинчук

Як повідомила Світлана Батинчук, на комплексну схему розміщення тимчасових споруд на території  міста, згідно з цільовою Програмою, виділено з бюджету міста 70 тис. грн.  Схему розроблено, і навіть виконано кілька її етапів на 60 тис. грн. Однак після того, як було представлено на загальне обговорення регуляторний акт, за порушення законодавства – втручання в господарську діяльність підприємців –  «Незалежна  профспілка підприємців Київської області» поскаржилися голові комітету Верховної ради України з питань підприємництва, регуляторної та антимонопольної політики Олександрі Кужель. Відтоді процедуру регуляторного акта призупинено. Однак після останньої сесії міськради отримали доручення продовжувати розроблення регуляторного акта, адже місто не може зупинитися на тому, що є наразі. А наразі зовнішній вигляд частини тимчасових споруд та їхній асортимент зупинився на рівні 20-річної давнини, тож  варто їх  змінювати і приводити у відповідність до вимог законодавства, пояснює Світлана Батинчук. І додає: управління містобудування та архітектури готове врахувати пропозиції  задля вдосконалення схеми розміщення тимчасових споруд. Однак підприємці міста, власники 210 стаціонарних МАФів, не бажають змінюватися, зауважує пані Світлана. Попри це, в управлінні обіцяють шукати компроміси.

Голова ГО «Захист підприємців Броварщини» Ігор Гайдак  зауважив, що щонайменше 73 МАФи  в місті є незаконними, адже їх не вказано на карті міста. Зокрема, мова і про МАФ при вході в парк «Перемога», де торгують кавою та морозивом.

Ігор Гайдак

До того ж, цю тимчасову споруду, за словами пана Ігоря, незаконно підключено до електромережі. При цьому депутати, до яких він звернувся, зокрема «ДемАльянсу», порадили з цим питанням звертатися у поліцію. На думку підприємця, спочатку мають прибрати у місті незаконно встановлені  тимчасові споруди, а вже тоді привести у відповідність комплексну схему їх розміщення та  вказати точну кількість МАФів. Концепція, яку було оприлюднено на сайті міськради, не має права на життя і вимагає  доопрацювання, вважають  місцеві  підприємці, тому і звернулися до Кужель, повідомив Ігор Гайдак.

У свою чергу Світлана Батинчук  вказала на недосконалість законодавства, яке чітко не регламентує, як вирішити земельне питання під тимчасову пересувну споруду. Нагадаємо, в 2013 році міськрада ухвалила мораторій на розміщення МАФів у місті до затвердження комплексної схеми, однак  його не дотримуються. Наразі охочі розмістити тимчасову споруду, можуть звернутися з листом в управління містобудування та архітектури. Після позитивного висновку, управління погоджує дозвіл на виготовлення паспорта-прив’язки. Дозвіл надають на рік, а за виконання певних умов його термін дії подовжують, повідомила пані Світлана. У свою чергу  екс- в. о. начальника спецвідділу контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста Олег Єжаков указав на 4 МАФи депутата міськради Володимира  Опалька, які здійснюють продаж кави по місту, при цьому іншим підприємцям у подібній пропозиції відмовлено.

Олег Єжаков

Щоб допомогти вдосконалити комплексну схему розміщення тимчасових споруд на території  міста, члени ГР запропонували  долучити до робочої групи членів ради. Однак з’ясувалося, в управлінні містобудування та архітектури  та і міськраді загалом такої робочої групи немає, тож члени Громадської ради вирішили  самі ініціювати її створення із включенням членів ради.

Зауважимо, що в Броварах комплексна схема розміщення тимчасових споруд на території  міста розроблена вперше. Затверджує її виконавчий комітет.

Світлана Батинчук звернулася до членів ради  не бути байдужими, звертати увагу на документацію, викладену на сайті міськради, зокрема у розділі «Регуляторна політика», та надавати письмові пропозиції, які обіцяє врахувати.

Що стосується Генерального плану міста, пані Світлана повідомила, що розробляти його розпочали ще в 2013 році. На основі Генплану розробляється план зонування території  і детальний план. За інформацією чиновниці, детальний план  розроблено лише на 33,3%.

Нагадаємо, наприкінці березня 2016 р. за наполяганням громадськості Броварів із більшості генеральних планів і проектів детального планування міста зняли гриф «для службового користування». Відтоді важлива містобудівна документація доступна для громадськості.

Відсутність більшості детальних планів територій та планів зонування не дає можливості власникам приватних садиб змінити цільове призначення земельних ділянок під будівництво особистого житлового будинку, розповіла пані Світлана. Та повідомила, що 5 березня 2015 р. новий Генплан, розроблений за спонсорські кошти, винесли на затвердження міськради, однак  депутати його зняли з порядку денного. До сьогодні до Генплану не поверталися. За  словами Світлани Батинчук, кошти на подальшу роботу над Генпланом передбачені, однак усе залежить «від волі депутатів».

Цікавилися присутні і проблемою переповненості шкіл, проектами навчальних закладів  та конкретними строками їхнього будівництва. Світлана Батинчук відповіла, що в містобудівній документації школи передбачені, і жодна ділянка не використовується за не цільовим призначенням. У свою чергу управління освіти та науки оформило державні акти на ці земельні ділянки та внесло їх до державного земельного кадастру. Ще два роки тому управління містобудування та архітектури надало забудовникам  містобудівні умови та обмеження на будівництво школи по вул. В. Симоненка, 103 та добудову початкової ланки ЗОШ № 10. І ці документи дійсні до завершення будівництва, зазначила чиновниця, тож «підштовхнути» забудовників швидше завершити  будівництво – не в компетенції їхнього управління.

Фото  – авторки та Миколи Кожемяка

Поділіться.

Залиште відповідь