Чи безпечно пити воду з пластикових пляшок

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Суперечки про те, в чому саме повинна зберігатися питна вода виникли вже давно і не вщухають досі. Поки у лідерах — скляна та пластикова тара. При цьому прихильники «скла» запевняють, що зберігання води у пластику шкідливе і навіть небезпечне для здоров’я людини. Не переконує їх ані непрактичність скла, ні його крихкість, зазначає АкваСвіт.

Так чи правда це і чи небезпечно зберігати рідину в пластикових бутлях? Відповісти на це питання однозначно не вийде. Адже все залежить від якості самого матеріалу, а також від експлуатації тари.

Найякісніший і абсолютно нешкідливий для вашого здоров’я пластик виготовляється з поліетилентерефталату. Такі ємності називають РЕТ-бутлями. А ось пляшок з позначкою PVC краще уникати, якщо ви не хочете «підкріпити» свій організм токсинами.

Виробники, які дбають про якість свого продукту, завжди вказують на упаковці, з якого пластику виготовлена ​​пляшка. Однак, не можна не погодитеся, що коли пляшка зроблена з безпечного матеріалу, то виробник неодмінно вкаже це, а ось про використання небезпечних матеріалів — промовчить. Тому тут як ніколи буде актуальною приказка: «Довіряй, але перевіряй».

А перевірити пляшку дуже просто. Досить злегка натиснути нігтем на поверхню тари. На пляшці з PVC-пластика залишиться характерна біляста смужка, а ось РЕТ-пляшка залишиться без ушкоджень.

Також безпека пластикової ємності залежить від правильності її експлуатації. Навіть РЕТ-пляшки не можна зберігати на сонці та при температурі вище 30 градусів. Таке зберігання може призвести до утворення сумнівних сполук.

До того ж, питна вода має свій термін придатності. Так в безпечному пластику її можна зберігати від 6 місяців до одного року. При цьому потрібно брати до уваги, що мінеральна вода має менший термін зберігання, а звичайна питна зберігається довше. У склі рідину можна зберігати від 3 місяців до 2 років. Ну і, звичайно ж, важливо дотримуватися герметичності пробки. Адже після того, як ви відкриєте пляшку з водою, термін її придатності становитиме не більше 30 діб.

Поділіться.

Залиште відповідь