Чи можуть учителям «урізати» зарплату в період локдауну: відповідь Міносвіти

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Під час дистанційного викладання, у разі закриття школи на карантин, учителів не позбавлятимуть зарплат. Так само їх не можуть скорочувати. На цьому наголосив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет у своєму Телеграм-каналі.

«Чомусь педагоги побоюються зменшення чи урізання. Тому хочу наголосити ще раз: вчителі не можуть бути позбавлені оплати праці, так само як вона не може бути скорочена під час дистанційного викладання», — каже міністр.

Він зазначив, що питання виплати заробітних плат унормовано в Кодексі законів про працю та у Галузевій угоді між МОН і Профспілкою працівників освіти і науки.

Проте міністр нагадав вчителям про важливість вакцинації проти коронавірусу, яка дозволить не закривати школи на карантин і працювати офлайн.

Нагадаємо, що Кабмін 13-го вересня затвердив нові карантинні обмеження, які передбачають певні бонуси для вакцинованих. Нові правила стали чинними 20-го вересня.

Вони передбачають, що у разі введення «жовтого» рівня епідемічної небезпеки навчальні заклади зможуть працювати, якщо не менш як 80% працівників будуть вакциновані хоча б однією дозою. Натомість у «червоній» зоні заклади освіти зможуть працювати тільки якщо 100% працівників будуть повністю вакциновані.

Водночас уряд дозволив очне навчання у дитсадках, молодших та спеціальних школах, у яких проти коронавірусу вакцинували менше ніж 80 % персоналу. Таке нововведення діятиме і в «жовтій», і в «червоній» зоні карантину.

ФОТО – Володимирець.City

Читайте також:

  1. Кількість вакцинованих педагогів у Броварській громаді

  2. Дитсадки, спецзаклади і початкові класи в «жовтій» зоні працюватимуть – Кабмін

  3. Україна в «жовтій» зоні з 23 вересня. На кого обмеження не поширюватимуться

  4. Українцям пропонують долучитися до клінічних випробувань ліків від COVID-19

Поділіться.

Залиште відповідь