Чи потрібен Броварам стадіон біля стадіону за 20 мільйонів гривень?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

На сесію міської ради 22 червня виноситься проект рішення щодо змін до «Міської програми по будівництву та реконструкції об’єктів соціального призначення на 2016-2020 роки».

Згідно проекту передбачається встановити видатки на 2017 рік на завдання 10 програми: «Будівництво футбольного стадіону в парку «Перемога» м. Бровари Київської області». Згідно додатку до проекту рішення, яке подає відділ капітального будівництва, передбачається, що загальна вартість будівництва стадіону обійдеться для міського бюджету в 19 076 992 млн., на 2017 р. на реалізацію проекту ВКБ хоче попросити 13 836 400 грн.

Як «народився» проект і звідки взялися 19 мільйонів

Ще на лютневу сесію за два-три дні до її засідання депутатам подали низку додаткових питань до порядку денного. Одне з них передбачало зміни та доповнень до міської Програми «Загальна середня освіта» на 2015-2018 р., затвердженої рішенням Броварської міської ради від 25 грудня 2016 року.

Згідно цих змін та доповнень передбачалося включити на 2017 рік фінансування будівництва футбольного стадіону в парку «Перемога». ВКБ просило закласти 7 мільйонів гривень на реалізацію проекту і запланувало на 2017 р. кошти на суму в 6 836,4 тис. грн.

9 лютого на сесії міської ради депутати, впевнені, що йдеться про проект будівництва футбольного стадіону кошторис якого складатиме 7 мільйонів гривень, затвердили зміни до Програми і «дали добро» на виділення 6,8 млн. грн.

Далі відділ капітального будівництва шукав проектантів, розроблявся проект та проходила його експертна оцінка. Аж поки проект від будівництва тренувального поля для футбольних команд не «розширився» до повноцінного спортивного комплексу з трибунами, душовими кабінами, кімнатами для команд і т. д.

На засідання виконкому 23 травня відділом капітального будівництва був винесений проект кошторису будівництва футбольного стадіону.

Тепер загальна вартість проекту будівництва стадіону оцінювалася в 19 мільйонів гривень. «Передбачаються трибуни з пластиковими сидіннями, освітлення, необхідні приміщення: кімнати для тренерів, команд, загальнодоступні туалети. Стадіон буде огороджений. Загальна вартість будівництва стадіону 19 мільйонів гривень, у тому числі вартість будівельних робіт 14 759 316 гривень», — розповів тоді мер Броварів.

Один із ініціаторів проекту депутат Вікторія Коваленко у коментарі після засідання виконкому зазначила, що перший варіант проекту передбачав лише реконструкцію — футбольне поле з мінімальними технічними вимогами.

Вікторія Коваленко

«У процесі передпроектних робіт дійшли висновку робити повноцінний спортивний комплекс з трибунами, душовими кабінами, кімнатами для команд і т. д. Як кажуть, щоб був проект навіки. Ми хочемо, щоб це була арена для повноцінних турнірів та змагань», — пояснила тоді депутат.

Враховуючи той факт, що у Броварах на вулиці Гагаріна є комунальний заклад Київської обласної ради «Школа вищої спортивної майстерності», в структурі якого є стадіон «Спартак» та легкоатлетичний манеж, а також беручи до уваги, що можливий новий стадіон буде поруч із ним, «Трибуна-Бровари» вирішила поцікавитися думками різних фахівців та посадовців щодо ситуації.

КОДА планує реконструкцію стадіону та манежу «Спартак»

Як розповіла директор КЗ Київської облради «Школа вищої спортивної майстерності» Лариса Шарай, нині спортивний комплекс та легкоатлетичний манеж і справді потребують реконструкції і гострою є проблема фінансування такого проекту, оскільки спортивні споруди є в напівзруйнованому стані. «Але у мене зустрічне запитання: чому Бровари не реконструюють свої спортивні об’єкти? Наприклад спортивний комплекс «Металург». Я б сказала, що у Броварах взагалі немає спортивних споруд, окрім басейну «Купава», — поділилася думками пані Шарай.

Очільниця закладу розповіла про те, що зараз на завершальній стадії розробка проекту реконструкції стадіону. «Проектом займається Департамент регіонального розвитку та житлово-комунального господарства КОДА. Замовником виступає наш комунальний заклад. Стадіон розташований таким чином, що близько двох гектарів землі «гуляє» без толку. Новим проектом передбачається додаткові спортивні майданчики, зокрема, для тенісу та міні-футболу. Передбачається зал, готель», — розповіла Лариса Шарай.

За інформацією директора спорткомплексу, співфінансування такого проекту з бюджетом міста Бровари буде в пропорції 10% проти 90%. «Це може бути сума близько 150 тисяч гривень на проведення комунікацій. Мабуть, і проведення цих робіт буде покладено на міську раду», — зазначила пані Шарай, додавши, що повна вартість проекту реконструкції спорткомплексу складе близько 1,5 млн. грн.

Також керівник ШВСМ повідомила, що для заходів, яке проводить місто, стадіон та манеж завжди відкриті. «Не треба забувати, що усі 99% усіх спортсменів, які у нас тренуються — броварчани. Жодної орендної плати з міста для користування спортивним комплексом ми ніколи не беремо. Про це я відповідально заявляю. Є угоди по оренді футбольного поля стадіону між нами і Броварською федерацією футболу. Ми їм надаємо поле безкоштовно, вони за це за ним доглядають», — повідомила пані Шарай.

Водночас очільниця спорткомплексу висловила переконання, що будівництво нового футбольного поля для міста не завадить. «Нове футбольне поле буде зі штучним покриттям. На ньому можна буде тренуватися щодня. Це, до речі, врятує поле стадіону «Спартак», оскільки на ньому природнє покриття і грати на ньому можна не більше ніж двічі на тиждень. На стадіоні «Спартак» можна проводити змагання, а для тренувань якраз підійде такий стадіон, який буде у парку «Перемога». Місто зможе мати і тренувальне поле, і стадіон для змагань. Але міський голова говорить, що потрібно ставити сидіння для відвідувачів кілька тисяч. Не знаю, чи виправдано це, зважаючи, що більше 50 уболівальників на матчах ніколи не побачиш», — підсумувала пані Шарай.

«Немає куди меру гроші діти? Нехай покладе 20 мільйонів на депозит»

Ідея будівництва стадіону у парку «Перемога» за 20 мільйонів — із серії «Немає куди дівати гроші». Таку характеристику проекту у розмові з «Трибуною-Бровари» озвучив депутат Київської обласної ради Олег Іваненко.

«Нам потрібно будувати школи та дитячі садки, а ми будемо будувати новий стадіон поруч із тим, який потрібно просто відремонтувати. Вважаю такі витрати недоцільні та невиправдані. Потрібно робити першочергові заходи», — зазначив депутат.

Олег Іваненко

Олег Іваненко підтвердив, що Департаментом регіонального розвитку й справді готується проект реконструкції спорткомплексу «Спартак».

«Вартість реконструкції 1,5 мільйони, причому частка фінансування міського бюджету невелика. Питання: навіщо нам поруч два стадіони, один з яких обійдеться аж у 20 мільйонів!

Давно вже йшли розмови про те, що потрібно знайти інвестора, який має там збудувати за свої кошти стадіон, а потім на ньому заробляти. Але це ж мова про пошук інвестора, а не про викидання бюджетних коштів! Якщо міський голова не знає куди дівати кошти, нехай покладе 20 мільйонів гривень на депозит і збереже їх для будівництва школи.

Щодо стадіону «Спартак», то тут можна розглядати різні варіанти домовленостей між областю і містом щодо оренди та реконструкції, і це буде набагато дешевше, ніж будівництво нового комплексу за 20 мільйонів гривень. Тим більше, що навряд чи новий спорткомплекс вартуватиме цих коштів. Це буде тільки початок. Потім доведеться розробляти інфраструктуру, додайте ще й утримування. Такий проект коштуватиме в кілька разів більше», — сказав Іваненко.

Також обласний депутат повідомив, що до нього звернулося керівництво БВУФК про можливість реконструкції стадіону, який поруч (на вулиці Шевченка навпроти басейну «Купава» — прим. Т. Б.).

«Зараз керівництво готує усі необхідні документи, звернення та пропозиції для реконструкції стадіону за рахунок обласного бюджету, де в тому числі буде можливість тренуватися людям з інвалідністю», — повідомив Іваненко.

Стадіон могли побудувати Броварам у парку «Перемога»… безкоштовно

Бровари могли отримати повне фінансування будівництва нового стадіону, але не скористалися таким шансом. Про це у бесіді з «Трибуною-Бровари» заявив колишній керівник Київської обласної федерації футболу Олександр Тютюн.

Справа в тому, що у 2015 році Федерація футболу України та Союз європейських футбольних асоціацій у рамках міжнародної футбольної програми «Хет-трик» розглядали можливість повного фінансування одного зі спортивних об’єктів у кожному з регіонів країни. У Київській області, за поданням обласної федерації футболу, було визначено два міста, з якого обиралося одне і в рамках програми отримувало повне фінансування нового спортивного об’єкту. Такими містами стали Вишневе і Бровари.

Олександр Тютюн

«У Вишневому місцева влада щодо стадіону виконала усі вимоги УЄФА та ФФУ. Було повністю підготовлено підґрунтя. А в Броварах нічого не було зроблено. Все так і залишилося на словах.

У рамках програми передбачався стадіон «з нуля» і зі штучним покриттям. Але поки броварська влада тягнула-тягнула, Вишневе виконало усі умови ФФУ та УЄФА. Сапожко (голова Броварської міської ради — прим. Т. Б.) було поговорить-поговорить, але до конкретики так справа і не доходила.

Програма передбачала стадіон з огорожею, освітленням. Кошти йшли з УЄФА через Федерацію футболу України, яка сама займалася пошуком підрядників. На той час це був би, можливо, перший стадіон в Україні зі штучним покриттям. А тепер місто змушене буде будувати або стадіон, або тренувальне поле за бюджетні кошти. У Білій Церкві будівництво такого стадіону обійшлося в 15 мільйонів гривень. Думаю, у Броварах це буде трішки дешевше», — розповів Тютюн.

«Батьківщина» і УКРОП за стадіон, але…

«Чи потрібен стадіон біля стадіону за 19 мільйонів?» — у відповідь на це питання секретар міської ради Петро Бабич (представник УКРОПу в міській раді) попросив зважати на те, що на сесії 22 червня йтиметься не про 19 мільйонів, а 13. «Ми ж частину фінансування (6,8 млн. грн. — прим. Т. Б.) виділили. Стадіон «Спартак» — обласний, а місту потрібен свій стадіон, міський.

Ми не знаємо, що буде з обласним стадіоном. Скільки не зверталися до області, не можемо отримати його у свою власність. Він напівзруйнований, потребує реконструкції, а вкласти у нього кошти ми не можемо.

До речі, загальна вартість будівництва обійдеться не в 19 мільйонів, оскільки тендер виграв підрядник, який запропонував реалізацію проекту за 16 мільйонів. Він вартий таких коштів. Чи потрібно прямо зараз їх виділяти? Це потрібно обговорювати», — зазначив Бабич.

Про те, що стадіон потрібен місту заявив і представник «Батьківщини» Борис Дудко. «Питання актуальне для Броварів, але потребує детального вивчення документів. «Спартак» належить області, а свого власного у міста немає.

У нашій фракції всі депутати — колишні спортсмени, тому проблеми спорту у місті для нас пріоритетні. Стадіон потрібен однозначно, але треба вивчати проект будівництва і аналізувати, чи вартий він тих коштів, в які його будуть оцінювати», — зазначив Дудко.

Лаконічнішим, але більш конкретним за свого колегу по «Батьківщині» був заступник міського голови Олександр Резнік: «Стадіон власний потрібен, але вартість, яку пропонують, на моє переконання, не виправдана».

Від «Трибуни-Бровари». Бровари є не стільки футбольним містом, скільки одним із центрів дитячого футболу, принаймні, на Київщині, а тому футбольне поле зі штучним покриттям для тренувань необхідне. Інша справа, чи виправдане будівництво повноцінного спортивного комплексу, якщо поруч є великий стадіон, де можна проводити змагання, а дітям у місті в цей час бракує шкіл та дитячих садочків?

У цьому ж проекті рішення змінами до «Міської програми по будівництву та реконструкції об’єктів соціального призначення на 2016-2020 роки» передбачені і видатки на будівництво двох шкіл — по вулиці Симоненка та нового корпусу ЗОШ № 10 по вулиці Симона Петлюри. Видатки там передбачаються зовсім не 20 і не 13 мільйонів гривень. На будівництво школи на Петлюри ВКБ просить на 2017 рік 6,7 млн. грн., а на будівництво школи на Василя Симоненка — 2,4…

Поділіться.

Залиште відповідь