Чи потрібні гаражі у дворах? Серед мешканців проведуть опитування

Pinterest LinkedIn Tumblr +

7 листопада працівники спецвідділу з контролю за благоустроєм та зовнішнім дизайном міста, керуючись рішенням виконкому, почали у Броварах демонтувати гаражі.

Тоді супроводжувались події сутичками із застосуванням газового балончику, тому декільком учасникам знадобилась допомога медиків.

8 листопада тема зносу незаконних споруд піднімалася на зустрічі з чиновниками, що відбулася у приміщенні міськради о 13.00 годині.

На зустріч до громадян прийшов в. о. начальника спецвідділу Олег Єжаков, заступник міського голови Григорій Голубовський, начальник управління архітектури Лілія Рибакова, згодом долучився міський голова Ігор Сапожко. Від депутатського корпусу були присутні депутати Вадим Мутило, Олег Шевчук та Олексій Здоровець.

Прибирання незаконних споруд «витягло на світло» низку паралельних проблем, до вирішення яких броварські чиновники роками були байдужі.

Зокрема, мешканці гуртожитків по вул. Героїв УПА, наголошували, що їх помешкання мають площу по 12 кв. м., що не дає можливості тримати всі домашні речі в кімнатах, прибудинкові території не визначені і не закріплені за мешканцями. Тому частину речей, як то велосипеди, дитячі візочки, консервація, сезонний одяг та інший інвентар люди тримали саме в гаражах.

vlasnyky

Здивувало і навіть обурило людей, які прийшли на зустріч той факт, що на їх переконання, людей заздалегідь не повідомили про ухвалене рішення щодо демонтажу тимчасових споруд.

Попри заперечення виконавчих структур міста, громадяни скаржилися, що попередження скидалися на «звичайні папірці», на яких не було зазначено правові підстави такого рішення та терміни його виконання.

Мешканці задавали питання — яким чином можуть повернути свою власність. Наголошували на тому, що на даний момент їм не відоме місце знаходження їх демонтованого майна, проте, як зазначила одна з присутніх, їй сказали, що «4500 гривень — і забирайте свій гараж (мовляв, стільки вартують демонтажні роботи одного гаража)». «То ж чи не є це рекетом?», — запитала одна із власниць гаражів.

Цікавились люди й питанням: чому так швидко, наполегливо й «раптом» взялись за гаражі, які роками стояли на цих землях?

Оскільки питання незаконних самовільних споруд досить масштабне, з огляду на кількість присутніх на зборах і кількість зареєстрованих авто в Броварах, виникає думка — чи не підводять у такий спосіб громаду до «гострої необхідності» повернення питання щодо створення КП «Броварипарксервіс».

Так, звичайно, гаражно-паркувальна проблема досить актуальна, проте городяни воліють, щоб влада вчиняла з ними з людяним ставленням.

Мер Броварів Ігор Сапожко завірив присутніх, що під забудову розчищені ділянки не плануються і, можливо, варто було б зробити на тому місці соціальну парковку.

Після вчорашніх гаражних пристрастей мер запропонував проведення опитування серед місцевих жителів стосовно доцільності розташування гаражів. Головний архітектор Лілія Рибакова однозначної відповіді про подальшу долю земельної ділянки не дала.

Наразі, демонтаж гаражів припинено на тиждень. Чи то з огляду на наслідки перших демонтажів, чи то через наявність серед власників депутата облради Романа Сімутіна, чий гараж під «першу хвилю» не потрапив (хоча за словами Голубовського, сам Сімутін сказав — мій гараж зносьте першим).

У суботу 12 листопада о 12.00 даним питанням буде перейматись Олексій Здоровець, який планує провести громадські збори.

Звичайно, що дотримання законності має починатись з кожного окремого громадянина. Проте, відповідальність має бути суспільною від мера до пенсіонера.

Перш ніж заборонити і знищити те, на що влада десятиліттями закривала очі, треба запропонувати шляхи вирішення непорозумінь. Як зазначили присутні депутати, зокрема, Вадим Мутило: «Треба знайти до людей цивілізований підхід, аби всі дії повернулись в правове поле».

Фото та відео надано громадськими активістами міста Бровари

Поділіться.

Залиште відповідь