Чим є громадські місця в Броварах, де заборонили ходити без маски, – відповідь влади

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Після нещодавнього ухвалення постанови Кабміну, якою значно посилили карантинні обмеження, в українському суспільстві триває дискусія: як трактувати те чи інше поняття документа. Одним із наріжних каменів стало, зокрема, визначення «громадського місця». Адже, відтепер у таких місцях не можна перебувати без надітої маски чи респіратора. А також – заборонено перебувати дітям, яким не виповнилось 14 років.

Нагадаємо, відповідно до постанови Кабміну, до 24 квітня в Україні заборонено:

 • перебування в громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, в тому числі виготовлених самостійно;
 • перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 14 років, без супроводу батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, інших осіб відповідно до закону або повнолітніх родичів дитини.

Уряд розпорядився, щоби поліція посилила патрулювання громадських місць. Уже вчора Броварська міська рада повідомила про розроблення графіку патрулювання в місті.

Читайте також: Від сьогодні в Броварах запроваджується режим посиленого патрулювання, – Сапожко

Поняття громадського місця визначене в законі «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення».

Це – частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під’їзди, а також підземні переходи, стадіони.

Броварська міська рада

Під час одного із “карантинних” засідань у мілій залі Броварської міської ради

Однак, як зауважує низка юристів, таке визначення не є загальним і стосується лише цілей зазначеного закону. Тобто, переносити це поняття на інші випадки, окрім як боротьби з тютюнопалінням, не можна.

Після виходу у світ постанови про посилення карантинних обмежень Кабмін дав роз’яснення, де навів розширене і, водночас, не вичерпне визначення поняття. На думку уряду, громадське місце – це частина будь-якої споруди, яка доступна або відкрита для населення, в тому числі за плату (під’їзди, підземні переходи, стадіони; парки, сквери, дитячі майданчики, стадіони, зупинки громадського транспорту, ліфти, державні установи, медичні установи та інше).

Читайте також: Жорсткіші карантинні обмеження: відповіді на 16 найпоширеніших запитань

До того ж, як переконує Кабінет Міністрів України та МВС, перелік громадських місць може бути розширений органами місцевої влади. У своїх роз’ясненнях уряд рекомендував перебувати в масці і на вулиці, оскільки потенційний порушник у будь-який момент може опинитись на території, яка підпадає під визначення «громадське місце».

Враховуючи роз’яснення Кабміну, «Трибуна» запитала у Броварської міської ради, чим є громадське місце в Броварах. У відповідь на запит чиновники навели перелік місць, де статтею 13 указаного вище закону заборонено куріння тютюнових виробів, електронних сигарет і кальянів.

Тобто, як ідеться у відповіді БМР, громадськими місцями в Броварах вважають:

 • у ліфтах і таксофонах;
 • у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;
 • у приміщеннях та на території навчальних закладів;
 • на дитячих майданчиках;
 • у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;
 • у під’їздах житлових будинків;
 • у підземних переходах;
 • у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;
 • у приміщеннях закладів ресторанного господарства;
 • у приміщеннях об’єктів культурного призначення;
 • у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;
 • на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів;
 • у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;
 • у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;
 • у приміщеннях гуртожитків;
 • в аеропортах та на вокзалах.

Окрім того, в Броварській міській раді зазначили, що додатковий перелік громадських місць, окрім як визначених чинним законодавством, у Броварах на цей час не встановлювали.

Зазначимо, за порушення карантинних обмежень в Україні притягають відповідно до нещодавно затвердженої Верховною Радою ст. 44-3 КУпАП, яка передбачає накладення штрафу в розмірі від від 17 до 34 тис. грн.

Слід зауважити, що відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я, носити маску мусять лише хворі або люди, що доглядають за недужими. А той, хто носить маску, має знати, як нею правильно користуватися і утилізувати її.

Читайте також:

 1. Більш як по двоє і без масок не ходити: уряд увів низку нових обмежень
 2. Без рукавичок і саноброблення – зась. У Броварах посилили карантинні заходи
 3. Зафіксовані нові випадки COVID-19 у Броварах і Зазим’ї
Поділіться.

Залиште відповідь