COVID-19: «швидка» досягла межі можливостей через наплив хворих

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Броварська станція екстреної медичної допомоги досягла максимальних можливостей у своїй роботі та не справлятиметься зі збільшенням числа виїздів у подальшому. Тим часом «первинна» медицина отримує понад 150 викликів на COVID-19 щодня. А в Броварській багатопрофільній клінічній лікарні і далі заповнені всі 40 місць, призначені для хворих із коронавірусом. Про це сьогодні під час оперативної наради розповіли представники медичних служб міста і району.

Лікарня

Як зазначив заступник директора з медичної частини ББКЛ Григорій Павлін, до броварської лікарні почали возити хворих нібито з COVID-19 уже навіть із Білої Церкви. Мовляв, такий випадок стався цієї ночі. Щоправда пацієнт, як виявилося, має лише підозру зараження коронавірусом, а не підтверджений діагноз.

Зі слів представника лікарні, в Білій Церкві та в Переяславі зайняті не всі ліжкомісця, призначені для недужих COVID-19. Однак медичні заклади надають неправдиву інформацію диспетчерам «швидкої», тож ті направляють пацієнтів до нас.

Читайте також: Із понеділка Київ знову перейде до помаранчевої зони карантину

Тим часом у Броварській багатопрофільній клінічній лікарні на цей час шпиталізовані 25 пацієнтів із підтвердженим коронавірусом і 16 – із підозрою. Загалом в інфекційному відділенні дорослої лікарні є 40 місць для повнолітніх пацієнтів із COVID-19. Водночас у шпиталізації нікому не відмовляли, переконує Григорій Павлін.

Заступник директора ББКЛ також зазначив, що цієї ночі в лікарні померла 85-річна пацієнтка з коронавірусом. За інформацією Київської обласної державної адміністрації, протягом останніх днів сталося ще кілька смертей пацієнтів із COVID-19 серед жителів Броварщини: у суботу прозвітували про 48-річну жительку Гоголева, а в п’ятницю – про 83-річного дідуся з Броварів.

Зі слів Григорія Павліна, за весь час пандемії з COVID-19 також померло два медики: один сільський фельдшер і одна медсестра, яка хворіла важким захворюванням крові – лейкозом. Загалом же на Броварщині захворіли 65 медичних працівників.

Читайте також: Померла вчителька 10-ої школи

Первинна медицина

Керівник Броварського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов під час оперативної наради розповів, що їхня служба отримує по 150 – 180 викликів на COVID-19 за добу. На цей час коронавірусом хворіє 442 (36 – діти), з яких 419 лікуються амбулаторно.

Як зазначив очільник відомства, доводиться йти до пацієнтів із COVID-19 додому. Часто в пацієнтів буває сильна інтоксикація і вони не можуть дійти навіть до туалету вдома.

Зі слів Ігоря Кравцова, за тиждень лікарі «первинки» виявили 92 пневмонії. Лише трьох пацієнтів відправили в стаціонар. 86 – лікуються амбулаторно.

«Швидка»

Водночас начальник Броварської станції екстреної медичної допомоги Георгій Зубковський зазначив, що за тиждень «швидка» отримала 283 виклики. Шпиталізували загалом 163 людей. Серед виїздів на коронавірус – 60 випадків, а на пневмонію – 32.

У цілому ГРВІ, COVID-19 і пневмонії склали 24 % виїздів. Для порівняння, виїздів на серцево-судинні захворювання було лише 5,2 %, зазначає керівник відомства.

Георгій Зубковський

Георгій Зубковський

Як уточнив Георгій Зубковський, серед жителів Броварів «швидка» їздила на випадки коронавірусу 35 разів. А в район – 19. До Броварської багатопрофільної клінічної лікарні шпиталізували 8 пацієнтів. 16 – до інших медичних закладів.

Як розповів лікар, на цей час екстрена медична допомога Броварів досягла максимальних можливостей у своїй роботі. Більшої кількості виїздів і шпиталізацій, ніж зараз, зробити служба не зможе. Окрім того, за інформацією Георгія Зубковського, вся госпітальна база Київської області досягла межі. Вихід – лише збільшувати число ліжкомісць.

Зазначимо, минулого тижня в Київоблдержадміністрації повідомили про збільшення числа госпітальних баз на третину – до 13. Показник завантаженості «інфекційних» ліжок становив 60,4 %. Уже за два дні в КОДА розповіли про збільшення числа шпиталізацій. Однак відсоткова доля вільних ліжок в інфекційних відділеннях стала меншою – 52,5 %.

Хто захворів у Броварах

Під час сьогоднішнього звітування очільник ЖЕК-1 Віктор Касьяненко зазначив, що практично в усіх житлових будинках, які обслуговує комунальне підприємство, є хворі на COVID-19.

До того ж, кілька міських служб прозвітували про хворих у своїх лавах. Так, у військкоматі захворів коронавірусом лікар. Також під підозрою на COVID-19 перебуває завідувачка сектору інформаційної політики відділу інформаційної політики та зовнішніх зв’язків Броварської міської ради. Окрім того, на лікарняному – 6 працівників ЖЕК-4.

Фото – Антон Раков, © «Трибуна-Бровари»

Читайте також

  1. Якщо від COVID-19 помре школяр, директор може сісти за ґрати – МОН
  2. У Броварах заробітчани побили та пограбували неповнолітню
  3. Святкові заходи 14-го жовтня в День захисника, козацтва та Покрови
Поділіться.

Залиште відповідь