COVID-19: в Україні заборонили планові операції і шпиталізаці

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Відучора в Україні заборонені всі планові операції і шпиталізація пацієнтів. Медичні заклади переходять на лікування тільки тих, кому потрібна невідкладна допомога, а також хворих із COVID-19. Про це під час брифінгу 9 листопада розповів головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

«З понеділка всі планові операції і планові госпіталізації заборонені у наших лікарнях, лікарні приймають виключно ургентних хворих і винятково хворих з коронавірусною хворобою. Ситуація украй напружена», – зазначив Віктор Ляшко.

Зі слів головного санітарного лікаря, Україна переходить на другий етап поширення COVID-19. Тож число ліжок, які зможуть приймати хворих на корона вірус, терміново необхідно збільшити з 50 тис. до 80 тис. Із них 80 % мають забезпечити киснем.

«Найближчим часом, упродовж місяця, будуть забезпечені киснем 80 % з них. Це буде 60 тис. ліжок, які будуть забезпечені киснем шляхом закупівлі кисневих концентраторів, про що вже є домовленість. Є літаки, які будуть везти кисневі концентратори до України. Додатково буде розведена мережа забезпечення киснем по закладах», – зауважив доповідач.

Віктор Ляшко додав, що третім етапом стане розгортання тимчасових шпиталів у пристосованих приміщеннях. Зазначимо, кілька днів тому у владі повідомили, що, ймовірно, розгортатимуть такі госпіталі в кількох регіонах. Зокрема, у столиці можуть їх відкрити в «Палаці спорту» чи ВДНГ.

Фото – Антон Раков, © «Трибуна-Бровари»

Читайте також

  1. COVID-2019: у «первинці» та «вторинці» хворіють 25 медпрацівників
  2. Карантин вихідного дня почнуть запроваджувати вже за тиждень – Степанов
  3. За неносіння маски тепер штрафуватимуть на місці і без суду
Поділіться.

Залиште відповідь