День Конституції: маловідомі факти про Основний Закон України

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
sportbank [CPS] UA

Сьогодні, 28 червня, Україна відзначає День Конституції, який є офіційним державним святом. З історією Основного Закону України пов’язано декілька цікавих фактів, зазначають Подробности.

День Конституції України 28 червня — єдине державне свято, закріплене в самій Конституції.

Процес підготовки Конституції України затягнувся на шість років — з 1990 по 1996 рік.

Активний період роботи над документом зайняв три місяці. Весь цей час комісія працювала над проектом без вихідних, з 9 години ранку і до 10 вечора. Під час підготовки до другого читання в документ внесли близько шести тисяч поправок.

21 червня 1996 року був прийнято доповнення від Олександра Мороза про виключне право народу визначати та змінювати конституційний лад і про те, що це право не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами.

Засідання Верховної Ради щодо прийняття Основного Закону тривало цілу добу.

Міжнародне співтовариство схвалило Конституцію України, назвавши її однією з найдемократичніших у світі.

28 червня Конституцію України могли й не ухвалити, оскільки напередодні Президент України Леонід Кучма оголосив всеукраїнський референдум, на який було винесено проект нової Конституції України, схвалений Конституційною комісією (президентської) 20 березня 1996 року і не прийнятий раніше Верховною Радою України. Однак після прийняття Конституції цей указ був скасований.

22 серпня 2011 року в Києві було презентовано першу мініатюрну Конституцію України. Книга розміром 21х32 мм має 160 сторінок, на яких вручну було написано близько 9,5 тисяч літер. Кожна з цих літер має розмір не більше 1 мм. Текст книги написаний індійською тушшю. Сама ж мініатюра виконана зі спеціального тонкого паперу.

Міні-Конституція знаходиться в чохлі з зображенням Державного Герба. На створення мініатюри було витрачено близько 2 місяців. Мініатюрна Конституція була передана до Музею книги та друкарства.

Monobank [CPS, API] UA
Поділитись

Про Автора

Leave A Reply