День Незалежності України у Броварах: дежавю з розмахом

Pinterest LinkedIn Tumblr +

24 серпня Бровари відзначили на рівні з усіма містами день народження нашої країни. Прикметно, що Бровари обрали серед інших міст Київщини для проведення святкових заходів з нагоди 25-ї річниці Дня Незалежності України.

Як і свого часу на день Броварів, цього разу святкування вийшло «з розмахом» — були ярмарки, концерти, у парку гуляння, виставки. Так свого часу міський голова Ігор Васильович Сапожко на святковому дійстві та фестивалі «BabyBoomFest» «в’їхав» до міської ради на посаду мера Броварів. Щось подібне за атмосферою відчувалося і цього разу.

Ще до початку святкування центр міста — перехрестя вулиць Незалежності та Гагаріна — перекрили і змонтували велику сцену. Ще за два дні до Дня народження України транспорт, який йшов по Незалежності від вулиці Симона Петлюри до Гагаріна, пустили через двір міської ради — маршрутки та легкові автомобілі проїжджали повз шлагбауми, де зазвичай паркуються місцеві чиновники та депутати.

А вже з ранку 24 серпня на сцені транслювали парад та святкові заходи з Майдану Незалежності у Києві.

Від Майдану Свободи уздовж алеї парком Перемоги аж до центрального фонтану розташувалося багато палаток та точок, де продавали товари власного виробництва.

Чимало було різних благодійних організацій, які виторгувані кошти перераховують на боротьбу з різними недугами, зокрема, онкологічними захворюваннями. Були тут художні виставки, роботи ручної роботи з паперу, декоративного мила, різноманітна сувенірна продукція, з національною символікою та патріотичними мотивами, жіночі та чоловічі вишиванки на різний смак. Вся алея була стилізована — солома, глечики, тиночки, солом’яні бички, декоративна городина — все в українських, сільських мотивах.

1

2

Частина алеї була в національному стилі, частина — в інтернаціональному: стояли багато наметів з плакатами про те, що в Україні є багато національних менших — болгар, росіян, греків, караїмів, татар. Багато чоловіків та жінок в традиційному наряді — хіджаб — виставили чимало страв вірменської, азербайджанської, татарської, узбецької кухні, а також вишитого одягу в східному стилі.

3

Часом на алеї можна було зустріти приватних підприємців, які не просто виставляли свої товари на продаж, а й рекламу своїх товарів та свого виробництва. Наприклад, художня ковка — ворота, перила, решітки, огорожі. Для зацікавлення городян своїм талантом, майстри виставили такі вироби з металу як Скорпіон, Кобра, Жук-Рогач.

4

5

6

Родзинкою святкового дійства стала велика “Слобода Київщини” у центрі Парку, створена з наметів колом. Це під егідою Київської обласної держадміністрації були облаштовані палатки, намети та курені представництва усіх районів Київщини.

Кожен район, будь-то Кагарлицький чи Васильківський, представляли свої вироби, кухню, концертні номери. Вишиванки, короваї, різноманітні смаколики, сувенірна продукція — всього було вдосталь.

Цікаво, що від кожного районного центру були представлені довідникові стенди про той чи інший край, а також представлення краю у малюнках та картинах.

Траплялися такі намети районів, де були свої «гостинні двори» — там відвідувачів обов’язково пригощали безкоштовними стравами та колективними українськими піснями.

7

11

9

Броварчан вітали зі святом та згадували про 24 серпня 25 років тому люди, які так чи інакше пов’язані з Броварами:

Микола Клименко — колишній начальник Броварської міліції, а нині голова Баришівської райдержадміністрації;

— Наталя Багмут — керівник відділу культури Броварської міської ради;

Також привітали броварчан зі святом Незалежності України, але відмовилися робити це на камеру депутати Борис Дудко та Тетяна Тоцька, а також заступник міського голови Олександр Рєзнік. Передав вітання зі святом броварчанам, але не захотів це робити на камеру колишній мер Броварів Віктор Антоненко, пояснивши це тим, що він «не хоче грати в політику».

Не обходилося і без дивних та неприємних моментів. Так, з боку комунальних служб було багато нарікань на те, що у парковій зоні стояло багато транспорту — автобусів та авто, де були інвентар, реквізит, де переодягалися учасники концертних номерів. З іншого боку — не були облаштовані місця для того, щоб припаркувати транспорт біля парку. Час від часу траплялися конфлікти між приїжджими колективами та комунальними місцевими службами. Перші нарікали на те, що представники благоустрою поводили себе нахабно, другі — доводили, що виступали проти застосування відкритого вогню та засмічення території.

Як і на день Броварів, можна було побачити на стендах або ж на гумових кульках, що роздавали безкоштовно рекламу найбільшого у місті забудовника — «Альянс-Новобуд». Тож, знову асоціативно все робилося так, що нібито все робиться за підтримки міського голови Ігоря Сапожка.

Сам Ігор Васильович обходив святкове дійство кілька разів колами, неначе король, заграючи запитуючи у місцевих журналістів — чи все їм подобається чи зручно і комфортно?

«Свиту» цього разу грали заступник міського голови Григорій Голубовський, секретар міської ради Петро Бабич та керуючий справами виконкому Костянтин Кузнєцов. Долучився до урочистого обходу і колишній свободівець, а нині позафракційний, депутат Василь Кочубей.

Ігор Васильович неохоче ставився до того, щоб його знімали на відео журналісти. Навіть одного разу жартома попросив віддати йому відеокамеру.

Кульмінацією святкового дійства стали українські танці, які вийшли танцювати представники усіх районів разом, не ділячись за територіальним принципом.

титулка

У цей час на Майдані Свободи на головній сцені лунали концертні номери різних народів, які проживають на території України. З днем незалежності вітали представники кримських татар, Польщі. Центральними вулицями майоріли прапори Польщі, Білорусі, Вірменії, на сцені виступали творчі колективи. Помітні були й прапори США. Як вдалося дізнатися, прийшли на Майдан відзначити День Незалежності представники Церкви Ісуса Христа Святих останніх днів — релігійної організації гілки мормонізму, яку деякі критики не вважають християнською через певні розбіжності з вченням інших церков. На сорочечках та блузочках таких представників були прикріплені бейджики з написами «США» та назвою церкви, яку вони представляли. Російських прапорів на святі не спостерігалося.

Не обійшлося без невеликого конфузу: один із творчих колективів заспівав пісню: «Купите бублики за эти рублики», чим викликав подив у місцевої публіки, мовляв, які рублики можуть бути в Україні та ще й на День Незалежності?

Під час святкового гуляння довелося помітити, що якогось об’єднуючого фактору для воїнів АТО, які зробили і роблять і досі вклад у Незалежність нашої країни цього вечора не було.

Не звучали вітальні слова для них, не віддавалася пошана, та й самих бійців АТО, яких у місті знають, на святковому дійстві помітно не було. Зовсім не так, як це було на День захисту дітей, коли громадські організації, які об’єднують воїнів АТО, віддаючи шану дітям, що їх підтримували, були поєднані спільними діями. Цього разу за тих, хто робить свій вклад у незалежність України, наче забули. Та й самі учасники бойових дій на сході, з якими довелося поспілкуватися, зазначили — вони не можуть святкувати і радіти у той час, коли ще йде війна і гинуть побратими.

А вже як зайшло за горизонт сонце, на броварчан чекала «родзинка» святкового дня — концерт українсько-татарської співачки, переможниці останнього Євробачення від України, Джамали та живого символу нашої країни, народної артистки України Ніни Матвієнко.

Люду на Майдані Свободи, мабуть, ще стільки не збиралося, на концерт приїхали зі столиці та області. Атмосфера була дуже тепла: глядачі зібралися дуже позитивні і інтелігентні, аудиторія молодіжно-сімейна.

І Джамала, і Ніна Митрофанівна (і це відзначили броварчани) виступали позитивно, без зверхності, без властивої всіляким «зіркунам» пихатості і зневажливого ставлення, ніби це якась провінція. Навпаки, дарували своїми піснями радість глядачам. Пісні того вечора звучали українською, російською, англійською та татарською мовами.

Бровари відсвяткували День Незалежності країни неоднозначно. З одного боку з великим розмахом і на славу, з іншого ситуація наштовхує на те, що треба задумуватися над віддаванням шани тим, хто й досі робить вклад у незалежність нашої країни.

Поділіться.

Коментарі закриті.