Два мільйони для молоді Броварів: на які заходи підуть кошти

Pinterest LinkedIn Tumblr +

На черговій сесії міської ради 24 січня депутати затвердили нову редакцію міської програми підтримки молодих сімей та розвитку молоді «Молодь Броварів» на 2019 рік. У поточному році місто фінансово підтримає молодь Броварів сумою у розмірі 2 млн 3 тис. 100 грн. 

Згідно із старою програмою, фінансування на 2019 рік було заплановано в розмірі 315 тис. грн. У цьому році місто значно збільшило фінансування та виділило на розвиток молоді 2 млн 3 тис. 100 грн.

Нова редакція програми набула суттєвих змін. Як прокоментувала журналісту «Трибуни-Броварів» начальник відділу сім’ї та молоді Аліна Ярмоленко, старою програмою опікувався відділ молоді та спорту, і  закладав у неї більше спортивних заходів. Такі заходи видалили, але залишились премії та виплати матеріальної допомоги. Так, на підтримку обдарованої молоді передбачено щорічне вручення:

 • молодіжної премії міського голови кращим представникам молоді, з нагоди відзначення Дня молоді – 15 премій по 10 тис. грн на загальну суму 150 тис. грн;
 • стипендії міського голови кращим студентам міста Бровари – 10 премій по 10 тис. грн на загальну суму 100 тис. грн.
 • матеріальної допомоги студентам денної форми навчання, які мають статус дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування – 15 студентам по 10 тис. грн за загальну суму 150 тис. грн;

Згідно нової програми, відновлено конкурс «Сім’я року», що проводився в МКЦ «Прометей» до 2013 року. У ньому молоді сім’ї змагатимуться між собою в різноманітних конкурсах: на найкращі вареники, «family look» тощо. 5 сімей-переможців отримають грошову винагороду в розмірі 5 тис. грн.

Відділ сім’ї та молоді додав нові заходи, попередньо промоніторивши міста Вінниця, Львів та Івано-Франківськ. Окрім цього, в нову програму враховано пункти і з обласної  програми «Молодь Київщини». Нагадаємо, що начальниця відділу сім’ї та молоді Аліна Ярмоленко очолила  відділ цієї осені. Пані Аліна брала активну участь у молодіжних заходах, зокрема, у Ліга місцевих лідерів.

Аліна Ярмоленко

Минулого року на День молоді організацію заходів у парку «Перемога» взяла на себе молодь. У 2019 році на відзначення Дня молоді та Дня студента містом виділено 198 тис. грн. Щоб зрозуміти, що бажає  молодь, підготовку до цих свят відділ планує розпочати з опитування представників молоді шкіл, ПТУ, училища фізкультури.

Новим заходом у програмі є організація загальноміського «Велодня-2019», що відбудеться 25 травня. Основними виконавцями є відділ спорту та громадська організація BroBikes. «Ми на себе взяли виготовлення друкованої продукції, номерів учасників, їхню  реєстрацію. У нас вже була робоча зустріч, розроблено маршрут», – зазначає начальниця відділу сім’ї та молоді. З бюджету на організацію  велодня передбачено 17 тис. 600 грн.

Програмою також заплановано проведення заходів до таких свят:

 • Дня Соборності України, Дня Пам’яті Героїв Небесної сотні, Дня молодіжних і дитячих громадських організацій, Міжнародного Дня захисту дітей, Дня Конституції України, Дня молоді, Дня Державного прапора України, Дня незалежності України, Всесвітнього Дня молоді, Дня студента, Дня захисника України, Дня Збройних Сил України  – 12 заходів на суму 190 тис. грн.
 • Новорічних та Різдвяних свят, до Дня закоханих, до Дня гумору – 4 заходи на 120 тис. грн.
 • Організація міських конкурсів, фестивалiв, виставок для творчообдарованих дітей  –  4 заходи на 32 тис.грн.

За словами Аліни Ярмоленко, наразі в них є лише сторінка у ФБ, але планується розробка сайту. Там анонсуватимуться події та поширюватимуться плани заходів на місяць. На розробку інформаційного порталу програмою виділено 10 тис. 700 грн. Додатково на оперативне інформування молоді про потреби ринку праці заплановано провести 4 заходи на загальну суму 20 тис. грн.

Програмою передбачена низка заходів і з пропаганди здорового та безпечного способу життя:

 • масові заходи, акції, фестивалі – 6 заходів на 150 тис. грн;
 • розповсюдження соціальної реклами з питань здорового способу життя, підготовки молоді до сімейного життя – 5 заходів на 30 тис. грн;
 • щорічний конкурс соціальної реклами – 6 тис. 300 грн.

Наразі відділ сім’ї та молоді веде листування з педіатром Комаровським задля можливості його виступу в Броварах. «Ми вважаємо, що молодим сім’ям  татусям та мамам –  було б цікаво послухати авторитетного лікаря. Поки що нам надійшла нечітка відповідь: це має бути мінімум 500 осіб, велика кількість ЗМІ та залучення спонсорських коштів»,   розповіла начальниця відділу.

На підтримку та розвиток сім’ї заплановано:

 • заходи з нагоди Дня сім’ї, Дня міста, Всесвітнього Дня батька, Дня матері  4 заходи на 160 тис.грн;
 • проведення тематичних лекцій, семінарів, спрямованих на формування відповідального батьківства – 6 заходів на суму 30 тис. грн;
 • заходи, направлені на популяризацію сімейних цінностей  6 заходів на суму 150 тис. грн;
 • розповсюдження соціальної реклами щодо підтримки стабільних сімейних стосунків та відповідального батьківства  5 заходів на 5 тис. грн;

Із програми «Назустріч дітям»  в молодіжну програму перенесено заходи щодо привітання молодих сімей із новонародженими дітьми у пологовому будинку. На це передбачено 192 тис. грн. «Ми заклали придбання вишиванок, подарункових наборів для вигодовування малюків. Щодня ми оповіщаємо та вручаємо за наявності паспорта, але тільки мешканцям Броварів. Додатково в якості вітання на День міста та на День захисту дітей породіллям даруватимуть комплект постільної білизни (7 предметів)»,  інформує пані Аліна. На вітання сімей з дітьми, які перебувають на стаціонарному лікуванні в БЦРЛ, до Новорічних та Різдвяних свят виділено 119 тис. грн.

Згідно з програмою, в 2019 році  додатково заплановано такі молодіжні заходи:

 • участь у навчанні лідерів молодіжних та дитячих громадських організацій, лідерів органів учнівського та студентського самоврядування – 1 захід на 40 тис. грн.
 • Розвиток та популяризація волонтерського руху серед молоді  3 заходи на 9 тис. грн. 
 • Проведення тематичних лекцій, семінарів для виховання у молоді патріотичної гідності та популяризації національної культури –  4 заходи на 13 тис. грн.
 • Проведення молодіжних та дитячих інтелектуальних заходів (фестивалів, квестових ігор, дебатів)  5 заходів на 15 тис. грн.
 • Створення умов для творчого розвитку особистості, інтелектуального самовдосконалення молоді, підтримки творчих ініціатив у різних сферах життєдіяльності  10 заходів на 70 тис. грн.

Під час сесії до програми «Молодь Броварів» було внесено технічні правки, а також збільшено суму фінансування на святкування патріотичних свят. Депутати одноголосно підтримали проект рішення.

Поділіться.

Залиште відповідь