«День тиші» в Броварах: чи були помічені порушники? ОНОВЛЕНО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Повторні вибори міського голови і депутатів уже завтра, 17 січня. А сьогодні був так званий «день тиші». Чи дотримувалися його кандидати?

«День тиші» – це неформальна назва одного дня безпосередньо перед виборами, коли повністю заборонена будь-яка агітація. Враховуючи те, що вибори припадають на неділю, днем тиші традиційно вважається субота.

Інакше «день тиші» називають «днем роздумів», який надається виборцеві на підготовку до остаточного вибору кандидата. І у цих роздумах йому ніхто не повинен заважати, у тому числі політичною рекламою на вулицях, в інтернеті, політичними листівками в поштових скриньках, теле- та радіоагітацією, смс повідомленнями та повідомленнями в різноманітних месенджерах.

Відповідно до Закону України «Про місцеві вибори», передвиборна агітація закінчується о 24:00 останньої п’ятниці перед днем голосування. Тоді ж починає діяти заборона на проведення масових акцій від імені партій та окремих кандидатів, а також публічні оголошення про підтримку партією чи окремими кандидатами у депутати чи голову ОТГ.

Ввечері п’ятниці комунальники та працівники рекламних агентств мають до опівночі прибрати виборчу рекламу на вулицях населеного пункту, де відбуватимуться вибори.

«День тиші» в Броварах

Загалом ситуація з «агітаційною мовчанкою» у Броварах 16-го січня більш-менш прийнятна. Всі політичні сили намагалися прибрати з вулиць міста свої агітаційні бігборди, стенди та розклеєні листівки. На вулицях Броварів кандидати в депутати БМР та міського голову Броварської  ОТГ з агітацією помічені не були. Але, як воно часто буває, не обійшлося без «ложки догтю в бочці меду».

Суботнього ранку на Торгмаші на перетині вулиць Москаленка та Онікієнка журналісти «Трибуни-Броварів» помітили бігборд кандидата на посаду голови Броварської ОТГ Олега Іваненка.

Білдборд агітація ІваненкоМешканці Броварів також помічали «агітки» кандидатів на вулицях Броварів та ділилися своїми спостереженнями у соцмережі Фейбук. Так, на вул. Марії Лагунової був помічений агітаційний стенд одного з кандидатів від партії «Слуга народу».

агітаційний стенд Слуга народуПолітична партія «Голос» з її лідером Андрієм Сауком зранку вийшли на вулиці міста, аби проконтролювати та «підчистити» Бровари від агітації не лише своєї, а й інших політсил. Про це Саук розповів та показав у Фейсбуці чи не в кожній броварській групі.

Але справились вони не на відмінно, адже можна було побачити приховану агітацію їхньої партії. Наприклад, біля військового містечка на виїзді з Броварів чи на кільцевій дорозі біля повороту в Требухів.

бігборд Голос

бігборд Голос

На вулиці Київській біля ЗДО «Віночок»  красується бігборд кандидатки на голову Броварської ОТГ Тетяни Немчиної.

бігборд НемчинаТакож мешканці міста повідомляють, що на вулицях Грушевського, Київській, Я. Мудрого залишилися не прибраними борди з надписом #БРОВАРИЄДНАЮТЬ.

бігборд БровариЄднають

На вул. Київській. Фото В. Подольнікова

бігборд

На Ярослава Мудрого. Фото – Олени Лахно

Як повідомив «Трибуні-Броварів» очільник Броварського районного управління поліції  Максим Скидан, станом на 17:00 суботи повідомлень про порушення «дня тиші» у відділ не надходило. Але правоохоронці все ж виявили два таких випадки.

Зі слів полковника, 16-го січня на броварській кільцевій дорозі виявили та зафіксували факт розміщення агітаційного бігборду політичної сили «Опозиційна платформа – За життя», а у Броварах на бульв. Незалежності – агітаційний стенд партії «За майбутнє».

Відповідальність за порушення «дня тиші»

Згідно зі ст. 212-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачено санкції у вигляді попередження за порушення вказаних норм під час «дня тиші».

Проведення передвиборчої агітації у «день тиші» тягне за собою накладання штрафу на громадян від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – від 50 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Тобто, за агітаційну діяльність у «день тиші» або безпосередньо у день виборів, у Кодексі передбачено штраф від 850 до 1360 грн для посадових осіб та від 510 до 850 грн для інших громадян.

ФОТО – Андрій Захарченко, Антон Раков, Леонід Черепейнік, із соцмережі Фейсбук

Читайте також:

  1. Перевибори в Броварах: як проголосувати на самоізоляції

  2. Повторні вибори в Броварах: «туризм» та інший передвиборчий «креатив»

  3. Повторні вибори: особливості проведення в умовах посиленого локдауну

  4. Порушив закон: у Броварах чоловік розклеював агітаційний матеріал у невстановлених місцях

Поділіться.

Залиште відповідь