Депутат Дяченко повинна піти… Роздуми вголос

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Проблема Малих архітектурних форм (МАФів) — одна з найгостріших в Україні.

З одного боку, в цій формі бізнесу «крутиться» величезна кількість людей, причому комерсантів у справжньому, істинному розумінні поняття — тобто осіб, які дійсно заробляють гроші своїм розумом та винахідливістю (на противагу олігархам, які банально «доять» державу).

З другого ж, проти МАФів багато негативу. Справедливого. Тут і, м’яко кажучи, архітектурна непривабливість, і те, що зазвичай вони розташовані незручно, часто створюючи труднощі пішоходам, і те, що їхнє розміщення й загалом існування не завжди співвідноситься із законом…

На останньому засіданні представників малого та середнього бізнесу однією з головних дійових осіб — супроти своєї волі — стала депутат міської ради від «Демократичного Альянсу» Аліна Дяченко.

Якщо стисло — є сили (політичні і, так звані, громадські), які активно намагаються зобразити її таким собі ненависником малого та середнього бізнесу: мовляв, вона спить і бачить, як познищувати в місті МАФи, позбавивши тяжко заробленої копійки тисячі комерсантів.

Ті, хто не знає депутата Дяченко, наслухавшись інформації, яку про неї подають, можуть подумати, що так воно і є. Як же насправді?

Суть пропозицій Дяченко на засіданнях робочої групи з розробки концепції МАФів у тому, щоби систематизувати ситуацію з торгівельними точками, навести у ній лад.

У жодній із її ініціатив навіть і близько не йдеться про якісь каральні заходи проти комерсантів. Винятково йдеться про те, щоб спрямувати їх працювати за законом. Тобто — платити податки, розміщувати МАФи у тих місцях, де це дозволено, слідкувати за довколишньою територією, дотримуватися санітарних норм тощо.

У противників депутата Дяченко, зокрема, «громадських діячів» Авксентія Граната й Тетяни Нємчиної — зовсім інші аргументи, хоча поверхневий аналіз ситуації покаже, що йдеться про маніпуляцію фактами та людськими думками.

Про що говорять тепер уже голова і секретар Асоціації роботодавців Броварів — Гранат та Нємчина відповідно? МАФи, як основу малого та середнього бізнесу, не можна чіпати, а всіляко сприяти їхньому існуванню. Депутат же Аліна Дяченко «вносить у роботу робочої групи деструктив». От і маємо результат — новостворена Асоціація роботодавців Броварів одноголосно проголосувала за те, щоб рекомендувати міському голові Ігорю Сапожку внести кадрові зміни до робочої групи — прибрати з її складу депутата Аліну Дяченко.

Навіщо це робиться? Депутата Дяченко можна багато в чому дорікнути — тут і емоційність, часом навіть дуже велика, часто — не бажання слухати опонентів. Водночас, у політика є й такі риси, як — принциповість, безкомпромісність, відкритість, небажання йти на кулуарні домовленості. Так само, як є і не прогнозованість і непередбачуваність. Чи не тут «собака заритий»? Безкомпромісний, принциповий, а, головне, не прогнозований політик — зовсім не потрібний малому і середньому бізнесу, а тим паче тим, хто прикривається захистом його інтересів задля своїх власних.

Але тоді виникає питання: якщо малий та середній бізнес стоятиме на чесних принципах, на повністю чесних принципах, чому тоді принципового політика прибирають? Значить, не все буде чесно і по закону?

Хтось може сказати: «у нас держава така — не хвилюється за своїх людей і підприємці мусять якось виживати». Але ті ж самі підприємці (не всі, але вони є), прикриваючись тезою — «це не заборонено в державі» — готові торгувати, «аби вижити», спиртними та тютюновими товарами.

При цьому не думають, що ціна кожної такої гривні вартує або життя людини, або скаліченої долі чи розбитої сім’ї. Зрештою, коли поруч немає таких, як Аліна Дяченко, тоді і «водичка мутна», і «рибка краще ловиться».

Комедією стало і саме голосування за виведення депутата Дяченко зі складу робочої групи з розробки концепції МАФів: спочатку підприємцям «пояснили», що Аліна Дяченко погана людина, котра йде проти їхніх інтересів, і попросили всіляко протидіяти їй, а комерсанти… погодилися, керуючись, імовірно, принципом натовпу. Коли ж присутні журналісти спитали після засідання у кількох підприємців — хто така Аліна Дяченко, виявилося, що вони не знають її і ніколи «вживу» не бачили.

Яке буде продовження ситуації, передбачити не складно: міському голові Ігорю Сапожку, до якого вищезгадана депутат є чи не найбільшим антагоністом у міськраді, тільки дай нагоду вивести Дяченко зі складу якоїсь комісії чи робочої групи. Прикро, що підприємці малого та середнього бізнесу опинилися в центрі маніпуляцій та інтриг і їх УЖЕ почали використовувати в своїх інтересах так звані «активісти» і ті, хто «вище».

Станіслав Дикий.

Поділіться.

Коментарі закриті.