Депутат Леонід Черепейнік: 4 роки протистояння владі зі шкодою для бізнесу

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ангеліна КозловаАвторка – Ангеліна Козлова

Редакція сайту може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану в розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги».

Леонід Черепейнік є депутатом, про якого ЗМІ протягом каденції писали найбільше. Його громадська діяльність почалася у «додепутатський період», але й протягом свого депутатства він долучився до безлічі подій. Найбільше зусиль депутат від фракції БПП спрямував на екологічний напрямок, але, на жаль, не переконав чинну владу в своїх ідеях. Також має помітні здобутки на ниві благодійності, багато опікується ЗОШ № 3, приймав активну участь в усіх «гучних подіях» протягом останніх 5 років. Через свою активну позицію мав неабиякий тиск від влади та не приховує, що депутатство погано позначилося на його бізнесі.

Громадська діяльність до виборів

Леонід Черепейнік та його підприємство «Бровари-Вторма» активно підтримували Майдан, а після перемоги не зупинилися на досягнутому. Саме він разом із колегами та іншими активістами створили ГО «Броварський народний контроль», яке у 2015 році виявило неабияку активність та показало непогані результати. Активісти та юристи цього ГО подали десятки запитів в органи влади, а отриманою інформацією ділилися з журналістами. Ще до обрання депутатом, Леонід Черепейнік брав участь у подіях щодо зупинення будівництва на вул. Фельдмана та недопущення прийняття генплану в 2015 році.

Усі спроби переконати владу запровадити роздільний збір відходів виявилися марними

Найбільше зусиль депутат витратив на цілком зрозумілі речі: він намагався змусити чиновників запровадити роздільний збір відходів, а коли це не вдалося – багато років робив це на благодійних засадах силами власного підприємства. Втім за свої зусилля отримав не сприяння та схвальні відгуки, а цькування у ЗМІ та адміністративний тиск на підприємство. Протягом каденції сам депутат та колектив його підприємства долучалися до численних екологічних заходів у місті. Зокрема,  таких.

 1. Брали участь у суботниках із прибирання міста.
 2. Проводили навчання для броварських школярів щодо роздільного збору відходів. 
 3. Організовували збір відпрацьованих батарейок у школах, мотивуючи школярів берегти довкілля.
 4. Брали участь в акції «Зроби Україну чистою», яка об’єднала майже всіх активістів Броварів.
 5. Встановили в усіх закладах освіти контейнери-сітки для роздільного збору відходів.
 6. Врешті-решт, безкоштовно встановили контейнери для роздільного збору відходів у кількох приватних ЖЕКах та ОСББ, але чиновники не дозволили зробити це на території комунальних ЖЕКів.
 7. Випускали газету «Екологічний бюлетень», в якій намагалися донести думку про важливість цивілізованого поводження з відходами.
 8. Неодноразово висаджували дерева, у тому числі на вул. Київській та у сквері Шевченка.

Коли підприємство депутата «Вторма ЮА» повідомило, що не надаватиме надалі безкоштовно послугу з вивозу «відсортованих відходів», управляючі компанії та ОСББ почали відмовлятися від цієї послуги. А мешканці будинку на вул. Шевченка, 6 чинили опір розміщенню пункту прийому вторсировини цього підприємства у дворі свого будинку.Численні спроби пояснити чиновникам і містянам, ЩО у нас не так із відходами, результату не дали. І хоча депутати ще в 2016 році навіть підтримали депутатський запит щодо розроблення програми поводження з побутовими відходами та їх роздільний збір, програму так і не розробили, а ця галузь залишається найбільш проблемною для Броварів.

Благодійна діяльність

У коментарях «Трибуні-Броварів» Леонід Черепейнік відмовився говорити про благодійність, проте місцеві ЗМІ багато разів писали про його участь у таких проєктах. У сюжеті програми «Факти» на ІСTV ідеться про те, як депутат у 2016 році придбав автомобіль для потреб АТО. У 2015 році підприємство депутата взяло участь у акції «Збери макулатуру – врятуй життя солдата»: вони викупили за найвищою ціною усю макулатуру, що збирали школярі міста.

Разом із місцевим благодійним фондом допомоги дітям із інвалідністю «Джерело допомоги» проводили акцію «Допоможемо особливим дітям». Колектив підприємства долучився до акції «Відмовся від новорічного корпоративну на користь потреб АТО» у грудні 2014 року. Також, як спонсори,  підтримали розважально-благодійний захід «День Голландії у Броварах» школи для дітей із інвалідністю «Мозаїка». Підприємство активно підтримувало броварський спорт та було спонсором дитячого футбольного клубу «Юніон». Також депутат підтримував і окремі родини, які потрапили в скрутну ситуацію. Як благодійна допомога місту, біля ДНЗ «Віночок» встановлено дитячий майданчик та облаштовано футбольне поле, які передано на баланс міста.

Леонід Черепейнік

Дитячий майданчик біля ДНЗ «Віночок» наразі виглядає так

ЗОШ № 3: допомагати чи краще відмовитися?

ЗОШ № 3 була об’єктом найбільшої уваги депутата: саме тут навчаються його діти, а сам він був головою батьківського комітету кілька років та спонсором школи. За особисті кошти депутата проводилися ремонти та закуповувалося обладнання – від банального посуду до сучасної техніки.

Також депутат узяв активну участь у проєкті Громадського бюджету «Відкритий клас» (автор проєкту – Олена Лахно). На початку навчального 2017-го року депутат повідомив у ФБ про неготовність ЗОШ №3 та навів приклади жахливої якості ремонту. Скандал навколо 3 школи  призвів до зміни керівництва навчального закладу, а сам депутат пояснив, що насправді школа страждає через його опозиційність до влади міста, а спроби допомогти – лише погіршують фінансування школи. Тому добровільно поступився посадою голови батьківського комітету Олені Лахно.

Інша депутатська діяльність

Леонід Черепейнік, що є депутатом від фракції БПП, протягом каденції змінив комісію за власним бажанням: із земельної перейшов до бюджетної. Своє рішення пояснив тим, що розчарований ситуацією, коли комісія приймає принципове рішення, яке під час сесії під тиском міського голови змінюється на протилежне. У бюджетній комісії депутат працював так само завзято. Був членом інвестради, де, за його словами, «єдиний мав думку, що не збігалася з іншими членами ради», тому втомився «переконувати» чиновників, які виконують вказівки керівництва».

Влітку 2017 року після тривалих дискусій про майбутнє КП «ОРЦ», намагався «купити чужі мізки» директорці цього підприємства, тобто шукав антикризового менеджера для цієї установи. Під час палких дискусій щодо тарифів на проїзд у громадському транспорті, самостійно зробив розрахунок вартості проїзду та змусив чиновників до демонтажу  незаконних «лежачих поліцейських» у нашому місті.

Леонід Черепейнік повідомляв, що до нього зверталися мешканці вулиць П.Орлика та Запорізької Січі з проханням повернути старі «декомунізовані» назви вулиць. Втім, цього не сталося, а депутату нагадали, що проводити громадські слухання з цього питання є порушенням закону «Про декомунізацію».

Леонід Черепейнік брав активну участь у відстоюванні лісопарку «Сосновий», вносив пропозиції у меморандум із забудовником та наполягав на повній сплаті забудовниками всіх належних сум місту.

Протистояння із владою протягом каденції

Насправді, ця частина – найбільш «видатна» у роботі депутата: важко пригадати хоч одну сесію, коли б міський голова не дозволяв собі «особисті репліки» у бік депутата. А загалом протягом каденції стосунки з владою розвивалися у діапазоні від «повного ігнору» до «гострих фаз» утисків бізнесу та навіть відкритих нападів.

Усе почалося з голосування за заступників міського голови у 2016-му, коли депутат поясняв, що міська рада – це не приватне акціонерне товариство, яким розпоряджається одноосібно міський голова.

Як повідомив Леонід Черепейнік, уже наступного дня на території його підприємства відбулася комісійна перевірка, яка ставила собі за мету припинити роботу підприємства.  Проте  порушень не виявила.

Коли навесні 2016 року підприємство депутата пограбували, ходили чутки, що це – політична помста. Загалом протягом багатьох років «адміністративний тиск» на бізнес став майже звичним для підприємства: безкінечні візити з військкомату з метою «мобілізації» співробітників «Вторми» не лякав бухгалтерію, але змушував звільнятися тих, хто був не готовий мобілізуватися саме зараз. Численні приписи про демонтаж контейнерів для роздільного збору відходів фактично «поховали» спроби організувати впровадження його в «комунальних» будинках. Депутат отримував багато підтверджень від голів ОСББ та приватних ЖЕКів про «неформальні, але наполегливі» рекомендації чиновників не співпрацювати із «Втормою».

Але були і не такі м’які форми впливу. У грудні 2016 року в приміщенні міської ради відбувся напад із боку учасників АТО, тісно пов’язаних із міським головою та згодом призначених їм на посади.

Справжнє цькування продовжилося у 2017 році, коли вийшла ціла серія замовних фейкових матеріалів про те, що «Вторма», яка не має жодного стосунку до побутових відходів, приймає «львівське сміття». Кілька таких матеріалів розмістило промерське  видання «Громадський ревізор».

Леонід Черепейнік

Шпальти газети «Громадський ревізор», присвячені особисто депутату та його підприємству

Але й досі ставлення міського голови до депутата є «особливим». Наприклад,  наприкінці 2019 році ТОВ «Вторма ЮА» Спілкою українських підприємців визнано переможцем у номінації «Соціальний проєкт року». Також серед переможців виявилося ще одне відоме броварське підприємство – ТОВ «Київгума». Втім, із офіційної сторінки міського голови з перемогою привітали лише «Київгуму», а про «Вторму» не згадали.

Леонід Черепейнік

На врученні дипломів із Андрієм Острогрудом, керівником ТОВ «Київгума»

Один із останніх «діалогів» між депутатом та міським головою відбувся під час «знакового голосування» по ділянці під магазин «АТБ»: чиновник повідомив депутатам, що Леонід Черепейнік не підтримує зміну цільового призначення через «особисті мотиви»: буцімто «мережа «АТБ» припинила співпрацю з «Втормою». Депутат спростував це повідомлення, але залишилося незрозумілим: із якою метою та за яких обставин міський голова дізнавався про співпрацю двох юридичних осіб, одна з яких належить депутату? На тому ж засіданні Леонід Черепейнік нагадав міському голові, що практика «нав’язування своєї думки депутатам ще до сесії є неприйнятною».

Леонід Черепейнік

Леонід Черепейнік звертається до депутатів під час сесії міської ради

Протягом каденції «каменем спотикання» між чиновниками та депутатом став паркан біля його помешкання (будинок та паркан належать колишній дружині): паркан встановлений з порушенням за захоплює ділянку комунальної форми власності площею 100 м.кв. За словами депутата, він тричі звертався з проханням оформити спірну ділянку в оренду або сервітут, але завжди отримував відмову. Натомість дружина депутата отримала численні приписи про демонтаж паркану. Поки що паркан не демонтований.

Родина та статки

Родина депутата складається з дружини та 7-ох дітей. Депутат володіє 4-ма земельними ділянками у Броварському районі та ще 6 ділянок орендує. А також володіє двома квартирами в Броварах площею в 30,2 і 43,9 м.кв. Разом із дружиною володіє 13-ма вантажними та двома легковими авто.

Леонід Черепейнік  є власником 3-ох підприємств в Україні та одного – у Польщі, дружина є власницею ще одного підприємства. В якості доходів подружжя вказує заробітну плату, отриману на основній роботі та за сумісництвом, дивіденди, доходи від підприємницької діяльності та від оренди майна, а також соціальну допомогу при вагітності та пологах.

Читайте також:

 1. Вадим Мутило – затятий опозиціонер до влади та «майже ідеальний депутат» з точки зору його виборців
 2. Броварська «Батьківщина» – надійна опора місцевої влади. Частина І 
 3. Броварська «Батьківщина» – надійна опора місцевої влади. Частина ІІ 
 4. Броварський «Укроп» – найвідданіші бійці влади 
 5. Броварський «Укроп» – найвідданіші бійці влади. Частина ІІ

Фото – авторки та зі сторінки у Фейсбуці Леоніда Черепейніка

Поділіться.

Залиште відповідь