Депутатам дали на вибір електронні системи голосування

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У четвер 28 квітня у Броварській міській раді для депутатського корпусу відбулася презентація електронної системи голосування.

Було представлено чотири компанії, які займаються розробкою та інсталяцією даних систем.

KitSoft. Компанія пропонує бездротові системи голосування — програмне забезпечення планується на базі Android, яке дозволяє проводити голосування за допомогою планшетів.

Для цього монтуватиметься окрема мережа wi-fi, до якої мають доступ лише ті планшети, за допомогою яких має проводитися голосування.

Запобіжником втручання в мережу є спеціальний код планшетів.

На екран планшету виводитиметься вся необхідна інформація: сам проект рішення, зміни до проекту рішення і т.д.

Результати голосування відображатимуться одразу, при тому можна подивитися як поіменні данні, так і данні по фракціям і таке інше.

Компанія зараз співпрацює з БМР у напрямку налаштування порталу і обіцяє налаштувати як відображення стріму на порталі, так і доступ до відеоархіву.

Вартість софту — до 200 тисяч гривень, плюс окремо купівля планшетів та оплата серверу. Загалом — близько 350 тисяч.

Встановлена така система у Вишгородській міській раді.

Аскод. Пропонує таку ж концепцію, але на базі Windows. Система менш інтуїтивна, більш завантажена фільтрами, але водночас дає більші можливості аналізу прийняття рішень та підв’язує більше документів.

Ціна — приблизна до ціни попередньої системи. Встановлені такі системи в постійних комісіях Київської міської ради.

  1. ТМ «Televic». Дротова система, з модулем в якому розміщується кріплення мікрофону, приймач для індивідуальної карти депутата, гучномовець, екран та власне кнопки для голосування.

Торгова марка бельгійська — звідси переваги та вади системи.

Озвучена ціна — 800 тисяч гривень. Є 20% знижки. Переваги — якість, надійність, та історія співпраці з європейськими парламентами.

  1. Візуальні технології. Пропонується як дротовий варіант так і бездротовий.

Дротовий — такого ж плану як і Televic, але на китайських комплектуючих, тому ціна вдвічі нижча за бельгійський. Встановлені в Київській обласній та Одеській обласній радах.

Бездротовий — пульти з індивідуальною карткою, та чотирма кнопками: за-проти-утримався та реєстрація. Бездротова система працює на радіосигналі. Встановлена така система у Вишневому.

Вартість — до 200 тисяч.

  1. Система «Віче». Дротова система.

Для БМР ціна — 457 389 грн (без вартості сервера).

Тепер депутати мають обговорити ці системи в своїх фракціях і висловити спільну думку — чи потрібна дротова система чи бездротову. Якщо бездротову, то її закупівлю можна буде провести через систему «Прозоро», якщо ж дротову, то буде оголошений тендер на визначення компанії, яка надасть свою систему.

Поділіться.

Коментарі закриті.