Депутатам має бути соромно!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

10 лютого у стінах Броварської міської ради відбулася малопомітна, на перший погляд, подія, однак дуже важлива для міста — зароджувалася Громадська рада при виконавчому комітеті. Консультативний орган представників громади при виконавчій гілці влади.

Шановані у місті люди поважного віку — члени ініціативної групи —визначалися: коли проводитимуться установчі збори Ради, за якими принципами вона буде формуватися та який термін відведений для подання документів на вступ до органу.

Увагу привернув факт, що на засідання не прийшов жоден із 36 депутатів. Так само, як і не було помічників депутатів чи представників фракцій.

У той час, коли одні обранці розповідають про необхідність негайно обрати секретаря, коли інші рвуть на собі сорочку, доводячи, що потрібні нові заступники та керуючий справами, коли треті — бідкаються про те, що міській раді потрібен оновлений виконком, жоден депутат, жодна фракція навіть не поцікавилися: а що ж собою являтиме ця сама Громадська рада при виконкомі? При виконавчому органі, куди входять і секретар, і заступники, і керуючий справами виконкому.

Передчуваю, що посиплються критичні стріли, мовляв, депутати не зобов’язані ходити на такі засідання, вони не наймані працівники, вони мають свою роботу. Справді. Але, принаймні, можна було би виявити бодай зацікавленість до події.

На дворі не кам’яний вік. Можна всередині фракції визначитися — або направити депутата чи помічника депутата, або ж представника команди тієї чи іншої партії. Це можна зробити, якщо є бажання.

Однак, не судилося. А, отже, так депутатам воно потрібно — і виконком, і все, що з ним пов’язано.

Легше, мабуть, домовлятися потайки, кулуарно, або ж рвати голос чи пупа в соціальних мережах. Простіше на камеру говорити одне, поза спинами друге, на вулиці третє, а в кабінетах за зачиненими дверима — четверте.

Прийти же, поцікавитися — що буде з виконкомом, хто увійде до Громадської ради, за яким принципом буде вона формуватися — зась. Чи, може, поставити питання руба — якщо формується Громадська рада при виконкомі, де сам оновлений виконком? Зате — ображених буде достатньо.

Мало би бути соромно — і тим, хто говорить про бажання обрати секретаря, і тим, хто нібито хоче поміняти заступників, і тим, хто нічого не хоче змінювати і кого все «старе» і незмінне влаштовує.

Із 36 депутатів, стількох же помічників або ж представників фракцій могла би знайтися хоч одна людина, яка би проявила зацікавленість.

Тож, коли депутати будуть розпинатися про бажання змін у владі — не повірю. Немає жодного. І ті, хто цих змін у виконавчій гілці влади насправді не бажає, трішки чесніший за тих, хто про зміни розпинається, оскільки байдужість таких депутатів має, принаймні, логічне пояснення.

Соромно!

Поділіться.

Коментарі закриті.