Депутатам за годину до сесії пропонують ознайомитись з півторамільйонним проектом

Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 19 позачергову сесію, яка відбудеться 18 жовтня, виноситься проект рішення «Про затвердження Програми з профілактики та лікування серцево-судинних захворювань на 2016 – 2018 рр.».

Згідно з проектом, передбачається відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб із серцево-судинними захворюваннями аптечним закладам, які розташовані в м. Бровари, за такою схемою:

liky

Перелік ліків, які підпадають під відшкодування:

liky-2

liky-3

Проект передбачає, що на рецептурному бланку за формою №1 повинен бути напис «вартість підлягає відшкодуванню» завірений печаткою лікаря, який виписав рецепт. Отримувати такі відшкодування зможуть лише пацієнти, зареєстровані в м. Бровари.

Передбачається, що відшкодування здійснюватиметься «за рахунок коштів міського бюджету, власних коштів підприємств, інших джерел фінансування, незаборонених чинним законодавством».

Відшкодування планується за такою схемою: 2016 рік — 150 тис. грн, 2017 — 600 тис. грн, 2018 — 700 тис. грн. Причому всі витрати — за рахунок загального фонду місцевого бюджету.

liky-4

Зазначимо, що проект зареєстрований за добу до сесії, і, по суті, депутати будуть розглядати проект за годину до сесії на засіданні депутатської комісії з питань бюджету.

Подання від депутата Тетяни Крилової було 11 жовтня, однак жодної презентації проекту для депутатського корпусу і для громади не було.

Тетяна КРИЛОВА, депутат Броварської міської ради, ініціатор проекту:

— Я шокована тим, що проект виноситься вже на завтра, 18 жовтня.

Справді, я подавала проект 11 жовтня, але була переконана, що проект виноситиметься на чергову сесію міської ради. Коли мені зателефонували з апарату ради, я була трішки в шоці.

Зустрічі робочої групи були ще три місяці тому, була домовленість про те, що програма буде розроблятися, але фактично вона не робилася і виносити її ніхто не хотів, поки я сама не взяла і не винесла.

крилова

Тетяна Крилова

Виносити програму не бажали ні Лариса Виноградова (заступник міського голови з гуманітарних питань. — прим. Т. Б.), ні Ігор Кравцов (головний лікар Броварського центру первинної медико-санітарної допомоги. — прим. Т. Б.). З виконавчих служб ніхто не хотів виносити цю програму.

Ігор Кравцов заявив, що його можуть звинуватити в корупції, а тому він не буде робити цього. «Якщо ви хочете, робіть це самі», — так було мені сказано. Мені дали макет якоїсь програми по серцево-судинних захворюваннях, яка діяла ще у 2013 році, і на її основі я фактично сама розробляла цю програму.

Коли реєструвався проект, то фінансове управління не хотіло його пропускати, оскільки програма передбачена на 2016-2018 рр., тож потрібно було прописати орієнтовну суму на поточний рік. Відштовхуючись від програми 2013 року і враховуючи інфляцію, було прописано суму в 150 тисяч гривень на 2016 р.

В апараті ради винесення питання на позачергову сесію пояснили небажанням порушувати регламент, оскільки подання проекту було зроблене не за 21 робочий день. Я для себе знаходжу пояснення, чому це зробили так неочікувано, але поки що не коментуватиму.

Як розповів виданню «Трибуна-Бровари» депутат Київської обласної ради Олег Іваненко, на його переконання, перш ніж затверджувати таку програму, непогано було б провести презентацію нового апарату — ангіографу, який створив відомий в Україні український лікар-кардіохірург, доктор медичних наук, професор та заслужений лікар України Борис Михайлович Тадуров.

іваненко

Олег Іваненко

Вартість апарату — близько 30 мільйонів гривень, однак надання послуг, за словами Олега Іваненка, обійшлося би місту в суму близько мільйона гривень. Шунтування ж за допомогою ангіографу і взагалі обходилося б в межах 120 доларів на одну людину.

«Проведення презентації такого апарату із внесенням в подальшому в програму фінансування процедури шунтування врятувало би життя багатьом людям, у яких є серцево-судинні захворювання», — сказав депутат Олег Іваненко, який займається проблемами захворюваності населення серцево-судинними хворобами на рівні обласної ради вже рік.

Заступник голови фракції «Самопоміч» в міськраді, депутат Володимир Чаюн на запитання журналіста, чи є подання проекту Програми загальнокомандним рішенням «Самопомочі», зазначив, що сьогодні буде засідання фракції, на якій буде вибудована спільна позиція щодо цього питання.

Поділіться.

Залиште відповідь