Депутатів не влаштовує графік чергових сесій: раз на два місяці й півсотні питань

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Друге засідання Комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку стало логічним продовженням попередньої зустрічі. Знову відбулося протистояння між депутатським корпусом та виконавчою гілкою влади через кошти на розвиток тих чи інших галузей та програм.

Головна претензія доповідачів полягала у тому, що новий депутатський корпус нібито відмовляється фінансувати ті чи інші програми, депутати ж навпаки – наполягали на необхідності фінансування, але за умови зваженого підходу, без марнотратства. При цьому члени постійної комісії наголошували, що витрати бюджетних коштів вимагають раціонального підходу. Склалося враження, ніби «стара система» влади і її представники виявилися просто не готовими до такого.

бюджет (3)

Першим питанням, яке не пройшло затвердження, – «Програма забезпечення діяльності та фінансової підтримки Броварської міської організації ветеранів на 2016-2018 роки» . У депутатів виникли питання щодо функцій голови організації, заступника, бухгалтера. Депутати помітили, що оплата праці людей на цих посадах відносно до виплат ветеранам невиправдано висока.

Не затвердили депутати також Програму діяльності та фінансової підтримки Броварської редакції міськрайонного радіомовлення у 2016 році. Члени комісії (переважно представники «демократичних сил») підійшли до питання з позиції раціонального використання коштів.

Доповідачі переконували, що місцеве радіомовлення — це інформаційне джерело для населення похилого віку і до цього потрібно ставитися з повагою. У відповідь «демократичні» депутати акцентували на необхідності модернізації мережі радіомовлення та системи сповіщення про надзвичайні ситуації. На їхню думку, не варто витрачати бюджетні кошти на утримання радіомовлення, якщо при цьому воно не вдосконалюється.

Крім того, члени комісії звернули увагу на газету «Нове життя», яка вважається офіційним виданням Броварської міської ради. У тому вигляді, у якому газета друкується зараз, депутати зголосилися профінансувати ще рік, але надалі бажано трансформувати видання у якісніший продукт.

Виникли запитання й до доповідача Програми відзначення державних та професійних свят, ювілейних дат, заохочення за заслуги перед громадою міста Бровари на 2016 рік — керуючого справами виконкому Костянтина Кузнєцова. Члени комісії висловили невдоволення тим, як зараз відзначають державні свята, а також тим, скільки витрачається коштів на їхнє проведення. Зокрема, постало питання, чи потрібно витрачати кошти на квіти, чи краще ці кошти направити на їхнє матеріальне заохочення.

Єдине питання, яке розглянули у конструктивній бесіді, – Програма підтримки громадських формувань з охорони громадського порядку міста Бровари на 2016 рік (хоча й потребує доопрацювання). Начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення, мобілізаційної, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Петро Приказчик запевнив, що головний принцип, за яким громадські формування будуть відбиратися до програми фінансування, — це звіт Броварської поліції. Документ буде наданий на розгляд Комісії з питань регламенту, правопорядку та депутатської етики, яка й вирішуватиме рекомендувати (чи не рекомендувати) голосування питання на сесії.

Варто зазначити, що міський голова Ігор Сапожко вже вдруге не з’явився на засідання бюджетної комісії і не доповідав по своїх питаннях, тим самим порушивши норми проведення засідання. «Його» питання — проект щодо графіка проведення чергових сесій — депутати не підтримали. Членів комісії не влаштовує, що чергові сесії проводяться раз на півтора-два місяці і при цьому на них доводиться розглядати по півсотні питань. Депутати відправили графік на доопрацювання, щоб депутати збиралися на чергові сесії не рідше, ніж раз на місяць.

бюджет (11)

Поділіться.

Коментарі закриті.