Депутатів підставили: діяти за законом або залишити людей без грошей

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Уже після сьогоднішнього засідання 2 сесії міської ради багато депутатів і представників громади в коридорах гомоніли: такого емоційного, бурхливого засідання, «на адреналіні», напевне, в новітній історії міста ще не було. Форум пройшов в дискусіях, обговореннях, конфліктах, але без «одомбрям-са» — це величезний плюс для міської ради і, зрештою, для самої громади. Водночас, засідання не обійшлося без маніпуляцій, інтерпретацій закону та шантажу.

Нагадаємо, порядок денний засідання передбачав: обрання секретаря міської ради, затвердження регламенту, персональний та кількісний склад комісій та затвердження заступників міського голови. Повний порядок денний можна прочитати тут.

Наскрізною «червоною» лінією на цьому засіданні проходила одна теза — дотримання чи недотримання букви закону. Депутати міськради стояли перед дилемою: або порушити закон задля власного піару (щоб виглядати в кращому світлі в очах бюджетників) або діяти за законом. Назбиралися питання, які потребують термінового вирішення, пов’язані з виплатами зарплат працівникам бюджетної сфери. Зокрема, на позиції дотримання закону наполягав «Демократичний Альянс», думки решти депутатів розділилися. 

Голові закон не писаний

Міський голова Ігор Сапожко почав, як кажуть, «з моста в воду»: відразу ж поставив на голосування про включення до порядку денного додаткового проекту «Про внесення змін до рішення Броварської міської ради від 31.12.2014 року № 1391-51-06 «Про бюджет міста на 2015 рік» та додатків 1, 3, 5, 6, 7» . Такий проект (якщо по суті) передбачав затвердження державних субвенцій, які б мали в подальшому перерахуватися на різні соціальні потреби і, зокрема, працівникам Броварської центральної лікарні.

Така пропозиція одразу ж викликала обурення серед депутатів-прихильників Закону, оскільки останній забороняє вносити додаткові рішення до порядку денного. Народні обранці обґрунтували позицію тим, щоб у подальшому унеможливити «просування» в таких «додаткових» рішеннях корупційну складову. Однак, відбулося голосування і… це питання було включено.

На жаль, закон Верховної Ради про обов’язкове відкрите, поіменне голосування депутатів вступить в дію з 1 січня 2016 року, а тому така відстрочка лише на руку маніпуляторам законами, які приховують свої голосування. Принаймні, ще два засідання сесії (22 та 24 грудня) такі депутати можуть уникати обов’язкової фіксації своїх голосувань.

Уважне око журналіста помітило, що серед тих, хто проголосував «за» включення додаткового проекту і, якщо брати прискіпливо, порушив закон, був лідер фракції «Самопоміч» Андрій Василенко.

 Чому Василенко формально порушив закон?

Уже після засідання кореспондент видання «Трибуна-Бровари» звернувся до представника «Самопомочі» Андрія Василенка з питанням: «Чому персонально Вами було підтримано пропозицію міського голови, яка формально порушувала закон?».

василенко

Андрій Василенко

На думку кореспондента, відповідь депутата була щира і, свого роду, логічна:

«Була створена штучно ситуація у залі, що, мовляв, депутати два місяці не працюють і марнують час. Хоча, насправді, ми з Вами знаємо, що всі два місяці депутати працювали практично кожного дня на неофіційних засіданнях.

Під штучно створену атмосферу, що ми, мовляв, не працюємо, було підсунуте питання про затвердження субвенцій, але це зроблено було так, щоб у разі, якщо ми, депутати, ще й не затвердимо ці субвенції, то в очах громади будемо просто негідниками.

По суті, нас, депутатів, штучно створеною атмосферою, доведеною до кипіння, міський голова Ігор Сапожко підставив.

Уявіть, якщо ми б ще й не затвердили це, нехай, додаткове рішення! Щоб понизити градус пристрастей, і щиро бажаючи не залишити працівників бюджетної сфери заробітних плат, ми, депутати, змушені були підтримувати пропозицію міського голови, хоча формально й порушили закон.

З боку міського голови це була маніпуляція, адже для додаткових рішень можна було скликати додаткову позачергову сесію і на день, і два раніше. Цього зроблено не було».

Зауважимо, що відповідь прозвучала абсолютно спокійно і прямолінійно.

Щодо атмосфери у залі було складно назвати спокійною — штучність, награність, непотрібне накалювання пристрастей від «незалежних» спостерігачів, які звинувачували депутатський корпус у байдикуванні два місяці.

Хоча звинувачення лунали трохи не за адресою: частина громади «призабула», що розпорядження про дати сесій і про їх статус (позачергова чи чергова) дає саме міський голова Ігор Сапожко, і скликати позачергову сесію на день раніше або пізніше, аніж 17 грудня було повністю у його владі.

Далі буде…

Фото — Facebook

Поділіться.

Коментарі закриті.