Депутати не дочекались, поки Сапожко оголосить сесію

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Тема проведення позачергової сесії міської ради щодо кадрових питань знову стала актуальною.

Депутати почали висловлювати претензії до роботи представників виконавчої гілки влади — начальників управлінь та відділів міської ради, знову постала тема обрання секретаря, заступників міського голови та керуючого справами. Тим більше, що міський голова Ігор Сапожко днями пообіцяв, що скличе позачергову сесію наприкінці цього тижня або ж на початку наступного.

Видання «Трибуна-Бровари» звернулася до голів депутатських фракцій з питаннями, які стосуються можливого скликання позачергової сесії щодо кадрових призначень.

Співрозмовниками кореспондента стали голови фракцій — «Солідарність», «Свобода», «Демократичний Альянс», «Єдність» та «Самопоміч».

 

— Чи готова Ваша фракція збирати підписи на позачергову сесію?

Євген Гредунов («Солідарність»): — Ми усією фракцією уже такого листа підписали.

гредунов

Олег Шевчук («Свобода»): — Справді, питання щодо секретаря актуальне. Але як ми можемо скликати позачергову сесію, якщо у нас немає єдиного кандидата? Просто зібратися, поговорити і перевести все в базар? Якщо буде єдиний кандидат на секретаря, то я готовий поставити під таким листом підпис. Поки що я не бачу сенсу скликати позачергову сесію з питання обрання секретаря. Якщо по інших питаннях — оновлення виконкому, обрання нових заступників міського голови, наша фракція готова до такої сесії.

Аліна Дяченко («Демократичний Альянс»): — Ми вже збираємо підписи за скликання позачергової сесію для заслуховування звітів начальників відділу культури та відділу спорту і молоді. Разом з іншими демократичними фракціями. Жодна фракція не має третини голосів, тому маємо кооперуватись.

Андрій Василенко («Самопоміч»): — На сьогодні декілька фракцій вже підписалися під зверненням щодо проведення позачергової сесії.

Володимир Оксютенко («Єдність»): — На мій погляд, депутати зараз ведуть переговорний процес і до спільного знаменника так і не дійшли. А для чого збиратися зараз? Лише для того, щоб поговорити про те, про що ми і так говоримо? Який у цьому зараз сенс? Хоча, чесно кажучи, я вже просто не розумію — як можна не домовитися між собою, коли ми практично вже 36 чоловік перебрали! Просто зібратися і поговорити? Сенсу немає. А от дійти істини у цьому питанні потрібно обов’язково.

регламент (5)

— Чи визначилася Ваша фракція із секретарем, заступниками міського голови та керуючим справами виконкому?

Євген Гредунов («Солідарність»): — Ми визначилися з принципами, які повинні відстоювати. Перший принцип — це фаховість і компетентність людини в тій чи іншій сфері. Другий принцип — це моральні якості. Тобто, це людина, яка не бігала по партіях і яка не зраджувала. Третій принцип — це повинна бути кандидатура компромісна, яка влаштовує і міського голову, і депутатський корпус. Не перетворювати це в бойню.

Я увесь час спонукаю міського голову проявити свою мудрість і наполягати на призначенні чи поданні саме таких фігур, а не залишенні старих, одіозних фігур або проштовхуванні нових одіозних фігур.

Олег Шевчук («Свобода»): — Це питання йде на стадії обговорення.

шевчук

Аліна Дяченко («Демократичний Альянс»): — Ми вважаємо, що Сапожко протиправно не скликає сесію щодо обрання секретаря та заступників мера. Він зобов’язаний внести кандидатуру і не блокувати роботу міської ради. Щодо заступників наша позиція незмінна: повне оновлення через відкритий конкурс. Але щоб його оголосити, потрібно, щоб депутати на сесії не підтримали діючих, хоча і зараз їх легітимність під питанням.

Андрій Василенко («Самопоміч»): — Чесно кажучи, заступників та керуючого справами виконкому ми навіть не починали розглядати, наразі всі питання крутяться біля посади секретаря. Задля компромісу та виходу з кризи, ми висунули свою кандидатуру, це Семенов Максим.

Ми розуміємо, що вся відповідальність відразу лягає на плечі усієї фракції, тому до цього рішення ми приходили довго та виважено.

Ми також готові підтримати кандидатуру Веремчук, оскільки про це говорили з самого початку, але у випадку не проходження чи погодження нашої кандидатури іншими фракціями

василенко

Володимир Оксютенко («Єдність»): — Стоїмо на позиції і, думаю, з цим погодяться багато голів фракцій, що кожен керівник повинен сам собі добирати заступників. Щодо секретаря, то вже багатьох передивилися. За когось я може ще тиждень тому голосував би, зараз — ні.

Позицію «Єдності» озвучували ми давно, але чомусь люди не розуміють, що вчитель — це хороша людина, а не погана.

Нам потрібна людина на посаду секретаря толерантна, яка вміє писати, грамотна. Найпершу кандидатуру, яку ми виставили і яку б я особисто з радістю підтримав — це Оксана Мельник. Вона того варта, і зовсім не тому, що від «Єдності». До того ж, зірвати якусь людину із роботи, не так просто.

 

— Чого очікує фракція від громадської ради при виконкомі?

Євген Гредунов («Солідарність»): — Сьогодні є фактично статус-кво між представниками влади попередньої і новою активною громадою, яка теж хоче впливати на життєдіяльність в нашому місті. Створення громадської ради при виконкомі — це, однозначно, позитивні речі. Головне, щоб ніхто не зміг ї монополізувати або маніпулювати нею на свою користь. Громадська рада при виконкомі має стати справді громадським рухом не під особи, а під ідеї.

Олег Шевчук («Свобода»): — Дуже сподіваємося, що до неї увійдуть достойні люди, а не маріонетки від влади. Це найголовніше побажання — щоб у цій раді були не маріонеткові провладні представники, а справді громадських організацій.

Аліна Дяченко («Демократичний Альянс»): — Від Громадської ради при виконкомі чекаємо підсилення у громадському контролі за роботою виконавчих органів влади.

Сподіваємося, що до її складу ввійдуть справді потужні громадські організації та активісти, які не будуть імітувати «громадський одобрямс», як це робила попередня Громадська рада, а дійсно будуть аналізувати проекти рішень виконкому та сигналізуватимуть про кричущі факти, щоб ми разом зупиняли порушення або рішення не в інтересах громади.

А взагалі, звісно, дивно, що виконком новий ще не обрано через саботаж Сапожка, а при ньому вже створюють Громадську раду.

Загалом же це правильний та потужний інструмент впливу громадськості на управління містом.

дяченко

Андрій Василенко («Самопоміч»): — Нічого… Це якийсь нонсенс: депутатський корпус працює при «старому виконкомі», оскільки немає нового секретаря, і при тому ж виконкомі наразі створюється Громадська рада. Це як? Легітимний при нелегітимному? Після обрання секретаря, будемо розглядати питання виконкому та громадської ради, але те що їх склад буде переглядатися — це наша однозначна позиція.

Володимир Оксютенко («Єдність»): — Чесно кажучи, ті громадські ради, в які ми сьогодні граємося, мені особисто дуже набридли. Я цього просто не розумію.

Нічого не очікуємо. Повинні працювати наймані люди і виконувати чітко свою роботу.

Поділіться.

Коментарі закриті.