Депутати підтримали «волонтерство» Граната, але грошей не дали

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Депутати не виділили з місцевого бюджету кошти на допомогу ГО «Дзвони Чорнобиля» та її лідеру, колишньому депутату Броварської міської ради Авксентію Гранату, але готові посприяти його волонтерській роботі на безготівковій основі.

Проект рішення щодо змін до міської програми «З турботою про кожного» на 2015-2017 роки» за додатком передбачав виділення 95 тисяч гривень громадській організації інвалідів «Дзвони Чорнобиля», з яких 48,2 тис. грн – на транспортні засоби, 46,8 тис. грн – на заохочення працівників.

Як розповів сам Авксентій Гранат, зараз він почав співпрацю з постачальниками гуманітарної допомоги з Німеччини, які передають для українських чорнобильців одяг. Один із пунктів, куди доставляють гуманітарну допомогу, в Рокитнянському районі. Ось саме для того, щоб відправляти туди транспорт та завантажувати його одягом, потрібні кошти. Він розповів, що його організація за останні півроку передала нужденним тони одягу та продуктів, а тому пан Гранат звернувся до міської ради з проханням допомогти йому фінансово.

Під час обговорення питання депутати звернули увагу, що у місті існує кілька організацій, які захищають інтереси чорнобильців і запропонували, можливо, якось їм об’єднатися чи створити якусь спільну асоціацію, щоб можна було без плутанини і паперової тяганини надавати кошти.

Однак чим далі йшло обговорення, тим ставало зрозумілішим, що жодного єднання між різними організаціями бути не може. Так, голова Броварської міськрайонної організації Всеукраїнської ГО інвалідів «Союз Чорнобиль України» Михайло Хрущенко надав депутатам протокол засідання організації від 4 грудня 2013 року, де вказано, що Авксентія Граната було виключено з лав цієї організації. У документі зазначено, що виключили пана Граната «за негідну поведінку, цинічну брехню та меркантильні спроби наживи за рахунок своїх товаришів». Авксентію Васильовичу, згідно протоколу, заборонено представляти цю організацію. Пан Гранат зі свого боку заявив, що він сам вирішив вийти з організації, коли дізнався, «чим вона там займається».

Михайло Хрущенко

Суперечка могла тривати ще довго, якби депутати не взяли ініціативу у свої руки. Так, депутат Леонід Черепейнік заявив, що надасть для Граната безкоштовно транспорт для перевезення гуманітарної допомоги, а Юрій Скотніков заявив, що оплатить роботу вантажників, які відправляють машини з одягом та продуктами.

Здавалося б, пан Авксентій мав би радіти такому повороту подій, адже, власне, він і прийшов до міської ради просити допомоги і з його вуст постійно звучали слова, що вона потрібна, оскільки у такий спосіб він рятує нужденних. Однак після рішення депутатів, яке передбачило повне забезпечення в перевезенні гуманітарної допомоги, але не передбачило виділення коштів готівкою, пан Гранат чомусь здавався засмученим…

 

Поділіться.

Залиште відповідь