Депутати стурбовані небезпечним виробництвом на вулиці Чкалова

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Чи є небезпека для екології міста від виробництва двох підприємств, які знаходяться по вулиці Чкалова, 5 — такий висновок має зробити комісія, яку своїм розпорядженням днями створив міський голова Ігор Сапожко.

Як зазначається у розпорядженні міського голови, підставою для створення комісії стало звернення депутата Броварської міської ради Миколи Зінченка (УКРОП), а метою є дослідження на предмет виявлення походження «незрозумілих шкідливих хімічних запахів».

Справа в тому, що за даною адресою знаходяться два підприємства — ТОВ «Полімер Колор» та ТОВ «Леал-Глас», перше з яких займається анодуванням та порошковим фарбуванням алюмінієвих профілів, а друге — виробництвом дзеркал, що включає використання різних препаратів для обробки скла, нанесення дзеркального шару та фарбування задньої частини скла.

Як розповіли кореспонденту видання «Трибуна-Бровари» депутати Микола Зінченко та Євген Гредунов, які увійшли до комісії, останні кілька місяців до них почали надходити неодноразові звернення від мешканців про те, що від підприємств йдуть неприємні запахи. Зокрема, як зазначив депутат Микола Зінченко, до міського голови щодо створення комісії він звернувся після того, як до нього звернулися мешканці чотирьох вулиць, що розташовані в районі вулиці Котовського (загалом зібрано більше 50-и підписів).

«Оскільки в районі Торгмаш (саме там проходить вулиця Чкалова), за розою вітрів переважає вітер, який віє із заходу на схід, усі шкідливі та небезпечні речовини, які можуть йти з підприємств, переносяться на ті житлові будинки, які розташовані ближче до Окружної вулиці», — розповів депутат Євген Гредунов.

бюджет-жкг (25)

Євген Гредунов

За словами депутатів, уже були звернення до підприємців, які знаходяться за цією адресою, щоб вони надали інформацію — про свою діяльність, про те, які технології вони застосовують, які дозволи на свою діяльність у них є, чи мають сертифікати, відповідні лабораторії. Одне із підприємств — ТОВ «Полімер Колор», за словами Гредунова, надало відповідну документацію, інше — ТОВ «Леал-Глас» — поки що ні.

При цьому депутат Гредунов звернув увагу на те, що ТОВ «Полімер Колор» працює у Броварах 19 років і щодо його діяльності до цього часу скарг не надходило, а ось коли почав працювати ТОВ «Леал-Глас» (лише кілька місяців тому), з’явилися скарги на неприємні запахи. Депутат же Микола Зінченко став на позицію, що комісія повинна об’єктивно розібратися — яке саме підприємство здійснює шкідливі викиди у повітря (чи, можливо, обидва) і порушує екологічний баланс міста.

бюджет-жкг (20)

Микола Зінченко

Також зазначимо, що депутат Євген Гредунов звернув увагу, що ТОВ «Леал-Глас» — це не броварська компанія. Мовляв, мало того, що ця компанія розмістила у Броварах підприємство з виробництва дзеркал, і на територію і з території їдуть фури, через те йде навантаження на дороги та комунікації нашого міста й податки з цього виробництва не йдуть до місцевого бюджету.

«Потрібно ставити питання про перереєстрацію компанії у Броварах, щоб обсяги її виробництва оподатковувалися у нашому місті, і щоб зарплати персоналу також оподатковувалися у Броварах. А найголовніше — щоб підприємство, крім того, що було платником податків до бюджету міста, працювало за екологічно чистими технологіями», — зазначив Євген Гредунов, додавши, що в усній формі йому повідомили, що власниками ТОВ «Леал-Глас» є три особи, двоє з яких не є громадянами України.

«У цій ситуації повинні бути вирішені два питання: 1) чи є технології, які використовуються при виробництві, дозволеними? 2) якщо технології дозволені, то потрібно перереєструвати підприємство, щоб воно стало платником податків до місцевого бюджету», — зазначив Євген Гредунов.

Депутат Микола Зінченко, зі свого боку зазначив, що головне, аби підприємства своїм виробництвом не завдавали шкоди екології місту. «Якщо компанія (чи компанії) будуть завдавати шкоди своїм виробництвом екології міста, але при цьому будуть сплачувати податки до місцевого бюджету, легше не буде», — зазначив Микола Андрійович.

Щодо роботи самої комісії, то депутат Микола Зінченко, висловив стурбованість, що по факту комісія ще не почала працювати, і саме тому вчора, 28 грудня, він приїжджав до міської ради і зустрічався з фахівцями юридичного відділу, щоб дізнатися, коли комісія розпочне роботу. У свою чергу депутат Євген Гредунов зазначив, що готовий долучитися до роботи в комісії, але про початок її роботи ще ніхто не повідомляв.

Поділіться.

Коментарі закриті.