Депутати зацікавилися фінансовими операціями через благодійні фонди

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Частина депутатів-членів бюджетної комісії виступили проти того, щоб з міського бюджету були перераховані кошти благодійній організації «Благодійний фонд «Інна», який займається підтримкою онкологічних хворих, зокрема, їх відновлювальною реабілітацією.

В проекті, який передбачає зміни до програми «З турботою про кожного», говориться про виділення коштів фонду “Інна” «для реабілітаційного оздоровлення в санаторно-курортних закладах», з розрахунку 300 грн. на добу, на 14 днів на 10 осіб — на суму 42 тис. грн. Як виявилося, є вагомі аргументи — чому у такому перерахуванню потрібно було відмовити. Та про все по-порядку.

Власне, у проекті йдеться про перерахування коштів двом організаціям — Громадській організації «Можливо все», яка об′єднує батьків, що виховують дітей з особливими потребами , що мають складні діагнози (аутизм, дитячий церебральний параліч, затримка психологічного розвитку) та Благодійній організації «Благодійний фонд «Інна». Для ГО «Можливо все», як розповіла начальник управління соціального захисту населення Алла Петренко, необхідна сума в 170 тисяч гривень, що включає оренду приміщення та оплату комунальних послуг — 37,5 тис. грн. та матеріальне заохочення працівників — 132, 5 тис. грн. Ця сума — 170 тис. грн. — йде на три місяці 2016 року.

Перше питання, яке прозвучало від депутатів, а саме від Ірини Веремчук — чому для ГО «Можливо все» виділяються кошти лише на три місяці? Пані Петренко відповіла, що організація попросила до кінця року.

Далі: на матеріальне заохочення працівників — 132, 5 тис. грн. (в середньому на місяць близько 40 тис. грн.). Депутати поцікавилися: скільки людей входить в ГО? Представниця організації повідомила про те, що зараз є групи дітей по 7 чоловік і для кожної потрібен педагог та психолог, а взагалі до ГО входять експерти, психологи, профільні фахівці. На уточнення депутатів, стало зрозуміло, що організація буде робити подання на фінансування і на 2017 рік.

Щодо Благодійного фонду «Інна», раніше міська рада не виділяла на нього кошти. Це підтвердила і начальниця управління соціального захисту Алла Петренко. На що депутати запитали: а чому такі перерахування не можна робити напряму — через управління соціального захисту? «Чому ми «ганяємо» кошти туди-сюди? Чому напряму не можемо сплатити путівки або інші послуги, які будуть у майбутньому? Навіщо робити зайвий рух коштів?», — висловила здивування депутат Веремчук.

Пані Ірина зауважила, що фонд «Інна» робить добру справу, але якщо йдеться про бюджетні кошти, то такими речами має займатися управління соцзахисту. Депутат звернулася до голови бюджетної комісії Андрія Лопатюка зазначити у протоколі, що бюджетна комісія рекомендує підтримати на сесії виділення коштів, але на управління соціального захисту. «Не потрібно ці кошти двічі проганяти через розрахункові рахунки», — наголосила Ірина Веремчук.

Та не все так просто. Для того, щоб ці кошти перераховувати безпосередньо в управління соціального захисту, потрібно, виявляється, вносити зміни в програму «З турботою про кожного».

Пан Лопатюк запропонував поки що цю виплату здійснити через фонд «Інна», а вже надалі внести в Програму зміни, на що пані Веремчук зауважила: «Проведемо ці суми через фонд зараз, таким спосіб фінансування і залишиться. Ми маємо справу з бюджетними коштами, а запити надходитимуть в подальшому на більші суми!». Але виявилося, що потрібно вносити в Програму «З турботою про кожного» зміни, а їх може робити лише сесія міської ради, а терміни піджимають і кошти потрібно вже виділяти. А за словами пані Петренко, зараз виходить, що немає під що виділяти ці суми. Як кажуть, хочемо як краще, а виходить як завжди.

Традиційно депутатів зробили заручниками ситуації: якби обранці не підтримали зараз такі «туди-сюди» перекидання, то ще й виявилися б винні, мовляв, негідники — не хочуть онкохворим допомогти. А між тим ситуації, не конкретно з цим фондом, але можуть бути і такі, коли людським горем можуть просто прикриватися або використовувати як дешевий піар.

У підсумку було вирішено: 1) рекомендувати сесії підтримати проект рішення, а саме, щоб кошти пішли через фонд «Інна», 2) дати протокольне доручення управлінню соцзахисту розробити такі зміни до програми «З турботою про кожного», за якими кошти були б в самому управлінні, а не йшли через благодійні фонди.

Поділіться.

Залиште відповідь