Держсанепідслужба заговорила про вірус гепатиту у школах

Pinterest LinkedIn Tumblr +

За минулий тиждень у Броварах зафіксовано 11 випадків гастроентероколітів (одночасне запальне захворювання шлунку, товстого і тонкого відділів кишечника шлунково-кишкового тракту), зокрема, у трьох дітей. Про це під час оперативної наради виконавчих органів влади розповіла начальник начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби у Броварському районі Олександра Вакарчук. Також під питанням захворювання на гепатит «А» у однієї дитини в ЗОШ №9 (гепатит «А» — гостре інфекційне захворювання печінки, яке викликане вірусом гепатиту «А», передається через заражену їжу та воду).

Водночас, за словами пані Вакарчук, по всіх цих випадках проведено профілактичні, дезінфікуючі та  карантинні. Як запевнила начальник відділу, йдеться про поодинокі випадки, по групових — інформації, за словами пані Олександри, не надходило.

Завершені планові перевірки ЗОШ №1, № 3 та №6. Як розповіла пані Вакарчук, проведені перевірки та відзначено про необхідність проведення різних профілактичних заходів — провітрювання, вологе прибирання та застосування дезінфікуючих засобів. Зокрема, начальник управління звернула увагу на те, що в ЗОШ №3 потрібно провести заміну вікон та зробити капітальний ремонт харчоблоку. У ще одній школі, № 6, потрібно поновити холодильне обладнання. На цьому тижні плануються перевірки ЗОШ №7, № 10 та гімназії.

Щодо ситуації із тваринництвом, то аналіз показує, що є поодинокі випадки хвороби великої рогатої худоби лейкозом, а тому, за інформацією відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби у Броварському районі, діє заборона на продаж молока від таких корів.

Також попри відсутність випадків африканської чуми у свиней, все ж проводяться профілактичні щеплення.

Поділіться.

Залиште відповідь