Броварському 10-класнику Андрію Яцурі лише 15-ть, а він уже заробляє $800 на місяць. Хлопець працює у продуктовій IT-компанії Junior Python Developer. Про це пише Ліга.Life.
Не став пожежником
У дитинстві Андрій мріяв бути пожежником, поки не дізнався про їх зарплату. До 7-го класу хлопець навчався у СШ №5 у рідних Броварах. Із 11 років почав відвідувати гуртки з робототехніки та програмування #brobots. Дуже захопився та почав читати технічну літературу.
Три роки тому в Києві відкрилася приватна школа #brobots і Андрій відразу перейшов навчатися туди. Для цього йому доводилося щоранку прокидатися о 6 год, щоб доїхати до школи.
Перший офер
Влітку школяру стало нудно, і він зареєструвався на сайті LinkedIn, а за кілька днів у Telegram надійшло повідомлення про вакансію Junior Developer.
«Мені відкрито написали, що йдеться про українську IT-компанію, яка на ринку п’ять років, працює у сфері фінансових технологій», — розповів Андрій журналісту Ліга.Life. Порадившись із засновником школи #brobots Пилипом Духлієм, хлопець вирішив спробувати.
Він розповів роботодавцю про свій вік, досвід, надіслав резюме.
«Написав, що я Python-розробник, вказав кілька мов програмування, на яких писав (Python, JavaScript), розповів про проєкти, які робив», — каже Андрій.
У компанії кандидату запропонували зробити тестове завдання — написати базову систему оплати для користувача на сайті. За шість годин юний розробник впорався і його запросили на онлайн-співбесіду. Основне питання, як розповів Андрій журналісту, стосувалось поєднання роботи й навчання. Потім була ще одна зустріч — в офісі.
Врешті хлопця взяли на посаду Junior Python Developer із зарплатою у $800.
«Зараз ми з компанією в процесі оформлення трудових відносин. У мене буде офіційне працевлаштування (це можливо з 15 років за згодою батьків)», — зазначає Андрій.
Як працює підліток
Із 1 серпня Андрій працює за гнучким графіком під керівництвом ментора по 6-8 годин на день. На роботу хлопець приїжджає о восьмій ранку, для цього прокидається о шостій.
Від початку навчального року в школу на заняття Андрій ще не приходив.
«Планую поєднувати так: після роботи читати навчальні матеріали, а потім складати тести», — каже школяр.
До цієї роботи Андрій думав вступати в університет Шевченка або, якщо пощастить, за кордон. Тепер хлопець задумався, чи потрібна взагалі йому академічна освіта.
До речі, завдяки роботі, школяр уже не грає в комп’ютерні ігри. «Коли вмикаю гру, сиджу за нею хвилин п’ять, не більше, бо відчуваю, що даремно витрачаю час», — каже Андрій.
ФОТО – Ліга.Life
Читайте також: