Деталізований розподіл бюджету Броварів на 2021 рік

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У Броварах закінчилися бюджетні слухання. Протягом останніх трьох днів чиновники з фінуправління та профільних відомств міста розповіли, як планують витратити гроші у 2021 році. Їхні плани ретельно занотували журналісти «Трибуни».

Слід нагадати, що через відсутність встановлених результатів виборів у Броварській ОТГ, чиновники формують лише міський бюджет, адже працювати над розподілом майбутньої скарбниці громади (з Княжичами та Требуховим) повноважень не мають. Водночас як бути далі – наразі вирішують із Мінфіном і Кабміном, повідомляють у фінансовому відділі міської ради.

Читайте також: Як планують поділити в Броварах 1,342 млрд грн бюджету

До слова, повторні вибори вплинули і на міський бюджет 2021 року. Серед витрат виконкому 2,5 млн грн передбачили на фінансування місцевих виборів, розповіли у фінуправлінні. Однак, зі слів чиновників, ця сума не остаточна, пізніше мають ще додати грошей.

Освіта

Найбільше грошей у 2021 році передбачають на діяльність освіти. На неї планують виділити 681 млн грн (ще кілька днів тому озвучували суму в 726 млн грн). Окрім того, освітня галузь міста отримає 277 млн грн субвенції. Найбільша сума піде на зарплатню – 227 млн грн, 35 млн грн – на харчування. Майже 40 млн грн – на оплату послуг, у які закладено курси підвищення кваліфікації.

УБЖКГІТ

На діяльність управління будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури і транспорту чиновники пропонують передбачити понад 326 млн грн.

Із цієї суми 105 млн грн (із урахуванням 85 млн грн кредиту) піде на будівництво корпусу молодшої ланки школи № 10. У подальшому на цей об’єкт планують залучити ще 40 млн грн. Водночас фінансування спорудження нової школи за Епіцентром, зі слів керівниці УБЖКГІТ Світлани Решетової, планують не вперше спробувати подати на державне «Велике будівництво».

бюджетні слухвання

Представниці фінуправління і Світлана Решетова

На завершення робіт над дахом школи № 7 передбачили 5,3 млн грн. На реконструкцію садочка «Зірочка», за умов співфінансування, мають виділити 4,2 млн грн, на ремонт актової зали школи № 5 – 1,9 млн грн. Нагадаємо, саме там днями стався скандал через імовірне порушення норм будівництва і використання невідповідних матеріалів, через що навчальний заклад тимчасово закрили.

Читайте також: Школу № 5 терміново закрили. ФОТО

Окрім того, на закінчення реконструкції алеї Кохання передбачають 10 млн грн. Таку ж суму  планують на фінансову допомогу КП «Броваритепловодоенергія». 5 млн грн – на капремонт ліфтів, 4,7 млн грн – на капітальні ремонти шатрових дахів. Іще 6,1 млн грн – на завершення облаштування проїздів і тротуарів на вул. Володимира Великого, 10, бульв. Незалежності, 10-Б та 21 – 21-А.

Зі слів Світлани Решетової, у випадку початку роботи над спільним бюджетом громади, одразу виникне купа проблем із Требуховим. Адже там – недобудований садок і закрите велике стаціонарне лікарняне приміщення. Водночас, у бюджеті села є невикористані 52 млн грн. До слова, керівник броварської первинної медицини Ігор Кравцов пропонує стаціонарне приміщення перепрофілювати.

Медична галузь

Як повідомили представники медичних комунальних установ міста, наразі розглядають фінансування медицини з міського бюджету в розмірі близько 72 млн грн. Відділ охорони здоров’я Броварської міської ради (4 працівники) отримають 1,266 млн грн. Усі кошти – це зарплатня. А на фінансування Броварської стоматологічної поліклініки планують виділити 4,82 млн грн.

Первинна медицина міста, зі слів її керівника Ігоря Кравцова, має отримати 32,32 млн грн, із яких на зарплату з нарахуваннями передбачено 17,725 млн грн. На пільгове забезпечення ліками населення – 10 млн грн. Водночас 2,23 млн грн піде на ремонт амбулаторії на вул. Сергія Москаленка.

На фінансування Броварської багатопрофільної клінічної лікарні передбачено майже 30 млн грн. Як пояснила заступниця директора ББКЛ Тетяна Щербак, така мізерна сума йде переважно на зарплати немедичним працівникам (водіям, електрикам тощо), адже медпрацівники отримують зарплату з перерахувань Національної служби здоров’я України.

бюджетні слухвання

Тетяна Щербак

Водночас, зі слів представниці лікарні, в медзакладі очікують значно менший обсяг фінансування від НСЖУ цього року. Причина – змінюється система нарахувань, яка тепер залежатиме від кількості пацієнтів закладів. А рахуватимуть відвідуваність за результатами 2020 року. Тетяна Щербак зазначає, що в 2020 завантаженість лікарні становила лише 50 % – через пандемію люди менше звертаються.

Читайте також: У броварській лікарні брак місць для хворих на інсульт

Культура і спорт

Більшість коштів, призначених на культуру і спорт, підуть на утримання профільних об’єктів, комунальні послуги та заробітні плати, вказують чиновники.

Зі слів представників відділу культури, місто має профінансувати їхнє відомство на 50 млн грн. Іще 2 млн грн надходжень очікують на спецфонд із інших джерел. Як зазначила керівниця відомства Катерина Мелікова, у підвідомчих школах планують замінити меблі. На реконструкцію бібліотек передбачають суму в 10 млн грн. А на завершення створення громадського простору «ТепЛиця» – 4,5 млн грн.

Читайте також: «ТепЛиця»: на День міста Бровари презентують новий культурно-просвітницький проєкт 

На заходи культури виділять лише 300 тис. грн. Ці гроші підуть на паспортизацію наявних пам’ятників і пам’ятних знаків. Причому, про меморіальні дошки не йдеться. Не паспортизуватимуть і пам’ятки-будівлі, бо таких у місті офіційно просто нема, зазначає Катерина Мелікова.

Зі слів керівника відділу молоді та спорту Дмитра Рожкова, загальна сума фінансування – 21 млн грн. Окрім зарплат і утримання споруд, сюди входять також потреби новоствореного КП «Міський футбольний клуб». Водночас на організацію спортивних заходів передбачено 1,5 млн грн.

Соціальна сфера

Управління соціального захисту населення разом із підвідомчими організаціями у 2021 році має отримати 76 млн грн. Безпосередньо для управління передбачено 21 млн грн. Відомству підпорядковані також Територіальний центр соціального обслуговування і Центр реабілітації дітей з інвалідністю.

бюджетні слухвання

Під час бюджетних слухань 9 грудня

Як розповіли чиновники, на програму «З турботою про кожного» в 2021 році передбачають 8,896 млн грн. Найбільші видатки – це компенсація безкоштовного проїзду пільгових категорій населення в маршрутках – 2 млн грн. Ще 500 тис. грн компенсують Укрзалізниці.  Оплата пільг житлово-комунальних послуг особам із інвалідністю – 1,412 млн грн. Адресна матеріальна допомога – 1,351 млн грн.

Як зазначили представники служби в справах дітей та сім’ї, на програму відпочинку й оздоровлення закладають 400 тис. грн. За ці гроші планують оздоровити 6 мам із дітьми та 30 дітей із будинків сімейного типу. Окрім того, в програмі «Щаслива родина – успішна родина» передбачать витрати в 1,463 млн грн, де закладені подарунки на Святого Миколая, проведення фестивалю «Повір у себе» та інші заходи. Однак найбільші суми – це погашення заборгованостей.

Інше

Серед витрат виконавчого комітету Броварської міської ради на 2021 рік передбачено 1,8 млн грн на програму інформатизації, в якій так звана «служба мера» становить 1,3 млн грн. Хоча загалом програма, зі слів чиновників, передбачає витрати в сумі 27 млн грн.

Підтримання КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр» становитиме 2,5 млн грн. А фінансування броварського радіомовлення, яке зі слів керівництва нині діє переважно в соцмережах, – 800 тис. грн.

Читайте також: У броварське радіомовлення місто продовжує «вливати» кошти 

На діяльність управління інспекції та контролю передбачають 6,392 млн грн. Зі слів керівника Богдана Мельниченка, щороку на демонтаж незаконних споруд передбачають по 100 тис. грн, і 2021-ий – не виняток. Однак кожного року ці гроші не використовують, адже власники гаражів, скажімо, демонтують їх власними силами. Так само чинять і забудовники, якщо на їхній території є подібні «перешкоди».

Читайте також

  1. Які комунальні підприємства отримали додатково гроші з бюджету
  2. Дофінансування комунпідприємств і кримінал Сапожка – прощальна сесія міськради
  3. Посилений локдаун «призначили» на січень. Перелік обмежень
Поділіться.

Залиште відповідь