Дезінфекція автомобіля: які місця варто обробляти, щоб запобігти поширенню коронавірусу

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Для тих, хто не може утриматися від поїздок під час епідемії коронавірусу, головна лікарка автовиробника ŠKODA Яна Пармова розповіла, як зробити їх безпечнішими. Про це повідомляє сайт AUTOGEEK.  

Найголовніше правило – мінімізувати контакт із іншими, зазначає лікарка. Однак, якщо їхати кудись потрібно, то краще це зробити наодинці. «Ідеально було б взагалі нікуди не їхати, – радить Яна Пармова. – Якщо ж все таки це потрібно зробити – їдьте наодинці. Якщо є компаньйон, то потрібно переконатись, що в нього немає гострих симптомів респіраторного захворювання. Обов’язково використовуйте респіратор або маску для обличчя. Переконайтеся, що у вас є контактні дані всіх інших пасажирів, щоб ви могли їх відстежити, якщо виявите, що ви інфіковані». 

Автомобіль є своєрідним мобільним ізолятором, який дозволяє мінімізувати контакти з іншими людьми, однак не є повністю безпечним. Тому варто продезінфікувати поверхні в автівці, до яких торкались під час поїздок. Особливо, якщо ви ділили машину з кимось або когось підвозили.

Перш за все потрібно продезінфікувати:

  • кермо
  • ручку перемикання передач
  • ручне гальмо
  • дверні ручки
  • елементи інформаційно-розважальної системи
  • перемикачі на кермі
  • підлокітники
  • регулятори положення сидінь
  • зовнішні ручки дверей
  • кнопку багажного відділення

А якщо ви водій таксі – цьому варто приділяти ще більшу увагу. 

Для дезінфекції радять використовувати 70% спиртовий розчин або ізопропіловий спирт, що не заподіє шкоди основним поверхням автомобіля. Однак терти занадто не потрібно, адже спиртові розчини можуть пошкодити або знебарвити поверхні. Після такого розчину потрібно обробити ще й засобами захисту шкіри.

Для чистки сенсорних поверхонь не потрібно використовувати перекис водню та ті засоби, що містять амоній, попереджають у Consumer Reports.

Також лікарка зазначає, що при сумісних подорожах автівкою можна використовувати маску, однак на 100%  вона захисту не гарантує, найкраще мати респіратори класу FFP3.

Серед порад лікарки Пармової – і ретельне провітрювання машини після обробки, чищення системи кондиціонування. Спеціальні розпилювачі для очищення системи кондиціонування і вентиляції автомобіля можна придбати і онлайн. Як зазначає лікарка, хоча вони не так ефективні, як професійне очищення, але можуть допомогти знизити ризик зараження. 

Для заправки машини варто обирати АЗС, де є функція самообслуговування. Якщо ж такої поблизу немає, то максимально мінімізувати контакти з персоналом станції. Щоб зменшити кількість поїздок на АЗС, варто заправити бак повністю.

Уже після заправки руки необхідно добре вимити з милом, або хоча б продезінфікувати. А за паливо в ідеалі розплатитись безконтактною карткою або телефоном. 

 Чим більше ми дотримуватимемося рекомендацій щодо запобігання поширення коронавірусу, тим більше знижуємо ризик поширення інфекції і тим швидше зможемо повернутись до нормального життя. 

Читайте також:

 

1.У Києві ходитиме лише 17 маршрутів, і то не для всіх. СХЕМА

2. Київ зупиняє пасажирські перевезення, – Аваков 

3. Захворіли – сидіть удома та викликайте лікаря. КОРИСНІ ТЕЛЕФОНИ

4.Небайдужі броварчани розпочали шити та безкоштовно роздавати захисні маски (Відео)

5. Броварчанка у Парижі: як живуть у карантині через COVID-19

Поділіться.

Залиште відповідь